منو
سوالات متداول تزریق چربی:

1- چه مدت ورم من طول می‌کشد؟
اکثر تورم بین هفته اول و دوم برطرف می‌شود. تورم تا دو ماه بعد از عمل به‌طور كامل بهبود می‌یابد. با این وجود، در این مدت غیرمعمول به نظر نخواهید رسید.

2- چگونه دکتر ملکی می‌داند چه مقدار چربی تزریق کند و چه مقدار باقى مي‌ماند؟
دکتر ملکی براساس تجربه خود در زمینه انجام بیش از 7000 مورد انتقال چربی، می‌داند که برای حجم‌دهى چه ميزان چربی اضافه کند. هر مورد منحصربه‌فرد است و میزان چربی تزریق‌شده بر اساس بیمار و هدف مورد نظر تعیین می‌شود. دکتر ملکی همیشه برخلاف پر کردن بیش‌ازحد، جانب احتياط را رعايت می‌کند و این كار خود نتیجه طبیعی را تضمین می‌کند. به‌طورکلی بیشتر بیماران حدود 50٪ چربی تزریق‌شده را حفظ می‌کنند. در برخی موارد نادر، برخی از بیماران ممکن است درصد کمتری چربى حفظ كنند.

٣- آيا طبیعی است که یک‌طرف بیش از دیگری تورم کند؟
تورم بعد از عمل بسیار متداول است و طبیعی است و انتظار می‌رود که یک‌طرف از طرف دیگر متورم‌تر باشد. علاوه بر این، اگر روز بعد طرف مقابل متورم شد تعجب نکنید، حتی اگر همه دستورالعمل‌ها را به‌درستی دنبال كرده باشيد بازهم اين امر طبيعى است. با این حال، برخی از بیماران از یک‌طرف تورم بیشتری را تجربه می‌کنند زیرا در آن‌طرف می‌خوابند به همین دلیل ما می‌خواهیم حداقل هفته اول سعى كنيد بيشتر به پشت و با زاويه ٤٥ درجه بخوابيد (دو بالشت زير سرخود قرار دهيد).

٤- توده‌ها و سفتی‌هایی که در زیر پوست ظاهر می‌شوند طبيعى است؟
ممكن است توده و سفتى در زمان تورم وجود داشته باشد و با گذشت زمان کاهش یابد.

٥- چرا به نظر می‌رسد بین ١ تا ٣ ماه پس از تزريق چربی، حجم چربى کم می‌شود؟
چربی بافت زنده است. ما در اصل در حال پیوند چربی (مقدار کمی از بافت چربی) هستیم. از آنجا که این یک بافت زنده و کاربردی است، باید خون‌رسانی خود را در خانه جدید خود برقرار کند. در این مدت چربی زنده است اما سلول‌های چربی شروع به ذخیره چربی نکرده‌اند (این همان علت چاق شدن سلول‌های چربی است)؛ بنابراین در این دوره (1 تا 3 ماه بعد از عمل)، گرافت‌های چربی تحلیل می‌روند و کوچک می‌شوند. سپس 6 تا 9 ماه پس از انجام عمل، آن‌ها طبق روال عادی اقدام به ساخت و ذخیره چربی می‌کنند و مجددا باد می‌کنند و پُر می‌شوند. به همین دلیل است که بیماران 1تا 3 سال بعد از عمل انتقال چربی، بسیار پُر تر و بهتر به‌نظر می‌رسند.

٦- آیا در صورت تزریق چربی، بخیه وجود خواهد داشت؟
بعد از انجام عمل جابجایی چربی، هیچ‌گونه بخیه استفاده نمی‌شود. شما زخم‌های کوچک "اندازه سوراخ دارید" که دكتر مريم ملکی از آن طريق، چربی را تزریق می‌کند. معمولا جاى زخم اين سوراخ‌های کوچك، طى روزهای سوم تا پنجم از بین می‌روند.

٧- چربى از كجا برداشت می‌شود؟
دکتر مريم ملکی پس از ٢١ سال تجربه به اين نتيجه رسیده‌اند که بهترین مکان برای برداشت چربی نواحى اطراف شكم، پهلو و ران است.

٨- آیا در آینده به چربی زدن نیاز دارم که چربی را منجمد کنند؟
دکتر مريم ملکی معمولا مقدار چربی مورد نیاز براى دو جلسه را از بدن فرد استخراج می‌کند سپس چربی اضافی موجود را در فریزرهای مخصوص برای استفاده بعدی منجمد می‌کند.

٩- آیا ماساژ دادن به تورم کمک می‌کند؟
خیر، ماساژ دادن لازم نیست و حتى می‌تواند مضر باشد. ممکن است زمان و موقعیت‌های خاصی وجود داشته باشد که دکتر ملکی ماساژ را توصیه کند. با این حال اگر او آن را پیشنهاد نمی‌کند، نشان می‌دهد که شما نیازی به انجام آن ندارید.

١٠- آیا ماندگارى چربى تزریق‌شده، دائمی است، در صورت نیاز به جلسه دوم تزريق چربى چه اتفاقی می‌افتد؟
تزريق چربی، در دستان دکتر مريم ملکی یک روش دائمی و ماندگار است. از آنجا که این عمل نوعى از پیوند سلول‌های زنده است، درست مثل پیوند پوست یا پیوند مو عمل می‌کند. فرآيندرگ سازى و خون‌رسانی ادامه دارد و سلول‌های چربی تزریق‌شده، نه تنها در محیط جدید خود زنده می‌مانند بلکه رشد هم خواهند کرد. این روند خون‌رسانی و رگ‌سازی تا چندین ماه ادامه خواهد داشت. قاعده کلی این است که آنچه از تزریق چربی در 2 تا 3 ماه اول مشاهده می‌کنید، کمترین حد آن است و از این حد کمتر نخواهد شد اما ممکن است در سال بعد شاهد افزایش حجم باشید زیرا سلول‌های چربی تزریق شده پس از جایگزین شدن و استقرار در مکان جدید خود، دوباره به ذخیره کردن چربی می‌پردازند و درشت‌تر خواهند شد؛ بنابراین حجم چربی انتقال یافته بیشتر 2 تا 3 ماه اول خواهد بود. برخی موارد نیاز به جلسه دوم تزريق چربی دارند ، اما همیشه بهتر است قبل از برنامه‌ریزی جهت ترميم، حداقل ٨ ماه تا یک سال پس از تزريق چربی منتظر بمانید و نتیجه واقعی را ببینید و بعد تصميم به تزريق دوباره بگيريد.

١١- چرا بعد از تزریق چربی قسمت‌هایی از پوست من زرد شده؟
رنگ‌های زرد، سبز و یا قهوه‌ای که ممکن است مشاهده کنید نشانه‌هایی است که در آستانه بهبودی هستید. سرانجام همه‌چیز توسط بدن مجددا جذب یا دفع می‌شود و کبودی و زردى از بین می‌رود.

١٢- كبودى چقدر طول می‌کشد؟
معمولا بیماران با تزريق چربی توسط دكتر مريم ملكى، کبودی را تجربه نمی‌کنند. با این حال افرادی که ممكن است كبود شوند حدودا یک یا دو هفته کبودی را تجربه می‌کنند. در صورت لزوم می‌توان از آرایش و یا کانسیلر برای استتار کبودی استفاده کرد. در مواردى كه کبودی تیره است و فرد تمايل دارد سریع‌تر آن را رفع كند، دکتر ملکی یک جلسه لیزر را برای درمان توصیه می‌کند.

١٣- آیا علل دیگری هم وجود دارد که بتواند باعث تورم شود؟
افزایش سطح فعالیت، مخصوصا در ماه اول می‌تواند تورم شما را افزاریش دهد. علاوه‌بر این تغییر در آب و هوا به‌ویژه گرما می‌تواند باعث تورم شما شود.
رزرو ویزیت حضوریتزریق فیلربوتاکسلیزر موهای زائدپی آر اف
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
پاپول پیزوژنیک پاشنه پا

پاپول‌های پیزوژنیک پاشنه پا ((Piezogenic pedal papules (PPPs)) در افراد سالم شایع است و بیشتر آن ها علامتی ندارند. ضایعات در اثر فشار ایجاد و باعث فتق چربی کف پا از طریق درم می ‌شوند. درمان این بیماری، اجتناب از ایستادن برای مدت طول، کاهش وزن، پوشیدن جوراب ‌های فشاری (جوراب واریس) و غیره است. ادامه مطلب

نیاسینامید niacinamide چیست؟

نیاسین و نیکوتین‌آمید (نیاسینامید) با هم متفاوت هستند. این دو ماده دو نوع مختلف از ویتامین B3 به‌ حساب می ‌آیند. مزایای نیاسینامید برای پوست شامل محافظت از پوست، سد چربی، برطرف کردن قرمزی و لک‌های پوستی، بستن منافذ باز پوست، درمان تیرگی پوست، آکنه و روزاسه، کاهش چین ‌و چروک‌ و غیره می باشد. ادامه مطلب

مراقبت ‌های روزانه یا روتین پوستی چیست؟

روتین پوستی، همان مراقبت ‌های پوستی است که افراد می توانند در خانه انجام دهند تا پوست شاداب و جوان تری داشته باشند. نوع پوست(خشک، چرب، حساس، مختلط،نرمال) خود را تعیین کنید و براساس آن انواع شوینده، تونر، سرم، مرطوب کننده، میسلار واتر و آبرسان مناسب پوست خود را انتخاب کنید. ادامه مطلب

مقایسه پروفایلو با دیگر پرکننده‌های پوستی

پروفایلو یک روش درمانی ملایم و ظریف است که (برای افرادی که می ‌خواهند فقط کمی جوان ‌تر شوند بدون تغییر چندان در چهره) در نقاطی از صورت تزریق و سپس خود به خود در کل بافت پوست صورت شما پخش می شود. پرکننده پوست به گونه ها، لب ‌ها و غیره تزریق تا برخی ویژگی ها را بهبود بخشد و باعث تغییر چهره می ‌شود. ادامه مطلب

مزایا و معایب روش های زاویه سازی صورت

در واقع عمل زاویه‌ سازی صورت (مادلینگ چهره)، یکی از عمل های زیبایی جهت رفع عیوب چانه و بهبود زوایا و تناسب‌ها در صورت، اصلاح ظاهر بینی، لب و دهان، رفع غبغب است. تزریق ژل، تزریق چربی، تزریق بوتاکس، لیفت با نخ، پروتز، جراحی روش های انجام آن است که مزایا و معایبی دارند. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
مهسا :

سلام من تیکسل انجام دادم و خیلی راضیم مرسی از خانم دکتر عزیزو مهربون

نریمانی :

سرکارخانم دکتر کار طبابت با خرید و فروش املاک متفاوته؛لطفا اینقدر به شعور مردم فهیم اصفهان توهین نکنید،حداقل اینقدر تابلو از خودتون تعریف و تمجید نکنید؛به شخصه تا حالا از هیچ مراجعی رضایت از کار شما ندیدم،موفق باشید

راضیه صفری :

دیگه تمام گفتنی هارو همه تو بقیه نظرات گفتن و بنظر من همش هم درسته. دیروز برای اولین بار اومدم ویزیت شدم پیششون اخلاق و حوصله ی عالی و تازه نوبت دهیشون چقددددر نسبت به دکتر های دیگه با نظم و دقیق و راحت از طریق اینترنت بود و وقتی هم که حضوری اومدم مطب اصلا معطل نشدم خیلی عالی بود ممنون از خدمات خوبتون و ارزشی که برای زمان بیماراتون میذارین و معطلشون نمیکنید و انقدر ساده و عالی نوبت میدین.

مریم :

در یک کلام پزشک پوست بی نظیر و متبحر از سال ۹۵ بیمارشون هستم کل کارای پوستیم مطب ایشون انجام دادم و عااااالی بوده پوست چرب و جوش دار و پر از لک داشتم که عالی شده لیزر کیوسوییچ جنسیس فرکشنال میکرو مزوتراپی هم پیششون این مدت انجام دادم که خیلیییی راضی بودم جدیدا هم تزریق داشتم پیششون که دقیق و عااالی بدون هیچ کبودی و نکته مهم اینه که با یک نگاه میگن باید برا این پوست چه کاری انجام بشه

سارا عابدی :

من پیش خانم دکتر لیزر کک و مک انجام دادم خیلی راضیم هم از اخلاق و برخورد خودشون هم پرسنلشون مخصوصا خانم کریمی

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد