منو

روش های کاشت مو

پیوند موی طبیعی و دارای رشد
ظاهرشما تقویت اعتماد به نفس شما وموفقیت شماست.
در افرادی كه دچار طاسی شده‌اند و یا جلوی سر آن‌ها خلوت شده است روش كاشت مو آخرین و موثرترین روش درمان دائمی است. موهای پشت سر انسان نسبت به هورمون‌های مردانگی كه علت اصلی ریزش موی سر هستند مقاوم هستند و به هر جائی از بدن كه منتقل شوند نیز این مقاومت را همراه خود می‌برند، پس ما این موها را به مناطقی كه كم مو هستند منتقل كرده و با شكلی كه مناسب‌تر است ترتیب و نظم می‌دهیم و مطمئن هستیم كه این موها دائمی هستند و ریزش ندارند، قابل شستشو و اصلاح و آرایش می‌باشند و تا آخر عمر باقی خواهند ماند.

مراحل کاشت مو

برداشت مو می‌تواند به دو روش ذیل انجام شود:

(البته هر دوی این روش‌ها جراحی محسوب می‌شوند و باید در مكان مناسب، با وسائل استریل و اتاق عمل جراحی انجام شود.)

  1. روش FUT (با برش جراحی): باریكه‌ای از پوست و مو از پشت و كناره‌های سر برداشته می‌شود و محل آن با بخیه بسته می‌شود. سپس این نوار پوست به تیم پیوند مو سپرده می‌شود و آن‌ها آن‌ را به قطعات كوچكی به نام گرافت تقسیم می‌كنند.
  2. روش FIT FUE: با ابزار بسیار ظریفی قطعات كوچكی از پوست ومو به نام گرافت (كه شامل واحدهای فولیكولی می‌باشد) از پشت سر بیمار برداشته می‌شود و محل به صورت سوراخ‌های كوچكی باقی می‌ماند كه طی یک هفته خودبه‌خود بسته می‌شود و جائی از این سوراخ‌ها دیده نمی‌شود.

به گفته دکتر مریم ملکی این كه از كدام روش استفاده شود اول بستگی به تجربه و مهارت تیم پزشكی دارد و دوم به سلیقه بیمار.

در روش FIT چون بیشتر كار روی سر بیمار انجام می‌شود (و نه برروی نوار پوست خارج شده مانند FUT) یک یا دو نفر از تیم بیشتر نیاز نمی‌باشد. پزشكانی كه مهارت آن‌ها بیشتر در روش FUT (جراحی نوار پوست و مو) می‌باشد خود مهارت زیادی در برداشت فولیكول‌های جداگانه از پشت سر به روش FIT ندارند، در نتیجه اغلب این روش را غیرموثر و حتی مخرب می‌دانند. زیرا كه این روش مستلزم دقت، تمرین، تجربه، مهارت و سرعت بسیار زیادی است و اگر یكی از این‌ها نباشد مثلا سرعت كم باشد در يک جلسه تعداد موی بسيار كمی می‌تواند كاشت داده شود و نتيجه مطلوبی نخواهد داشت. بنابراين روش FIT فقط بايد در مراكز خاص اين روش انجام شود.

مرحله دوم كاشت مو

روش برداشت از هر نوع كه باشد كاشت آن‌ها فرق خاصی ندارد و موها با تكنيک خاص كاشت در مناطق دلخواه كاشته می‌شوند. سوراخ‌های ظريفی در جلوی سر ايجاد شده و گرافت‌ها در اين سوراخ‌ها كاشته می‌شوند. قبل از شروع كاشت، طرح‌ريزی مناطق كاشت مو و طراحی خط موی جلوی سر، تراكم مورد نظر جهت زاويه و خواب موها توسط پزشک بررسی می‌شود و بيمار نيز طرح خط رويش مو را تائيد می‌كند. پس از اتمام كاشت، سر پانسمان می‌شود. در روش FIT چون بخيه‌ای ندارد، درد پس از عمل وجود ندارد ولی در روش FUT درد پس از عمل بايد با داروهای خاص در آن شود و بخيه‌ها پس از 14-10 روز كشيده می‌شود.

موهای كاشته شده به مدت يک ماه رشد می‌كنند اين خود مويد گرفتن پيوندهاست. سپس درصد زيادی از آن‌ها در شروع ماه دوم شروع به ريزش می‌كند، اما ريشه‌ها زنده هستند و موهای جديد از ماه سوم به بعد ظاهر می‌شوند كه در ابتدا اين موها نازک و كركی شكل است و مو سپس ضخيم می‌شوند نتيجه نهائی كاشت مو پس از 6 تا 9 ماه قابل ارزيابی می‌باشد.

مزايای كاشت به روش FIT (البته اگر توسط تيم حرفه‌ای انجام شود) عبارتند از:

  1. بيمار بسيار راحت و بدون درد است.
  2. روش FIT كاملا سرپائی بوده و با بی‌‌حسی موضعی انجام می‌‌شود.
  3. درد پس از عمل در اين روش وجود ندارد.
  4. هيچ جای بريدگی و يا بخيه در پشت سر فرد وجود ندارد (برخلاف FUT) ومحل برداشت غيرقابل رويت است.
  5. فرد اگر مسافر باشد می‌تواند فردای پس از عمل به شهر خود برگردد و نيازی به ويزيت‌های مجدد بعد از پيوند نمی‌باشد.
  6. به دليل اين كه تعداد واحدهای فوليكولی مو در مقايسه با روش جراحیFUT تا سه برابر بيشتر قابل برداشت می‌باشد فرد براحتی می‌تواند 2 جلسه پيوند مو را در دو روز پشت سر هم تكرار كند و تعداد موی بيشتری تا حدود 10000 كاشت دهد.

روش FIT در دستان ماهر و سريع تا 6000 تار مو حتی بيشتر نيز در يک جلسه قابل انجام است. كه اين با روش FUT می‌تواند برابری كند. در بعضی از بيماران كه طاسی وسيع دارند می‌توان تركيبی از هر دو روش FIT وFUT را در يک جلسه (Megsession) انجام داد و تعداد موی بيشتری از پشت و كنارهای سر به جلو انتقال داد. اكثر بيماران روش FIT را به روش FUT ترجيح می‌دهند و اين به دليل راحت‌تر بودن روش FIT است و در حال حاضر متقاضيان FIT رو به افزايش است.
خوشبختانه در مركز ليزر پوست و پيوند مو هور با امكان برخوداری از اين روش يكی از موفق‌ترين مراكز كاشت مو به روش FIT يا FUT می‌باشد كه تقريبا به صورت روزانه كاشت مو در آن انجام می‌شود.

لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس: اصفهان - خ چهار باغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03116662224


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبط

بوتاکسپی آر افلیزر موهای زائدتزریق فیلررزرو ویزیت حضوری
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
پاپول پیزوژنیک پاشنه پا

پاپول‌های پیزوژنیک پاشنه پا ((Piezogenic pedal papules (PPPs)) در افراد سالم شایع است و بیشتر آن ها علامتی ندارند. ضایعات در اثر فشار ایجاد و باعث فتق چربی کف پا از طریق درم می ‌شوند. درمان این بیماری، اجتناب از ایستادن برای مدت طول، کاهش وزن، پوشیدن جوراب ‌های فشاری (جوراب واریس) و غیره است. ادامه مطلب

نیاسینامید niacinamide چیست؟

نیاسین و نیکوتین‌آمید (نیاسینامید) با هم متفاوت هستند. این دو ماده دو نوع مختلف از ویتامین B3 به‌ حساب می ‌آیند. مزایای نیاسینامید برای پوست شامل محافظت از پوست، سد چربی، برطرف کردن قرمزی و لک‌های پوستی، بستن منافذ باز پوست، درمان تیرگی پوست، آکنه و روزاسه، کاهش چین ‌و چروک‌ و غیره می باشد. ادامه مطلب

مراقبت ‌های روزانه یا روتین پوستی چیست؟

روتین پوستی، همان مراقبت ‌های پوستی است که افراد می توانند در خانه انجام دهند تا پوست شاداب و جوان تری داشته باشند. نوع پوست(خشک، چرب، حساس، مختلط،نرمال) خود را تعیین کنید و براساس آن انواع شوینده، تونر، سرم، مرطوب کننده، میسلار واتر و آبرسان مناسب پوست خود را انتخاب کنید. ادامه مطلب

مقایسه پروفایلو با دیگر پرکننده‌های پوستی

پروفایلو یک روش درمانی ملایم و ظریف است که (برای افرادی که می ‌خواهند فقط کمی جوان ‌تر شوند بدون تغییر چندان در چهره) در نقاطی از صورت تزریق و سپس خود به خود در کل بافت پوست صورت شما پخش می شود. پرکننده پوست به گونه ها، لب ‌ها و غیره تزریق تا برخی ویژگی ها را بهبود بخشد و باعث تغییر چهره می ‌شود. ادامه مطلب

مزایا و معایب روش های زاویه سازی صورت

در واقع عمل زاویه‌ سازی صورت (مادلینگ چهره)، یکی از عمل های زیبایی جهت رفع عیوب چانه و بهبود زوایا و تناسب‌ها در صورت، اصلاح ظاهر بینی، لب و دهان، رفع غبغب است. تزریق ژل، تزریق چربی، تزریق بوتاکس، لیفت با نخ، پروتز، جراحی روش های انجام آن است که مزایا و معایبی دارند. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
مهسا :

سلام من تیکسل انجام دادم و خیلی راضیم مرسی از خانم دکتر عزیزو مهربون

نریمانی :

سرکارخانم دکتر کار طبابت با خرید و فروش املاک متفاوته؛لطفا اینقدر به شعور مردم فهیم اصفهان توهین نکنید،حداقل اینقدر تابلو از خودتون تعریف و تمجید نکنید؛به شخصه تا حالا از هیچ مراجعی رضایت از کار شما ندیدم،موفق باشید

راضیه صفری :

دیگه تمام گفتنی هارو همه تو بقیه نظرات گفتن و بنظر من همش هم درسته. دیروز برای اولین بار اومدم ویزیت شدم پیششون اخلاق و حوصله ی عالی و تازه نوبت دهیشون چقددددر نسبت به دکتر های دیگه با نظم و دقیق و راحت از طریق اینترنت بود و وقتی هم که حضوری اومدم مطب اصلا معطل نشدم خیلی عالی بود ممنون از خدمات خوبتون و ارزشی که برای زمان بیماراتون میذارین و معطلشون نمیکنید و انقدر ساده و عالی نوبت میدین.

مریم :

در یک کلام پزشک پوست بی نظیر و متبحر از سال ۹۵ بیمارشون هستم کل کارای پوستیم مطب ایشون انجام دادم و عااااالی بوده پوست چرب و جوش دار و پر از لک داشتم که عالی شده لیزر کیوسوییچ جنسیس فرکشنال میکرو مزوتراپی هم پیششون این مدت انجام دادم که خیلیییی راضی بودم جدیدا هم تزریق داشتم پیششون که دقیق و عااالی بدون هیچ کبودی و نکته مهم اینه که با یک نگاه میگن باید برا این پوست چه کاری انجام بشه

سارا عابدی :

من پیش خانم دکتر لیزر کک و مک انجام دادم خیلی راضیم هم از اخلاق و برخورد خودشون هم پرسنلشون مخصوصا خانم کریمی

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد