منو
سوالات متداول رايج در درمان اسكار سالك، تصادف و اسكار آكنه

1- آيا می‌توان به‌طور كامل اسكار را از بين برد؟
اگر اسكار آكنه خيلى سطحى باشد تقریبا می‌توان به‌طور كامل آن‌ها از بين برد، اما اسكارهاى ناشى از جراحى، تصادف، سوختگى يا سالك را نمی‌توان به‌طور كامل از بين برد، درمان با لیزر باعث می‌شود اسكار جای زخم کمتر دیده شود، اما شايد نتواند اسكار را به‌طور كامل محو كند. با لیزر می‌توان، اسكار جای زخم نمايان و مشخص را تبديل به اسكارى كرد كه ديگر زياد قابل‌توجه نباشد. درمان با لیزر می‌تواند:
• از ایجاد اسکار بدشكل بعد از عمل‌های جراحى جلوگيرى كند
• درد و خارش جاى زخم را کاهش دهد
• اگر یک اسکار سفت و چسبنده، حرکت را محدود کند با كمك ليزر می‌توان دامنه حرکت را افزایش داد

2- براى درمان اسكار به چه پزشكى بايد مراجعه كرد كه صلاحيت كار با ليزر داشته باشد؟
متخصصان پوست در خط مقدم درمان اسكارها با لیزر هستند. كار با ليزر در دوران چهارساله تخصص به متخصصين پوست آموزش داده می‌شود. يك متخصص پوست باتجربه و داراى يك كلينيك مجهز مانند دكتر مريم ملكى، با خیال راحت می‌تواند بسیاری از اسكارها را درمان کند. هنگامی‌که شخصی که لیزر شما را انجام می‌دهد، فاقد تخصص پزشکی و دانش تخصصی پوست است، ممکن است علاوه بر اينكه ممكن است لیزر نتایج قابل قبولى به دست ندهد، حتی می‌تواند خطرناک هم باشد.

3- آيا می‌توان بدون مشاوره پزشك، مستقيم وقت ليزر گرفت؟
خير، مشاوره پزشکی قبل از هرگونه درمان با لیزر بسیار مهم است. هر فرد منحصربه‌فرد است، روش درمان اسكار براى هر فرد ممکن است متفاوت از ديگرى باشد. شايد نياز باشد قبل از انجام ليزر براى جلوگيرى از عوارض احتمالى درمان‌های دارويى انجام شود. شايد به غیر از ليزر نياز باشد، ساب سيژن هم انجام دهند. اگر کسی قول داد قبل از مشاوره پزشکی اسکار شما را می‌تواند درمان کند، شك كنيد. لیستی از داروها و مکمل‌های مصرفی را به متخصص پوست خود بدهید. برای نتايج مناسب و جلوگیری از عوارض در پوست، ممکن است لازم باشد که مدتی مصرف اين داروها را متوقف کنید. برای درمان موثر اسكار جای زخم، فردی که لیزر درمانی شما را انجام می‌دهد، باید نوع پوست، خصوصیات اسكار و سلامت کلی شما را در نظر بگیرد. در طول مشاوره پزشکی ميزان انتظار خود را از اين ليزر با پزشك خود در ميان بگذاريد و موارد زیر را به متخصص پوست خود بگویید:
• سابقه تب‌خال
• سابقه هرگونه بیماری ازجمله دیابت
• مصرف سيگار
• مصرف هرگونه دارو یا مکمل

4- به‌جز ليزر چه روش‌های ديگرى در درمان اسكار كمك می‌کند؟
در يك كلينيك مجهز بايد همه دستگاه‌های لازم براى ارائه بهترين روش درمان بيماران وجود داشته باشد. ازاین‌رو در كلينيك هور در اصفهان، دستگاه‌های آر اف فركشنال، ليزر co2، ليزر فركشنال، ليزر اندوليفت، كانولاهاى مخصوص ساب سيژن وجود دارد.

5- چرا بسيارى از پزشكان و غيرپزشكان ميكرونيدلينگ را براى درمان اسكارهاى آكنه پيشنهاد می‌کنند؟
از نظر دكتر مريم ملكى كه بيش از بيست سال است و به‌صورت تخصصى با انواع ليزرهاى پيشرفته كار می‌کند. درمان اسكارها، مخصوصا اسكارهايي كه كمى عميق هستند با ميكرونيدلينگ نتيجه مطلوبى نمی‌دهد و بیشتر از ميكرونيدلينگ براى اسكارهاى بسيار سطحى استفاده می‌شود. ميكرونيدلينگ دستگاه ارزان‌قیمتی است و عوارض زيادى هم ندارد و در دسترس همه، حتى آرايشگران هم هست، اين قضيه و همچنين عدم آگاهى و ساده گرفتن امور پزشكى، همه سبب شده است تا دخالت در امور تخصصى پوست، روزبه‌روز بيشتر شود و شاهد عوارض و نارضايتى افراد و اتلاف هزينه آنان باشيم.

6- چه مراقبت‌هایی قبل از انجام ليزر نياز است؟
ممکن است لازم باشد قبل از درمان برخی از عادات زندگی را تغییر دهید. برای بهبودی و به دست آوردن بهترین نتیجه از درمان با لیزر، متخصصان پوست به بیماران توصیه می‌کنند:
• حداقل 2 هفته قبل از درمان با لیزر سیگار را ترک کنید.
• مصرف ویتامین E، آسپرین و سایر داروها و مکمل‌هایی که می‌توانند ترميم را به تأخیر بیندازند، متوقف کنید.
• استفاده از محصولات مراقبت از پوست که حاوی رتینوئید یا اسید گلیکولیک اسید هستند را به مدت 2 تا 4 هفته متوقف کنید.
• اگر مستعد ابتلا به تب‌خال هستید، از دارو استفاده کنید.
• از آفتاب، برنزه کردن با سولاريوم و یا نور خورشید خودداری کنید. اگر برنزه کرده‌اید و یا آفتاب‌سوختگی دارید تا رفع آن، نمی‌توانید ليزر كنيد.

7- چه مراقبت‌هایی پس از ليزر نياز است؟
محافظت از آفتاب قبل و بعد از درمان با لیزر بسیار مهم است. اگر پوست شما برنزه یا آفتاب‌سوخته است، متخصص پوست شما، نمی‌تواند شما را ليزر کند. استفاده از لیزر می‌تواند باعث سوختگی جدی یا تغییر رنگ پوست شما شود. پس از انجام لیزر، باید تا زمانی که پوست شما بهبود یابد، از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید. اگر پرتوهای مضر خورشید به پوست درمان شده شما برخورد کند، می‌تواند درمان شما را دچار عارضه كند.

8- آيا تنها با ليزر درمان خواهم شد؟
برنامه درمانی شما ممکن است شامل بیش از یک درمان با لیزر باشد. برای ارائه بهترین نتایج، متخصصان پوست اغلب از بیش از یک روش درمانی برای اسكار استفاده می‌کنند. به‌عنوان مثال اگر بیمار اسكار عمیق داشته باشد، دكتر ملكى، ممکن است علاوه بر ليزر از روش سابسيژن نيز استفاده کند. همچنین ممکن است در پايان درمان از یک فيلر و يا ژل و يا تزريق چربى و گاه حتى جراحى، جهت تكميل درمان استفاده کند.

9- به چند جلسه درمان احتياج دارم؟
ممکن است شما به بیش از یک جلسه درمان با لیزر احتیاج داشته باشید. برای ارائه نتایج طولانی‌مدت و بیشترین ميزان اثر، ممکن است دكتر مريم ملكى توصيه به انجام یک سری چند جلسه‌ای از اقدامات درمانی با لیزر كند. این مورد در هنگام استفاده از گروهى لیزرها به نام لیزرهای غیرتهاجمى (مانند ليزر جنسيس) بيشتر است. شما با این لیزرهای غیرتهاجمی هيچ زخمى نخواهيد داشت، اما برای دیدن نتایج موردنظر، ممکن است به چندين جلسه درمانى با لیزر احتیاج داشته باشید.

10- مراقبت‌های پس از ليزر در خانه چگونه است؟
بعد از درمان با لیزر، شما باید از محل موردنظر در خانه مراقبت کنید. پیروی از دستورالعمل‌های پزشک متخصص پوست در مورد مراقبت در منزل به شما کمک می‌کند بهترین نتیجه را ببینید و از عوارض جانبی احتمالی پیشگیری کنید. روش شستشو و در صورت نياز پانسمان براى شما توضيح داده می‌شود.

11- چقدر طول می‌کشد تا به نتيجه دلخواه برسم؟
براى به دست آوردن نتيجه، زمان نیاز داريد. بايد بدانيد كه رسيدن به نتيجه نهايي حاصل از درمان اسکار با لیزر ماه‌ها طول می‌کشد و در ابتدا ممکن است پیشرفت کمی داشته باشد.

12- عوارض ليزر چگونه است؟
اگر توسط دكتر مريم ملكى ليزر انجام می‌دهید، به دليل اينكه ايشان بيشتر از ليزرهاى قوى و همچنين ساب سيژن جهت درمان سریع‌تر و نتيجه بهتر استفاده می‌کنند، احتمال قرمزى مختصر بعد از ليزر وجود دارد. فقط بدانيد كه هر چه ليزر قوی‌تر باشد تعداد جلسات درمانى شما كمتر و سرعت رسيدن به نتيجه مطلوب بيشتر خواهد بود. كلاً كار با ليزرهاى قوى سخت و تجربه بسيار زيادى نياز دارد و به همين ميزان عوارض و دوره نقاهت بيشترى هم دارد، ولى دكتر ملكى اين اطمينان را به شما می‌دهد كه از نظر نتيجه و عدم ايجاد عوارض، خيالتان راحت باشد.

13- فاصله بين جلسات چگونه است؟
فاصله جلسات بين ليزرها بستگى به نوع ليزر دارد، براى ليزرهاى غيرتهاجمى و ليزرهاى فركشنال جلسات به‌صورت ماهيانه انجام می‌شود و براى ليزرهاى قوی‌تر مثل co2 فاصله‌ها هر دو تا سه ماه یک‌بار؛ اما نكته جالب‌توجه اينكه اگر كسى نتوانست درمان را ماهيانه انجام دهد اختلالى در پروسه درمان ايجاد نمی‌شود و ميزان بهبودى حفظ‌شده باقى مي‌ماند تا هر وقت كه جلسه بعدى را انجام دهد.

14- آیا بیمه هزینه درمان اسکار با لیزر را پوشش می‌دهد؟
بیمه ممکن است هزینه را پوشش ندهد. بیمه درمانی عموما هزینه‌های درمان‌های زیبایی را شامل نمی‌شود. اگر به دنبال درمان اسکار با لیزر هستید، بهترین راه، ملاقات و مشاوره با متخصص پوست باتجربه داراى كلينيك مجهز است.

15- مراقبت‌های پس از ليزر در خانه چگونه است؟
بعد از درمان با لیزر، شما باید از محل موردنظر در خانه مراقبت کنید. پیروی از دستورالعمل‌های پزشک متخصص پوست در مورد مراقبت در منزل به شما کمک می‌کند بهترین نتیجه را ببینید و از عوارض جانبی احتمالی پیشگیری کنید. روش شستشو و در صورت نياز پانسمان براى شما توضيح داده می‌شود.

16- چقدر طول می‌کشد تا به نتيجه دلخواه برسم؟
براى به دست آوردن نتيجه، زمان نیاز داريد. بايد بدانيد كه رسيدن به نتيجه نهايي حاصل از درمان اسکار با لیزر ماه‌ها طول می‌کشد و در ابتدا ممکن است پیشرفت کمی داشته باشد.

17- عوارض ليزر چگونه است؟
اگر توسط دكتر مريم ملكى ليزر انجام می‌دهید، به دليل اينكه ايشان بيشتر از ليزرهاى قوى و همچنين سابسيژن جهت درمان سریع‌تر و نتيجه بهتر استفاده می‌کنند، احتمال قرمزى مختصر بعد از ليزر وجود دارد. فقط بدانيد كه هر چه ليزر قوی‌تر باشد تعداد جلسات درمانى شما كمتر و سرعت رسيدن به نتيجه مطلوب بيشتر خواهد بود. كلاً كار با ليزرهاى قوى سخت و تجربه بسيار زيادى نياز دارد و به همين ميزان عوارض و دوره نقاهت بيشترى هم دارد، ولى دكتر ملكى اين اطمينان را به شما می‌دهد كه از نظر نتيجه و عدم ايجاد عوارض، خيالتان راحت باشد.

18- فاصله بين جلسات چگونه است؟
فاصله جلسات بين ليزرها بستگى به نوع ليزر دارد، براى ليزرهاى غيرتهاجمى و ليزرهاى فركشنال جلسات به‌صورت ماهيانه انجام می‌شود و براى ليزرهاى قوی‌تر مثل co2 فاصله‌ها هر دو تا سه ماه يكبار؛ اما نكته جالب‌توجه اينكه اگر كسى نتوانست درمان را ماهيانه انجام دهد اختلالى در پروسه درمان ايجاد نمی‌شود و ميزان بهبودى حفظ‌شده باقى مِهم‌اند تا هر وقت كه جلسه بعدى را انجام دهد.
رزرو ویزیت حضوریبوتاکسلیزر موهای زائدپی آر افتزریق فیلر
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
پاپول پیزوژنیک پاشنه پا

پاپول‌های پیزوژنیک پاشنه پا ((Piezogenic pedal papules (PPPs)) در افراد سالم شایع است و بیشتر آن ها علامتی ندارند. ضایعات در اثر فشار ایجاد و باعث فتق چربی کف پا از طریق درم می ‌شوند. درمان این بیماری، اجتناب از ایستادن برای مدت طول، کاهش وزن، پوشیدن جوراب ‌های فشاری (جوراب واریس) و غیره است. ادامه مطلب

نیاسینامید niacinamide چیست؟

نیاسین و نیکوتین‌آمید (نیاسینامید) با هم متفاوت هستند. این دو ماده دو نوع مختلف از ویتامین B3 به‌ حساب می ‌آیند. مزایای نیاسینامید برای پوست شامل محافظت از پوست، سد چربی، برطرف کردن قرمزی و لک‌های پوستی، بستن منافذ باز پوست، درمان تیرگی پوست، آکنه و روزاسه، کاهش چین ‌و چروک‌ و غیره می باشد. ادامه مطلب

مراقبت ‌های روزانه یا روتین پوستی چیست؟

روتین پوستی، همان مراقبت ‌های پوستی است که افراد می توانند در خانه انجام دهند تا پوست شاداب و جوان تری داشته باشند. نوع پوست(خشک، چرب، حساس، مختلط،نرمال) خود را تعیین کنید و براساس آن انواع شوینده، تونر، سرم، مرطوب کننده، میسلار واتر و آبرسان مناسب پوست خود را انتخاب کنید. ادامه مطلب

مقایسه پروفایلو با دیگر پرکننده‌های پوستی

پروفایلو یک روش درمانی ملایم و ظریف است که (برای افرادی که می ‌خواهند فقط کمی جوان ‌تر شوند بدون تغییر چندان در چهره) در نقاطی از صورت تزریق و سپس خود به خود در کل بافت پوست صورت شما پخش می شود. پرکننده پوست به گونه ها، لب ‌ها و غیره تزریق تا برخی ویژگی ها را بهبود بخشد و باعث تغییر چهره می ‌شود. ادامه مطلب

مزایا و معایب روش های زاویه سازی صورت

در واقع عمل زاویه‌ سازی صورت (مادلینگ چهره)، یکی از عمل های زیبایی جهت رفع عیوب چانه و بهبود زوایا و تناسب‌ها در صورت، اصلاح ظاهر بینی، لب و دهان، رفع غبغب است. تزریق ژل، تزریق چربی، تزریق بوتاکس، لیفت با نخ، پروتز، جراحی روش های انجام آن است که مزایا و معایبی دارند. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
مهسا :

سلام من تیکسل انجام دادم و خیلی راضیم مرسی از خانم دکتر عزیزو مهربون

نریمانی :

سرکارخانم دکتر کار طبابت با خرید و فروش املاک متفاوته؛لطفا اینقدر به شعور مردم فهیم اصفهان توهین نکنید،حداقل اینقدر تابلو از خودتون تعریف و تمجید نکنید؛به شخصه تا حالا از هیچ مراجعی رضایت از کار شما ندیدم،موفق باشید

راضیه صفری :

دیگه تمام گفتنی هارو همه تو بقیه نظرات گفتن و بنظر من همش هم درسته. دیروز برای اولین بار اومدم ویزیت شدم پیششون اخلاق و حوصله ی عالی و تازه نوبت دهیشون چقددددر نسبت به دکتر های دیگه با نظم و دقیق و راحت از طریق اینترنت بود و وقتی هم که حضوری اومدم مطب اصلا معطل نشدم خیلی عالی بود ممنون از خدمات خوبتون و ارزشی که برای زمان بیماراتون میذارین و معطلشون نمیکنید و انقدر ساده و عالی نوبت میدین.

مریم :

در یک کلام پزشک پوست بی نظیر و متبحر از سال ۹۵ بیمارشون هستم کل کارای پوستیم مطب ایشون انجام دادم و عااااالی بوده پوست چرب و جوش دار و پر از لک داشتم که عالی شده لیزر کیوسوییچ جنسیس فرکشنال میکرو مزوتراپی هم پیششون این مدت انجام دادم که خیلیییی راضی بودم جدیدا هم تزریق داشتم پیششون که دقیق و عااالی بدون هیچ کبودی و نکته مهم اینه که با یک نگاه میگن باید برا این پوست چه کاری انجام بشه

سارا عابدی :

من پیش خانم دکتر لیزر کک و مک انجام دادم خیلی راضیم هم از اخلاق و برخورد خودشون هم پرسنلشون مخصوصا خانم کریمی

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد