منو

مزوژل چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از روش‌های راحت و بدون دردسر جوانسازی پوست مزوژل می‌باشد که در این روش هیالورونیک اسید، انواع ویتامین‌ها، مواد گیاهی و معدنی، آنتی‌اکسیدان‌های قوی و غیره به پوست فرد تزریق می‌شود و موجب جوانسازی و زیبایی پوست فرد می‌شود.
اسیدهیالورونیک (HA) از مهمترین ترکیبات این محلول است. همچنین تمام مواد اولیه و عناصری که در مزوژل استفاده می‌شود سبب تحریک ساخت کلاژن در پوست شده و در نهایت فرایند خون‌رسانی به بافت‌های پوست را افزایش می‌دهد. علاوه‌بر هیالورونیک اسید، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان موجود در آن نیز باعث تقویت و ترمیم بافت پوست می‌گردد. اسید هیالورونیک نوعی قند است که به طور طبیعی در پوست ما وجود دارد و آب را در خود نگه می‌دارد و به حفظ و آبرسانی آن کمک می‌کند. همانند کلاژن و الاستین (Elastin)، مقدار اسید هیالورونیک طبیعی که در بدن ما وجود دارد، با افزایش سن کاهش می‌یابد، به همین علت شاهد بروز چین‌وچروک و تیرگی در نواحی مختلف بدن خصوصا اطراف چشم هستیم. شادابی و طراوت پوست نیز کم‌ و کم‌تر می‌شود و همین اتفاق است که موجب می‌شود افراد زیادی برای بازگشت طراوت و شادابی پوست خود راه‌حل‌های زیادی را امتحان کنند. یکی از روش‌های تاثیرگذار برای بازسازی و بازگشت طراوت به پوست صورت تزریق مزوژل می‌باشد‌. این روش باعث بازسازی هیالورونیک اسید می‌شود و به همین علت است که به زیبایی و جوانسازی کمک می‌کند. در این مقاله دکتر مریم ملکی متخصص پوست، به جزییات بیشتر پیرامون این موضوع می‌پردازد.

مزوژل

شکل 1 مزوژل

عملکرد مزوژل چیست؟

مواد مزوژل حاوی مواد بازسازی‌کننده و تغذیه‌کننده پوست مثل هیالورونیک اسید، ویتامین‌ها و پپتید‌ها هستند که به صاف شدن، شفاف شدن و افزایش قوام پوست کمک می‌کنند. همین طور برای کاهش منافذ، اسکار، آکنه و لک در نواحی صورت، گردن، دکلته و دست‌ها موثر هستند. گاه پزشک مزوژل را با بوتاکس ترکیب می‌کند و باعث می‌شود نتایج بسیار شگفت‌انگیزی حاصل شود. همچنین مزوژل‌هایی وجود دارند که خاصیت پرکنندگی طبیعی دارند و قادر هستند خط خنده و زیر چشم را تا حدی پر کنند یا مختصری حجم‌دهی در صورت ایجاد کنند.
این روش در واقع موجب تحریک کلاژن‌سازی و همچنین افزایش خون‌رسانی بافتی می‌شود و همین اتفاق است که باعث کاهش یافتن چین‌وچروک‌ها و جوانسازی پوست می‌گردد و کمک می‌کند پوست سرحال‌تر و تازه‌تر به نظر برسد.

عملکرد مزوژل

شکل 2 عملکرد مزوژل

نحوه تکرار مزوژل چگونه است؟

توصیه می‌شود که مزوژل‌ها را ۲ تا ۳ بار به فاصله ۲ تا ۴ هفته یک بار با توجه به شرایط پوستی و تشخیص پزشک تزریق کنید و بعد هر ۴ الی ۶ ماه یک بار برای تثبیت اثرات آن تکرار شود. برای این کار به صورت تزریق‌های نقطه‌ای ریزی زیر پوستتان توسط پزشک انجام می‌شود.

نتیجه مزوژل از کی قابل ملاحظه است؟

نتیجه‌ی حاصل از تزریق مزوژل معمولا فورا دیده می‌شود، ولی نتیجه‌ی کامل پس از ۴۸ ساعت دیده خواهد شد. نتیجه‌ی تزریق مزوژل ممکن است بین ۶ تا ۹ ماه باقی بماند‌ و سپس تدریجا از بین می‌رود. برای این که این نتایج مزوژل برای مدت زمان طولانی‌تری باقی بمانند و پوست جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر برسد، درمان با مزوژل باید تکرار شود. یک برنامه‌ی درمان با مزوژل شامل سه جلسه با فواصل ۲ تا ۴ هفته می‌شود.

عوارض جانبی مزوژل

عوارض مزوژل ناچیز و گذرا است.

 1. ایجاد کبودی و تورم که حدود 3 الی 4 روز می‌باشد و بعد از سپری شدن این مدت از بین می رود و وروم و کبودی کمتر می‌شود.
 2. واکنش آلرژیک مثل قرمزی پوست که ممکن است بر اثر خاراندن پوست ایجاد شده باشد و بعد از گذشت چند روز از بین می‌رود.
 3. ایجاد احساس کرخی یا بی‌حسی در قسمتی که بر روی آن مزوژل انجام شده است که این احساس نیز طبیعی است و مانند سایر علائم از بین می‌رود.

عوارض مزوژل

شکل 3 عوارض مزوژل

کاربرد تزریق مزوژل زیر چشم و مزایای آن

افزایش سن، خستگی، واکنش‌های آلرژیک، چرخه خواب نامنظم، عوامل ژنتیکی، سبک تغذیه‌ای نادرست و مصرف سیگار از جمله عواملی هستند که بیشترین اثر مخرب را بر نقاط اطراف چشم می‌گذارند.
هر چند استفاده از کرم چشم به عنوان بخشی از رژیم مراقبت روزانه پوست توصیه می‌شود، اما در کنار این مراقبت، تزریق مزوژل زیر چشم یکی از بهترین روش‌های درمانی حل مشکلات پوستی در اطراف چشم است.
برترین مزایایی که در تزریق مزوژل زیر چشم وجود دارد موارد زیر است:

 1. آبرسانی کردن ناحیه حساس اطراف چشم
 2. کمک به کاهش هاله تیره دور چشم
 3. کاهش خطوط ریز و چین‌وچروک اطراف چشم
 4. کاهش تورم زیر چشم
 5. تغذیه و آبرسانی پوست
 6. افزایش حالت ارتجاعی، احیا و سفت شدن پوست

روش تزریق مزوژل در زیر چشم

تزریق مزوژل زیر چشم یکی از ساده‌ترین و موثرترین راه‌های مقابله با مشکلات پوستی در نواحی اطراف چشم است.
تزریق مزوژل زیر چشم مستقیما به درون پوست صورت می‌گیرد. برای شروع تزریق، آرایش از چشمان شما پاک می‌شود و پلک‌ها ضدعفونی می‌گردد. در صورت تمایل شما، ژل بی‌حسی را برای بی‌حس کردن ناحیه دریافت‌کننده تزریق استفاده می‌شود.
سپس پزشک به صورت دقیق و با استفاده از یک سوزن کوچک، بسته به تکنیک مورد نظر پزشک، مزوژل را در پوست تزریق می‌کند و سپس اجازه می‌دهد تا به تدریج در محل مورد نظر پخش شود.
ممکن است بلافاصله پس از تزریق اندکی تورم وجود داشته باشد، اما بندرت ممکن است کبودی در محل تزریق ایجاد شود.
پس از تزریق مزوژل زیر چشم، می‌توانید به کارهای معمول خود رسیدگی کنید و نیازی به تغییر برنامه‌های روزانه وجود ندارد.

تزریق مزوژل در زیر چشم

شکل 4 تزریق مزوژل در زیر چشم

چه افرادی نمی‌توانند مزوژل تزریق کنند؟

تزریق مزوژل چه کاربردهایی دارد؟

موارد ذکر شده از اصلی‌ترین و مهم‌ترین کاربردهای تزریق مزوژل می‌باشد.

کاربرد مزوژل

شکل 5 کاربرد مزوژل

تفاوت میان مزوژل با درمان مزوتراپی چیست؟

غلظت هیالورونیک اسید موجود در مزوژل 15% است در صورتی غلظت هیالورونیک اسید موجود در مزوتراپی بین 1 تا 3 درصد می‌باشد. غلظت بالای هیالورونیک اسید در مزوژل سبب افزایش آب میان‌سلولی شده و در نهایت بعد از تزریق پوست شفاف و جوان‌تر به نظر خواهد رسید.
اکثر پزشکان معتقدند مزوژل نوعی مزوتراپی محسوب می‌شود که سبب حفاظت از کلاژن پوست شده و سبب لیفت صورت و ظاهر پرتر صورت می‌شود.

تفاوت مزوژل با مزوتراپی

شکل 6 تفاوت مزوژل با مزوتراپی

تفاوت (فیلر) ژل‌ها با مزوژل‌ها در چیست؟

تفاوت اصلی مزوژل و تزریق ژل در مواد اولیه تشکیل‌دهنده آن‌ها است. خاصیت اصلی ژل‌ها پرکنندگی و حجم‌دهی است، ولی با وجود آن که عنصر اصلی تشکیل‌دهنده این دو هیالورونیک است مزوژل مواد آبرسان و مغذی بیشتری جهت ترمیم پوست دارد، بدون این که حجم قابل توجهی در پوست ایجاد کند. در ساخت مزوژل‌ها از ترکیب خاصی استفاده می‌شود که برخلاف ژل‌ها حجمی را به صورت اضافه نمی‌کنند. مزوژل‌ها بیشتر نقش آبرسانی به پوست را ایفا می‌کنند و محرک ساخت کلاژن و الاستین در دراز مدت هستند و بعد از چند ماه احساس سفتی و قوام بهتری در پوست ایجاد می‌کنند و به اصطلاح مثل این که زیر پوست آب جمع شده باشد. در کل مزوژل‌ها پوست جوان‌تر و شفاف‌تری را به ما هدیه می‌دهند.

تفاوت تزریق ژل و مزوژل

شکل 7 تفاوت تزریق ژل با مزوژل

تفاوت میان مزوژل با پروفایلو چیست؟

درمان پروفایلو اولین روش درمانی در نوع خودش محسوب می‌شود. هدف این درمان برخلاف مزوژل افزایش حجم نیست، در واقع پروفایلو سبب تحریک کلاژن‌سازی پوست شده و ظاهری جوان‌تر همراه با پوستی محکم ایجاد می‌کند. همانند مزوژل از پروفایلو برای درمان در نواحی مختلفی مانند صورت، گردن و دست بهره برده می‌شود.

تکنیک استفاده از مزوژل

شاید به ظاهر تزریق مزوژل بسیار ساده به نظر آید، ولی فقط یک متخصص پوست با تجربه، با دانش تخصصی که در زمینه شناخت از پوست دارد، می‌تواند بهترین استفاده را از این مزوژل‌ها داشته باشد، خصوصا که با ترکیب مزوژل‌ها با بوتاکس، نخ‌های pdo یا فیلرها به نتایج فوق‌العاده‌ای دست می‌یابد.

معرفی برخی از انواع مزوژل‌های در دسترس

 1. جالوپرو Jalupro
 2. پروایج proage
 3. سانه‌کاس Sunekos
 4. پروفایلو Profhilo

بیشترین کاربرد مزوژل در کلینیک هور

یکی از مهمترین معضلاتی که با افزایش سن بروز پیدا می‌کند، مشکلات پوستی در نواحی اطراف چشم و شلی پوست و خطوط گردن است. تزریق مزوژل در نواحی اطراف چشم و گردن، یکی از آسان‌ترین و کم خطرترین روش‌های درمانی نوین برای حل این مشکل است، که در کلینیک هور به ‌صورت روزانه انجام می‌شود. اثر تزریق مزوژل زیر چشم بلافاصله پس از درمان مشخص می‌شود و از ماندگاری شش ماهه برخوردار است.

هزینه‌‌های تزریق مزوژل

هزینه مزوتراپی زیر چشم بستگی به نوع معالجه و تعداد جلسات مورد نیاز دارد. از آن جا که مزوتراپی یک درمان زیبایی محسوب می‌گردد، عموما شرکت‌های بیمه هزینه آن را پوشش نمی‌دهند.
بهتر است برای دستیابی به نتیجه دلخواه قبل از موعد تزریق با پزشک خود ملاقات کنید تا دریابید که چه انتظاری دارید. بهتر است یک هفته قبل از عمل از مصرف آسپرین و سایر داروهای ضدالتهابی (NSAIDs) خودداری کنید. این داروهایِ مُسَکن می‌توانند خطر خونریزی و کبودی در هنگام مزوتراپی را افزایش دهند.

لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبطنظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
پی آر افلیزر موهای زائدتزریق فیلررزرو ویزیت حضوریبوتاکس
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
بیماری گال یا جرب چیست؟

بیماری گال (جرب یا Scabies) یک بیماری پوستی مسری همراه با خارش شدید است که این خارش جوش های ریز قرمزرنگی را در پوست ایجاد می کند. گال پوسته دار یا نروژی نوعی گال است که در افراد دچار نقص ایمنی، سالخوردگان و غیره رخ دهد ومناطق وسيعی از بدن پوسته‌ پوسته و دلمه دار می شود. ادامه مطلب

9 مزیت ویتامین کا2 (K2) که سلامت و زیبایی را بهبود می بخشد

9 فایده ویتامین K2 که کمتر به آن توجه شده، تنظیم قندخون، سلامت جنسی و باروری، سلامتی قلب و کلیه، استخوان و دندان، جلوگیری از سرطان و غیره است. افرادی که ویتامین D مصرف می کنند بدون K2 نمی توانند از همه مزایای ویتامین D بهره بگیرند. منابع غذایی ویتامین K2 در غذاهای تخمیری و حیوانی یافت می شود. ادامه مطلب

مزوژل چیست و چه کاربردی دارد؟

مواد مزوژل حاوی مواد بازسازی کننده و تغذیه کننده پوست مثل هیالورونیک اسید و غیره هستند که به صاف شدن، شفاف شدن و افزایش قوام پوست کمک می کنند. مزایا آن آبرسانی کردن ناحیه حساس اطراف چشم، کمک به کاهش هاله تیره دور چشم، تغذیه و آبرسانی و غیره است.عوارض مزوژل ناچیز و گذرا است. ادامه مطلب

مورفه آ چیست؟

اسکلروز سیستمیک با اسکلرودرمی منجر به آسیب مستقیم و فیبروز و درگیری ریه ها، قلب، کلیه ها یا دستگاه گوارش می‌شود، در مورفه‌آ سفت شدن قسمت‌های محدودی از پوست است. اسکلرودرما انواع مختلف مورفه‌آ و اسکلروز سیستمیک را در بر می گیرد. درمان مورفه آ موضعی و سیستمیک است. ادامه مطلب

بیماری سودوزانتوما الاستیکوم چیست؟

سودوزانتوما الاستیکوم اختلال ارثی نادر است که شامل تخریب الیاف الاستین که مناطق دیگری از بدن به غیر از پوست صورت را تحت تاثیر قرار دهد. پوست برخی نواحی بدن شل و افتاده شده و پاپول هاو پلاک های زردرنگ قرینه در نواحی گردن، زیربغل، کشاله ران و ناحیه چین آرنج و پشت زانو بروز می کند و درمان قطعی ندارد. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
م ع :

من همه خدماتی توی کلینیک خانم دکتر ملکی استفاده کردم و چیزی که برام خیلی اهمیت داره اینه که دلسوز بیمار هستند و الکی چیزی رو تجویز نمیکنند حتی اگر بدونند موقت و کوتاه مدت اون روش پوست بیمار رو بهبود میده و میتونن رضایت موقتی بیمار رو جلب کنند و همین موضوع باعث شده سالهااااست که هرکار پوستی بخوام انجام بدم فقطو فقط خانم دکتر ملکی و اطمیناندداشتن به پزشک مهمترینه

مهسا :

سلام من تیکسل انجام دادم و خیلی راضیم مرسی از خانم دکتر عزیزو مهربون

نریمانی :

سرکارخانم دکتر کار طبابت با خرید و فروش املاک متفاوته؛لطفا اینقدر به شعور مردم فهیم اصفهان توهین نکنید،حداقل اینقدر تابلو از خودتون تعریف و تمجید نکنید؛به شخصه تا حالا از هیچ مراجعی رضایت از کار شما ندیدم،موفق باشید

راضیه صفری :

دیگه تمام گفتنی هارو همه تو بقیه نظرات گفتن و بنظر من همش هم درسته. دیروز برای اولین بار اومدم ویزیت شدم پیششون اخلاق و حوصله ی عالی و تازه نوبت دهیشون چقددددر نسبت به دکتر های دیگه با نظم و دقیق و راحت از طریق اینترنت بود و وقتی هم که حضوری اومدم مطب اصلا معطل نشدم خیلی عالی بود ممنون از خدمات خوبتون و ارزشی که برای زمان بیماراتون میذارین و معطلشون نمیکنید و انقدر ساده و عالی نوبت میدین.

مریم :

در یک کلام پزشک پوست بی نظیر و متبحر از سال ۹۵ بیمارشون هستم کل کارای پوستیم مطب ایشون انجام دادم و عااااالی بوده پوست چرب و جوش دار و پر از لک داشتم که عالی شده لیزر کیوسوییچ جنسیس فرکشنال میکرو مزوتراپی هم پیششون این مدت انجام دادم که خیلیییی راضی بودم جدیدا هم تزریق داشتم پیششون که دقیق و عااالی بدون هیچ کبودی و نکته مهم اینه که با یک نگاه میگن باید برا این پوست چه کاری انجام بشه

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد