منو

تزریق چربی به سینه ها

انتقال چربی همان پیوند سلولهاى چربی یا lipoinjection مى باشد . این روش برای جوانسازى و فرمدهى صورت و سينه ، باسن و دستها است که در آن از چربی خود بیمار استفاده شده است و راهی مناسب برای درمان چین های عمیق و یا لاغری و شلى صورت وبدن است .انتقال چربی به صورت، ایمن ، طبیعی ، غیر آلرژی زا است که میتواند برای تصحیح صورت گونه و چانه وتورفتگی های غیر طبیعی مورد استفاده قرار گیرد . از آنجا که در انتقال چربی از بدن خود فرد استفاده می کنیم احتمال واکنش و حساسیت سلول های چربی ، غیر ممکن است .

استفاده از چربی برای شکل دهی پستانها ازبيش از يك قرن پيش توسط دکتر Czerny شروع شد ، ايشان در سال ۱۸۹۵ اولین جراحی «بزرگ کردن پستان را با انتقال یک توده چربی» در یک بیمار از ناحیه پهلو به منطقه نقص پستان انجام داد. سه سال بعدLexer توانست چربیای به بزرگی حجم دو مشت بسته را با موفقیت به داخل پستانها انتقال بدهد.

از آن زمان به بعد جراحان پلاستیک، تکنیکهای مختلفی را معرفی کردند اما نکته مهم این بود که پس از اقدامات دکتر Mel Bircoll در سال ۱۹۸۵ در استفاده از تزریق چربی در بازسازی پستان بحث دایمی در مورد امنیت تزریق چربی در پستان در آکادمی جراحان پلاستیک آمریکا صورت گرفت و این آکادمی در سال ۱۹۸۷استفاده از تزریق چربی در بازسازی پستان را ممنوع کرد، چرا که معتقد بود این کار سبب نکروز (مرگ بافتی)، ایجاد اسکار و کلسیفیکاسیون در بافت پستان میشود و تفسیر عکسهای ماموگرافی بیمار را جهت تشخیص سرطان پستان مشکل میسازد.

امروزه متخصصان رادیولوژی به خوبی قادرند تغییرات ایجاد شده در ماموگرافی پس از تزریق چربی به پستان را از ماموگرافی یک سرطان پستان افتراق دهند. استفاده از تکنیک تزریق چربی در بازسازی پستان در طول یک قرن اخیر دچار فراز و نشیب زیادی شده و در چند سال اخیر با استقبال رو به رو شده است .و اكنون اين ممنوعيت برداشته شده است .

برجسته ساز و سينه ها ميتواند با روش پروتز سيليكونى انجام شود و يا با تزريق چربى از بدن خود فرد .استفاده از تزریق چربی مزایا و معایبی دارد که در مقایسه با پروتز سینه در سطح پایین تری قرار می گیرد ، و اين خود فرد است كه بايد مزايا و معايب هر دو روش تزريق چربى و گذاشتن پروتز را در نظر داشته باشد و تصميم به انتخاب يكى از آنها بگيرد .

نتیجه این نوع روش بزرگ کردن سینه، بستگی به جذب مقدار چربی تزریق شده دارد. با توجه به شرایط منحصر به فرد هر بیمار، جذب این مقدار چربی را نمیتوان تضمین کرد. زیرا بدن افراد این چربی را به میزان متفاوتی جذب میکند. به طور معمول در چهار ماه اول پس از جراحی، حدود ۳۰٪ تا ۴۰٪ از چربی جذب بدن خواهد شد؛ بنابراین پزشک برای دستیابی به نتایج مورد نظر، چربی بیشتر از حد لازم را تزریق میکند. برای میزان جذب چربی، هیچ تضمینی وجود ندارد.

تزريق چربى به سينه ميتواند براى افرادى ایده آل باشد که :
_ اندازه سینه آن ها بسیار کوچک و یا متوسط باشد.
_ عدم تقارن سینه ها
_ خالی و کم حجم بودن سینه ها پس از بارداری و یا چندین دوره حاملگی
هر یک از موارد فوق میتواند از نظر زیبایی و اجتماعی، یک نقطه ضعف برای زنان باشد. زیرا بر زنانگی و کیفیت زندگی آنها تاثیر منفی میگذارد. گروههای فوق الذکر، کاندیدهای ایده آلی برای این تکنیک هستند.

زنانی که نیاز به این روش بازسازی سینه دارند، معمولا افرادی هستند که مایل به پروتز سیلیکون در بدن خود نیستند، زیرا احساس میکنند این عملی غیر طبیعی است و ممکن است پیامدهای طولانی مدت داشته باشد.همچنین مزیت دیگر این تکنیک این است که که هیچ گونه زخم و اسکار قابل توجهی بر سینه ها برجا نخواهد گذاشت.اما به یاد داشته باشید که انتظارشما از عمل ایمپلنت سینه باید واقع بینانه باشد. زیرا این روش بزرگ کردن سینه ( در مقایسه با روش پروتز سیلیکونی ) دارای محدودیت است. برای زنانی که در خانواده خود دارای سابقه ابتلاء به سرطان سینه هستند، انجام این نوع عمل جراحی توصیه نمیگردد، بنابراين انجام ماموگرافى قبل از اقدام به تزريق الزاميست . .

تزریق چربی به سینه شامل دو مرحله است که هر دو در یک روز انجام می شود :
برداشت چربی از نقاط مختلف بدن
تزریق چربی و انتقال آن به سینه
برای شروع باید مقدار کافی چربی از بدن توسط دست برداشت شود و سپس چربی برداشت شده باید تصفیه شده و آب و روغن و خون از آن جدا شود، سپس چربی با ظرافت خاص از طریق چهار سوراخ بسیار کوچک در لایه های خاصى از سینه تزریق می شود.

مزایای تزریق چربی به سینه نسبت به پروتز متعددند که مهمترین آنها عبارتند از :
چربی ماده کاملا طبیعی است و از بدن خود شخص برداشته می شود.
برداشت چربی از محل خود مانندشكم يا پهلوها خود باعث تناسب اندام می شود.
در این عمل برشهای بسیار کوچکی وجود دارد که خود باعث کاهش اسکار می شود.
با تزریق چربی به سینهپیکر تراشی و فرم دهی سینه انجام می شود.
با تزریق چربی بعد از پروتز سینه می شود به سینه فرم طبیعی داد اگر با گذاشتن پروتز، سینه فرم طبیعی نداشته باشد.

معایب تزریق چربی به سینه :
نگرانی هایی که در مورد تزریق چربی به سینه وجود دارد رسوب کلسیم و اشتباه شدن آن با تشخیص کانسر در ماموگرافی است هنوز نتیجه مشخصی حاصل نشده ولی مطالعات متعدد در این مورد در حال انجام است تا بی خطر بودن این روش را اثبات کند. بزرگ کردن سینه با استفاده از تزریق چربی زمان بیشتری می برد، بافت چربی شکستنی و بسیار ظریف است و باید با دقت برداشت شود.
از معایب مهم انتقال چربی به سینه اینست با این روش سینه حداکثر یک تا دو سایز قابل بزرگ شدن است و ممکن است سایز دلخواه بیمار بدست نیاید. از معایب دیگر قابل پیش بینی نبود مقدار جذب چربی تزریق شده هست که شخص به شخص متفاوت است.
مهمترین ایراد تزریق چربی به سینه غیر قابل پیش بینی بودن نتیجه می باشد و پروجکشن و برآمدگی حاصل از تزریق چربی به سینه قابل توجه نمی باشد. یکی دیگر از عوارض احتمالی تزریق چربی به سینه ایجاد آبسه ممکن است باشد .

تزریق ژل به سینه

آیا از ژل هم می توان برای بزرگ کردن سینه استفاده کرد؟ درپاسخ بايد گفت که هنوز ژل استانداردی جهت تزریق به سینه وجود ندارد چون ژلهای قدیمی که که در حجم زیاد استفاده می شد و از اوکرایین وارد شده بود یا همان ژل پاژ (PAG) دارای عوارض زیادی بود که اکنون جمع آوری شده و کسانی از این ژل استفاده کرده بودند با عوارض متعددی روبرو هستند مانند آبسه و عفونت های مکرر که استفاده از این ژلها اکنون ممنوع شده است.
ژلهای جدید یا همان ژلهای قابل جذب اسید هیالورونیک که بسیار گران بوده تنها برای بزرگ کردن لبها مقرون به صرفه می باشند و استفاده از آنها برای بزرگ کردن سینه ها و با توجه به اینکه قابل جذب هم هستند مقرون به صرفه نیست امروزه از ژل برای بزرگ کردن سینه استفاده نمی شود. اگر بخواهیم از این ژلهای استاندارد جهت بزرگ کردن سینه استفاده کنیم هزینه ممکن است به بیست تا سی ملیون تومان بالغ شود.

در مقایسه جراحیهای مختلف تزریق چربی مانند تزریق چربی به باسن و تزریق چربی به صورت باید گفت که انتقال و تزریق چربی به سینه نتایج ضعیف تر و غیرقابل پیش بینی تری دارد و جز در مواردى كه بيمار حاضر به استفاده از پروتز نيست ، روش تزريق چربى به سينه گزينه دوم است .

مراقبتهاى پس از تزريق چربى به سينه :
ممکن است اگر به سرعت از صندلی و یا رختخواب بلند شوید، دچار سرگیجه شوید، بنابراین سخت نگیرید و به آرامی از جای خود برخیزید. این حالت پس از عمل جراحی، کاملا طبیعی است و طی چند روزآینده برطرف خواهد شد.

۲-۵ روز بعد از عمل جراحی سینه، شما ممکن است احساس سفتی و درد در منطقه قفسه سینه داشته باشید. شما باید به مدت تقریبا ۶ هفته پس از عمل جراحی (هر روز و هر شب) سینه بند خود را بپوشید. سینههای شما ممکن است سفت و حساس به لمس گردد و پوست شما نیز ممکن است گرم شده و یا خارش داشته باشد.

۱ روز بعد از عمل تزریق چربی به سینه ، ۱-۲ هفته بعد، ۳-۶ ماه بعد و ۱ سال بعد از عمل، که در نهایت، نتیجه مورد نظر برای شما تضمین خواهد شد.

عوارض كمترعبارتند از :
خونریزی، عفونت و عوارض پروتز سینه مربوط به بیهوشی که به ندرت رخ میدهد. عدم تقارن سینهها و یا جذب مجدد بیشتر از حد انتظار نیز میتواند رخ دهد، که در طول زمان ضمانت یک ساله، اصلاح میگردد. ایجاد کیست چربی احتمالی یا کلسیفیکاسیون کوچک (رسوب کلسیم به صورت تودههای کوچک) نیز ممکن است رخ دهد. جراحی اصلاحی کیست چربی، عدم تقارن یا کلسیفیکاسیون کوچک به راحتی انجام میشود. در اینجا دوباره توصیه میکنیم که قبل از عمل جراحی و یک سال بعد از استفاده از مزایای بزرگ کردن سینه برای تعیین نتیجه نهایی تزریق در سینه ، تست ماموگرافی / سونوگرافی غربالگری سینه را انجام دهید.پس از آن، غربالگری سلامت پستان را نیز انجام دهید.

برخی گمانها در مورد خطر احتمالی گسترش سرطان با تزریق چربی در سینه وجود دارد. با این حال، هیچ مدرک علمی برای اثبات این ادعا وجود ندارد. همچنین تزریق و انتقال چربی، مانع انجام ماموگرافی و یا سونوگرافی غربالگری پستان نمیباشد.


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبطنظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ثبت سوالات پزشکی
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
انواع کرم های لایه ‌بردار

افزایش سن و خشکی پوست شرایطی را ایجاد می‌کنند که سلول‌های پوستی مُرده نتوانند به‌راحتی از پوست جدا شوندو تجمع این سلول‌های زائد بر روی پوست می‌تواند حالت زبری و خشنی به پوست بدهد .استفاده منظم و دقیق از کرم های لایه‌بردار پوستی می‌تواند به جداسازی سلول‌های پوستی مُرده کمک کند. ادامه مطلب

لیزر جنسیس

لیزر جنسیس در جوانسازی پوست, روشن کردن پوست, رفع منافذ پوست, کاهش اسکار, درمان جوش, کاهش چین و چروک و درمان کک و مک کاربرد دارد . ادامه مطلب

لیزر آندولیفت چیست ؟

لیزر آندولیفت از زیر پوست تابانده می شود و در جوانسازی و لیفت پوست موثر است . برای رفع غبغب, درمان شلی پوست و کاهش چین و چروک از لیزرآندولیفت استفاده می شود ادامه مطلب

لیزر کربن پیل یا پیلینگ کربن

لیزر کربن پیل کاربردهای بسیاری در جوانسازی پوست از جمله رفع لک و تیرگی , روشن سازی واژن , رفع جای جوش و درمان منافذ پوست دارد ادامه مطلب

بیماری هیلی هیلی یا پمفیگوس چیست

بیماری هیلی هیلی یا پمفیگوس یک اختلال ژنتیکی است که موجب تشکیل تاول های دردناکی که پاره شده و گاهی هم عفونی و يا آبکی در زیر بغل، کشاله ران، زیر پستان و گردن ديده می شود ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
ژ الف :

با عرض سلام خدمت خانم دكتر عزيز .من حدود هفت سال پيش عمل ليپوليز شكم و پهلو انجام دادم و همزمان تزريق چربي به ناحيه صورت الان كه هفت سال ميگذره تزريق چربي در ناحيه صورت عالي بوده و ماندگار البته من در دو مرحله تزريق را انجام دادم عمل ليپوليز شكم و پهلو هم نتيجش چيزي شبيه معجزه بود براي من چون من اصلن اضافه وزن نداشتم و فقط شكم داشتم كه تمام راه ها را براي از بين بردنش امتحان كرده بودم و أنواع ورزش ها را امتحان كرده بودم .عمل ليپوليز خيلي عاليه به شرط اينكه بعدش خيلي مراقب رژيم و ورزش باشيم

هدا :

خانم دکتر دوست داشتنی و دلسوز، از ابتدای تعطیل شدن مطب به دلیل ویروس کرونا مرتب ازتون در مورد نحوه مراقبت و دارو های قابل استفاده برای جای بخیه هام سوال کردم و شما بدون وقفه و بادلسوزی همه موارد رو برای من توضیح دادید و راهنمایی کردید، سپاس فراوان بابت این همه حس مسئولیت پذیری و تعهدی ک به بیمارانتون دارید. امیدوارم هرچه زودتر ببینمتون

مریم :

سلام خانم دکترگل خیلی دوستتان دارم مرسی ازراهنمایی های خوبتون امیدوارم موفق باشیدوسپاسگزارم ازشما

حاجي :

خانم دكتر در استان اصفهان يكي از بهترينها هستن وجدان كاري بسيار بالايي دارن . در طول اين مدت كه به خاطر ويروس كرونا در قرنطينه هستيم با كمال دقت و حوصله به سؤالهاي بيماران جوابگو هستن انشاله موفق باشين

آرزو :

سلام من سانترال لب انجام دادم و خیلی راضی ام ممنونم از خانم دکتر ملکی با اخلاق و پرسنل خوبشون

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد