منو
سوالات متداول تزریق ژل

1- پرکننده (فيلر يا ژل) چیست؟
پرکننده‌ها (فيلرها) مواد يا ژل‌هایی هستند که برای صاف کردن چین‌وچروک‌ها، در زیر سطح پوست تزریق می‌شوند و حجم وکانتور اضافه می‌کنند. این محصولات از اسید هیالورونیک تثبیت‌شده (HA) تشکیل‌شده‌اند که به‌طور طبیعی در سلول‌های پوست وجود دارند. باعث جذب كردن آب به بافت می‌شوند و بنابراین پوست را تقویت كرده و در نتیجه باعث کاهش چین‌وچروک می‌شود. ژل‌های هيالورونيك اسيد، به‌هیچ‌وجه دائمی نیستند و کاملا زیست‌تخریب‌پذیر هستند. بسته به نوع پرکننده‌های پوستی، نتایج می‌توانند بین یک تا دو سال دوام داشته باشند. پرکننده‌ها بسیار بی‌خطر هستند و بیش از یک دهه است که مورداستفاده قرار می‌گیرند.

2- برای چه مناطقی می‌توان از پرکننده‌ها استفاده کرد؟
با بالا رفتن سن، مصرف سيگار، استرس، بدخوابى و نور آفتاب به‌مرور، صورت، کلاژن و چربی از دست می‌دهد، بنابراین، كم‌كم حجم و كانتور از دست خواهيم داد. استخوان‌ها و بافت نرم تحليل می‌روند و به‌ظاهر گسیختگی و افتادگى بيشتر پوست كمك می‌کنند. ممكن است از پرکننده‌ها برای جایگزینی این ریزش حجم و بازیابی ساختار استفاده كرد و ظاهری جوان‌تر به بیمار داد. در كل هدف این است که صورت هماهنگ‌تر و جوان‌تر شود. به‌عنوان مثال، لب‌ها ممکن است تزریق شوند تا شکل، اندازه، تقارن و نسبت آن‌ها بهبود یابد. می‌توان است گونه‌ها تقويت و برجسته کرد تا صورت مشخص‌تر و جذاب‌تر شود. ممکن است یک چانه كوچك و به‌ظاهر عقب را تزریق كرد تا ظاهری متناسب و جذاب ایجاد کرد. ممکن است نياز باشد در بینی برای بهبود شکل و کانتور آن تزریق شود.

3- روش انجام چگونه است و آیا دردناک است؟
اگر عمل توسط یک انژکتور انجام شود که مهارت نداشته باشد این عمل دردناک است. به‌طورکلی، روش‌های اصلی پرکننده نیازی به بیهوشی و يا تزريق ماده بی‌حسی ندارند، زیرا برخى پرکننده حاوی بی‌حسی موضعی و یا پزشك از كرم بی‌حس‌کننده بيست دقيقه قبل از تزريق استفاده می‌کند تا فرد كاملا موقع تزريق راحت باشد. روش تزريق در دست پزشك ماهر، ساده و سر راست است كه شامل چند تزریق ریز به‌طور مستقیم به پوست است و بین 15 تا 30 دقیقه طول می‌کشد. آرایش بلافاصله بعد از عمل قابل‌استفاده است و شما می‌توانید مستقیما به محل کار خود برگردید. نتیجه را می‌توان فوراً مشاهده کرد.

4- كى نتیجه را می‌بینم و مدت‌زمان ماندگاری آن چقدر است؟
نتایج بلافاصله پس از درمان مشاهده می‌شوند، اگرچه این روند به‌تدریج در طی 4 هفته بعدی بهبود می‌یابد. نتایج می‌تواند بین 9 تا 18 ماه به طول انجامد. نتایج بهینه و ماندگار می‌تواند در طی یک دوره طولانی از طریق درمان‌های مکرر، به وجود آيد، به این معنی كه مثلا در تزریق‌های در لب، اگر قبل از اينكه فيلر با ژل قبلى كاملا جذب شود تزريق دوباره انجام شود و اين روش چندين بار طی چند سال تكرار شود، فرم و حجم لب تقريبا تثبیت می‌شود و نياز به تزريق كمتر خواهد شد. این روش، علاوه بر این‌که چه نوعى از فیلراستفاده می‌شود، بسته به نیاز شما و شدت چین‌وچروک‌هایی که تحت درمان قرار می‌گیرند، در فرد به فرد متفاوت است.

5- آیا پرکننده‌ها ایمن هستند؟
بله ما فقط از محصولات با سابقه ایمنی اثبات‌شده استفاده می‌کنیم. اسید هیالورونیک (HA) ماده‌ای است که به‌طور طبیعی در سلول‌های پوستی وجود دارد، بنابراین هیچ‌گونه خطر واکنش‌های آلرژیک ندارد. حتی افرادی که حساسیت غذایی دارند می‌توانند بدون خطر این پرکننده‌ها را دریافت کنند. مارک‌های پرکننده‌هایی که ما استفاده می‌کنیم در بیش از 90 کشور جهان وجود دارد و بیش از دو دهه به‌عنوان یک درمان ایمن و عالی مورداستفاده قرار گرفته‌اند.

6- مزایای ويژه درمان من در مرکز لیزر هور چیست؟
ما فقط از مارک‌های پیشرو و برندهاى معروف، معتبر و با سابقه در بازار استفاده می‌کنیم. مشاوره و درمان شخصا توسط دکتر مریم ملکی انجام می‌شود که یک متخصص و مربی در زیبایی‌شناسی صورت هستند. دکتر مریم ملکی یک پزشک باتجربه است که از بی‌حسی موضعى برای بی‌حس کردن منطقه موردنظر و افزایش راحتی بیمار استفاده می‌کند. دکتر مریم ملکی به دليل دستیابی به نتایج زیبایی و درعین‌حال فوق‌العاده طبیعی، با کمترین درد، کبودی، مشهور است. ما خدمات درمانی فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهیم. دکتر مریم ملکی 21 سال تجربه در زمینه تخصصى پوست و زيبايي و جوان‌سازی دارد.

7- آیا فيلرها عوارض جانبی هم دارند؟
پرکننده‌های امروزی از نسل اول فيلرها كه کلاژن‌ها بودند (و عوارض زيادى داشتند)، فاصله زیادی دارند. با به جود آمدن تکنیک‌های پیشرفته تزریق، استفاده از میکرو کانول (به‌جای سوزن نوک‌تیز) و بهبود ایمنی محصول، احتمال عوارض جانبی بسیار نادر شده است اما به‌هرحال عوارض و واکنش‌های مرتبط با تزریق ژل ممکن است شامل موارد زیر باشد:
• قرمزى: ممکن است این واکنش‌ها شامل قرمزی در محل تزریق بلافاصله پس از درمان باشد.
• کبودی: گاهی ممکن است کبودی ایجاد شود. با این‌ حال، استفاده از میکرو کانول به طرز چشمگیری خطر کبودی را کاهش می‌دهد. همچنين بهتر است يك هفته قبل از تزريق ژل از داروهايي كه خون را رقيق می‌کنند، مانند ويتامين E، بروفن، ژلوفن، ديكلوفناك، آسپيرين و وارفارين استفاده نكنيد. البته در مورد وارفارين بدون اجازه پزشك معالج، نبايد قطع شود.
• ناهموارى: ممكن است ناهموارى گاه و بیگاه اتفاق بيافتد. ماساژ معمولا می‌تواند هرگونه برجستگى را از بین ببرد، ولى اگر برجستگى پایدار باشد به‌راحتی و به‌سرعت با تزريق آنزيم هيالاز حل می‌شود.
• عفونت: مانند هر تزریق، این روش خطر عفونت را نیز به همراه دارد. سرنگ‌ها پك شده و استریل است و با اقدامات احتیاطی استاندارد و ضدعفونی كردن درست ناحیه‌ای كه تزريق می‌شود اين احتمال به حداقل می‌رسد.
• تب‌خال: اگر سابقه تب‌خال‌های عودکننده داريد به پزشك خود اطلاع دهيد، قرص‌های پيشگيرى تجويز خواهد شد كه از ايجاد تب‌خال جلوگيرى شود.
• نکروز: یکی از بدترین عوارض ممکن برای پرکننده پوستی است. خوشبختانه، این عارضه بسیار نادر است. احتمال بسيار نادر این‌که، پرکننده پوستی به‌طور تصادفی به رگ خونی تزریق شود و متعاقبا خون‌رسانی به پوست و بافت آن منطقه را مسدود کند و در نتیجه پوست دچار نكروز و گنديدگى شود و از بين برود. به دلیل همين عارضه خطرناك است كه بايد تزريق ژل حتما در دست پزشك متخصص پوست ماهر و باتجربه صورت بگيرد و توجه داشت كه انجام آن توسط افراد غيرپزشك به‌شدت خطرناك و پر ريسك است.
• نابینایی: این یک عارضه بسیار نادر است. در سراسر جهان تقریبا 100 مورد وجود داشته و ناشی از تزریق پرکننده پوستی به رگ‌های خونی است که با شریان‌های چشم در ارتباط هستند. باز هم دليل قانع‌کننده براى اينكه تزريق ژل كار خيلى ساده‌ای نيست و نبايد به دست هر كس داد.

8- مراقبت‌های پس از تزريق چيست؟
درمان فقط با تزريق تمام نمی‌شود و مراقبت‌های پس از تزريق توضيح داده می‌شود تا نتايج درمانی شما به حداکثر برسد و از عوارض جانبی نامطلوب خودداری شود.
• شما می‌توانید بلافاصله فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرید و به خانه يا به کار خود برگردید.
• مانند هر نوع تزریق، ممکن است بلافاصله بعد از آن کمی قرمزی وجود داشته باشد، كه آرایش و استتار آن قابل انجام است.
• نتایج تزريق بلافاصله پس از درمان نباید به‌عنوان نتایج نهایی تلقی شود، دلیل این است که طی ٢ هفته بعد نتایج به‌تدریج بهبود می‌یابد.
• به مدت ٢ هفته بعد از درمان به شما توصیه می‌شود از گرمای شدید (حمام آفتاب یا آفتاب گرفتن) خودداری کنید.

9- هزینه آن چقدر است؟
هزینه بستگی به نوع پرکننده پوستی، میزان پرکننده پوستی موردنیاز و نواحی صورت موردنظر برای معالجه دارد. در طول مشاوره، دکتر ملکی یک برنامه درمانی برای شما تدوین می‌کند و در مورد هزینه‌های دقیق درمان‌های خود مشاوره می‌دهد. قیمت‌های ما رقابتی است و درمان‌های شما توسط یک متخصص پوست و زيبايي باتجربه بسيار زياد انجام می‌شود. ما معتقدیم که بیماران ما لیاقت بهترین‌ها را دارند و متعهد به ارائه نتایج عالى، ایمن و مؤثر، هستيم.

10- چگونه می‌توانم یک مركز زیبایی خوب برای درمان پرکننده‌های خود پیدا کنم؟
مواردی که براى انتخاب مرکز زیبایی خوب باید در نظر بگیرید عبارت‌اند از:
• آیا كسي كه می‌خواهد تزريق را انجام دهد واجد شرایط و باتجربه است؟ در بعضی از کشورها مانند استرالیا، تزریق کننده پرستار بدون نظارت مستقیم پزشک مجاز به تزریق نیست.
• آیا كسى كه تزريق انجام می‌دهد، این دانش را دارد که علائم و عوارض را شناسایی کرده و توانايي كاربر روی آن‌ها را دارد؟
• آیا جايي كه مراجعه می‌کنید یک کلینیک است؟ اگر كسى كه تزريق را انجام می‌دهد در يك سالن زیبایی و یا خانه كار می‌کند، معمولا این نشانه آن است که اين افراد به‌اندازه كافى مهارت ندارند و قادر نيستند كه خودشان در کلینیک‌ها اعتماد بيماران را جلب کنند و مجبور هستند از اعتماد افراد به سالن‌های آرايشى استفاده كنند.

١١- اگر ژل‌های طولانى اثر قبلا تزريق کرده‌ایم، آيا می‌توانیم از ژل‌های هيالورونيك اسید در همان ناحيه استفاده كنيم؟
ژل‌های غیراستاندارد، دائمى و مخرب پاژ كه چندين سال پيش در ايران، توسط برخى پزشكان کم‌تجربه استفاده شد متاسفانه عوارض بسیار زيادى در بيماران ايجاد كرد و علاوه بر تحمیل هزینه‌های گزاف جهت درمان اين عوارض، كيفيت زندگى آنان را بشدت تحت تاثيرقرار داد. متاسفانه تزريق ژل دوباره در اين افراد می‌تواند التهاب و عفونت در ناحيه به دنبال داشته باشد و بهتر است بجاى اين كار، ابتدا ژل پاژ تخليه شود و سپس تزريق چربى بجاى تزريق ژل انجام شود.

١٢- اگر قبلا تزريق چربى انجام داده‌ایم، آيا می‌توانیم تزريق ژ ل كنيم؟
بله، خوشبختانه افرادى كه قبلا تزريق چربى انجام داده‌اند، به دلیل اينكه چربى از بدن خودشان گرفته و تزریق‌شده هيچ مشكلى با تزريق ژل نخواهند داشت.

١٣- آيا احتمال جابجا شدن و حركت ژل وجود دارد؟
در اين مورد بايد گفت كه ژل‌های استاندارد و معتبر احتمال جابجايي ندارند ولى در مورد ژل‌های غیراستاندارد و ارزان‌قیمت اين احتمال وجود دارد مخصوصا وقتى حجم ژل تزريقى زياد باشد.

١4- آيا ژل دائم بهتر از ژل هيالورونيك اسيد نيست؟
ژل‌های دائم عوارض دائم خواهند داشت، از تزريق این‌گونه ژل‌ها خوددارى كنيد تا دچار عوارض خطرناك آن‌ها نشويد. این‌گونه ژل‌ها برخلاف هيالورونيك اسيد كه قابل‌حل كردن و از بين بردن هستند، هيچ حلالى ندارند و در صورت ايجاد عارضه، درمان بسيار زمان‌بر و پرهزينه خواهد بود و ممكن است عوارض جبران‌ناپذیر به دنبال داشته باشد.

١5- آيا بعد از تزريق ژل می‌توانم ليزر انجام دهم؟
بهتر است اگر نياز به ليزر داريد قبل از انجام تزريق ژل، ابتدا ليزر كنيد و بعد از آن، ژل تزريق كنيد اما اگر تزريق ژل انجام‌شده بهتر است حداقل سه ماه صبر كنيد و پس‌ازآن ليزر انجام دهيد.

١6- آيا براى من تزريق ژل بهتر است يا تزريق چربى؟
در مشاوره اولیه‌ای كه توسط دكتر ملكى براى شما انجام می‌شود، مناسب‌ترین روش براى رسيدن به هدف موردنظر شما با توجه به سن، موقعيت شغلى و بودجه مالى شما بررسى می‌شود و با توجه به اينكه ايشان در هر دو روش هم تزريق ژل و هم تزريق چربى مهارت و تجربه درخشان بيش از بیست‌سال دارند، زيبايي خود را می‌توانید به‌راحتی به ايشان بسپاريد.
تزریق فیلرپی آر افبوتاکسلیزر موهای زائدرزرو ویزیت حضوری
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
پاپول پیزوژنیک پاشنه پا

پاپول‌های پیزوژنیک پاشنه پا ((Piezogenic pedal papules (PPPs)) در افراد سالم شایع است و بیشتر آن ها علامتی ندارند. ضایعات در اثر فشار ایجاد و باعث فتق چربی کف پا از طریق درم می ‌شوند. درمان این بیماری، اجتناب از ایستادن برای مدت طول، کاهش وزن، پوشیدن جوراب ‌های فشاری (جوراب واریس) و غیره است. ادامه مطلب

نیاسینامید niacinamide چیست؟

نیاسین و نیکوتین‌آمید (نیاسینامید) با هم متفاوت هستند. این دو ماده دو نوع مختلف از ویتامین B3 به‌ حساب می ‌آیند. مزایای نیاسینامید برای پوست شامل محافظت از پوست، سد چربی، برطرف کردن قرمزی و لک‌های پوستی، بستن منافذ باز پوست، درمان تیرگی پوست، آکنه و روزاسه، کاهش چین ‌و چروک‌ و غیره می باشد. ادامه مطلب

مراقبت ‌های روزانه یا روتین پوستی چیست؟

روتین پوستی، همان مراقبت ‌های پوستی است که افراد می توانند در خانه انجام دهند تا پوست شاداب و جوان تری داشته باشند. نوع پوست(خشک، چرب، حساس، مختلط،نرمال) خود را تعیین کنید و براساس آن انواع شوینده، تونر، سرم، مرطوب کننده، میسلار واتر و آبرسان مناسب پوست خود را انتخاب کنید. ادامه مطلب

مقایسه پروفایلو با دیگر پرکننده‌های پوستی

پروفایلو یک روش درمانی ملایم و ظریف است که (برای افرادی که می ‌خواهند فقط کمی جوان ‌تر شوند بدون تغییر چندان در چهره) در نقاطی از صورت تزریق و سپس خود به خود در کل بافت پوست صورت شما پخش می شود. پرکننده پوست به گونه ها، لب ‌ها و غیره تزریق تا برخی ویژگی ها را بهبود بخشد و باعث تغییر چهره می ‌شود. ادامه مطلب

مزایا و معایب روش های زاویه سازی صورت

در واقع عمل زاویه‌ سازی صورت (مادلینگ چهره)، یکی از عمل های زیبایی جهت رفع عیوب چانه و بهبود زوایا و تناسب‌ها در صورت، اصلاح ظاهر بینی، لب و دهان، رفع غبغب است. تزریق ژل، تزریق چربی، تزریق بوتاکس، لیفت با نخ، پروتز، جراحی روش های انجام آن است که مزایا و معایبی دارند. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
مهسا :

سلام من تیکسل انجام دادم و خیلی راضیم مرسی از خانم دکتر عزیزو مهربون

نریمانی :

سرکارخانم دکتر کار طبابت با خرید و فروش املاک متفاوته؛لطفا اینقدر به شعور مردم فهیم اصفهان توهین نکنید،حداقل اینقدر تابلو از خودتون تعریف و تمجید نکنید؛به شخصه تا حالا از هیچ مراجعی رضایت از کار شما ندیدم،موفق باشید

راضیه صفری :

دیگه تمام گفتنی هارو همه تو بقیه نظرات گفتن و بنظر من همش هم درسته. دیروز برای اولین بار اومدم ویزیت شدم پیششون اخلاق و حوصله ی عالی و تازه نوبت دهیشون چقددددر نسبت به دکتر های دیگه با نظم و دقیق و راحت از طریق اینترنت بود و وقتی هم که حضوری اومدم مطب اصلا معطل نشدم خیلی عالی بود ممنون از خدمات خوبتون و ارزشی که برای زمان بیماراتون میذارین و معطلشون نمیکنید و انقدر ساده و عالی نوبت میدین.

مریم :

در یک کلام پزشک پوست بی نظیر و متبحر از سال ۹۵ بیمارشون هستم کل کارای پوستیم مطب ایشون انجام دادم و عااااالی بوده پوست چرب و جوش دار و پر از لک داشتم که عالی شده لیزر کیوسوییچ جنسیس فرکشنال میکرو مزوتراپی هم پیششون این مدت انجام دادم که خیلیییی راضی بودم جدیدا هم تزریق داشتم پیششون که دقیق و عااالی بدون هیچ کبودی و نکته مهم اینه که با یک نگاه میگن باید برا این پوست چه کاری انجام بشه

سارا عابدی :

من پیش خانم دکتر لیزر کک و مک انجام دادم خیلی راضیم هم از اخلاق و برخورد خودشون هم پرسنلشون مخصوصا خانم کریمی

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد