منو

راه های رفع چاقی صورت

برخی از افراد از چاقی صورت خود در ناحیه گونه‌ها یا غبغب رنج می‌برند. این ‌گونه افراد برای روش‌های رفع چاقی صورت می‌توانند اقدام کنند.
چاقی صورت در اثر افزایش وزن یا ژنتیک ایجاد می‌شود. دلیل چاقی بیش از حد صورت رژیم غذایی نامناسب، کمبود ورزش، پیری یا شرایط ژنتیکی است. چاقی صورت معمولا در گونه‌ها، زیر گونه‌ها، غبغب و گردن بیشتر دیده می‌شود که ناشی از تجمع چربی در این نواحی است. چاقی صورت در افرادی که دارای ویژگی‌های صورت گرد و کم‌تر برجسته هستند، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.
علل چاقی صورت

شکل 1 علل چاقی صورت

فرایند کاهش چاقی صورت، شامل کاهش سلول‌های چربی است که در این نواحی تجمع پیدا کرده‌اند. کاهش چربی صورت و گردن از طریق رژیم غذایی و ورزش در برخی از افراد شاید کارساز باشد ولی در عده‌ دیگری مخصوصا سنین بالاتر از سی سال می‌تواند سبب شلی و افتادگی پوست شود. دکتر مریم ملکی متخصص پوست و مو، در این مقاله به توضیح انواع روش‌های درمانی در این رابطه می‌پردازد.

روش‌های درمان چاقی صورت

در چاقی‌های کم، چاقی صورت را می‌توان با روش‌های مزوتراپی و تزریق بوتاکس که شکل صورت را اصلاح می‌کنند، برطرف کرد. شرایط هر شخصی متفاوت است و عوامل مختلفی تاثیرگذار هستند از جمله سن، وزن، وضعیت شلی یا سفتی پوست و سلامت کلی فرد. بنابراین انتخاب روش مناسب برای درمان چاقی صورت با توجه به شرایط شما صورت می‌گیرد. روش‌های رفع چاقی صورت می‌تواند یک راه حل موثر برای از بین بردن چربی‌های مقاوم در برابر ورزش در صورت، غبغب و گردن باشند.

رفع چاقی صورت

شکل 2 رفع چاقی صورت

برای این که بدانیم این کدام یک از این روش‌ها در رسیدن به هدف شما مناسب است عوامل متعددی را باید در نظر بگیریم از جمله:

تزریق بوتاکس برای درمان چاقی صورت

اگر مایل هستید با کم‌ترین عوارض و بدون دوره نقاهت، اندازه چاقی قسمت پایینی صورت خود را کاهش دهید، روش تزریق بوتاکس یک گزینه‌ی خوب است. تزریق بوتاکس به عضله ماسیتر، عضله جونده، باعث کوچک شدن اندازه‌ی آن می‌گردد و در نتیجه منجر به لاغر شدن یا باریک شدن صورت می‌گردد. ترکیب این روش با تزریق فیلر در قسمت گونه‌ها می‌تواند برای برجسته کردن استخوان گونه استفاده شود و صورت خوش‌فرمی ایجاد کند. تزریق بوتاکس تقریبا بدون درد است و در کم‌تر از چند دقیقه انجام می‌شود، بنابراین نیازی به مرخصی گرفتن از محل کار خود نخواهید داشت.
بوتاکس معمولا در دست یک پزشک متخصص پوست عارضه خاصی ایجاد نمی‌کند، هر چند عوارض جانبی شایع مانند کبودی، تورم یا قرمزی در محل تزریق وجود دارند.
لاغر کردن صورت به این روش با حداقل تهاجم همراه است و می‌تواند برای افرادی که به دنبال روش‌های غیرجراحی و غیرتهاجمی هستند، گزینه خوبی باشد.
تاثیرات بوتاکس موقتی هستند، بنابراین لازم است نیاز به تکرار جلسات درمانی، جهت حفظ ظاهر جدید خود داشته باشید.

ویژگی بوتاکس برای رفع چاقی صورت

شکل 3 ویژگی تزریق بوتاکس برای رفع چاقی صورت


مزوتراپی برای درمان چاقی صورت

روش غیرتهاجمی دیگر استفاده از مزوتراپی جهت تجزیه چربی‌های اضافی است که یک روش غیرجراحی برای رفع موثر چاقی موضعی در گردن، غبغب و صورت است. این تکنیک امکان حذف چربی‌های صورت در چند هفته را بدون ترس از عمل جراحی و عوارض جانبی بی‌هوشی فراهم می‌کند. مزوتراپی تقریبا بدون درد است و در کم‌تر از چند دقیقه انجام می‌شود، بنابراین نیازی به مرخصی گرفتن از محل کار خود نخواهید داشت.

مزوتراپی برای رفع چاقی صورت

شکل 4 مزوتراپی برای رفع چاقی صورت

  1. تزریق‌های متعدد از یک داروی مخصوص شامل عصاره‌های طبیعی، داروها و ویتامین‌ها به نواحی مختلفی از قسمت‌های چاق صورت اعمال شده و هر دو هفته یک بار تکرار می‌شود.
  2. چربی تجزیه می‌شود و از طریق مجاری لنفاتیک‌ جذب شده و به کبد انتقال پیدا می‌کند و در نهایت از بدن دفع می‌شود.
  3. جهت دستیابی به نتایج مطلوب حداقل نیاز به ۴ تا ۶ جلسه درمان می‌باشد.
  4. شخص باید همزمان از یک رژیم غذایی سالم و کم چربی همراه با ورزش پیروی کند. نتایج محسوس را می‌توان پس از چند هفته مشاهده کرد.

هایفوتراپی برای درمان چاقی صورت

هایفو (امواج متمرکز ماورای صوت با شدت بالا) یک پیشرفت قابل توجه در رفع چاقی صورت است. این فن‌آوری نوآورانه و منحصربه‌فرد یک جایگزین غیرتهاجمی برای لیپوساکشن و سایر عمل‌های جراحی است. این فن‌آوری جدید به دلیل دقت و سرعت بالا نتایج بهبود یافته‌ای را در رفع چاقی موضعی ارائه می‌کند.
هایفو با اعمال ماتریس۲۴ خطی از انرژی متمرکز در عمق ۱.۳ سانتی‌متری جهت هدف قرار دادن و تجزیه نواحی خاصی از چربی در سریع‌ترین زمان ممکن عمل می‌کند. فرکانس بالای امواج اولتراسوند منجر به گرما در زیر پوست و تخریب موثر سلول‌های چربی و کشیدگی پوست می‌گردد. سپس سلول‌های آسیب‌دیده از طریق فرایندی طبیعی از بدن دفع می‌شوند که تا سه ماه ادامه می‌یابد. باید توجه داشت که این هایفو با روش هایفو جوانسازی که صرفا لیفت صورت و غبغب انجام می‌دهد و باعث لاغری نمی‌شود، متفاوت است. مزایای آن عبارتند از:

  1. برای مشاهده نتایج تنها یک جلسه نیاز است.
  2. روشی کاملا غیرجراحی و غیرتهاجمی
  3. ثابت شده از نظر بالینی بی‌خطر و موثر
  4. رفع چربی‌های موضعی
  5. عدم آسیب به پوست، بافت یا اندام اطراف
  6. تاثیر حرارتی هایفو باعث ایجاد کلاژن می‌شود.

رادیوفرکانسی برای درمان چاقی صورت

رادیوفرکانسی (آراف RF) دستگاهی است که به طور انتخابی نواحی چربی را با انرژی گرمایی تنظیم شده هدف قرار می‌دهد تا درمانی بی‌خطر و قابل سنجش را فراهم کند. مهندسی پیشرفته‌ی دستگاه رادیوفرکانسی به اعمال دقیق تاثیرات گرمایی انرژی آراف به بافت‌های عمیق نواحی مورد نظر چربی در صورت کمک می‌کند، در حالی که بر لایه‌های پوست اطراف اثری نمی‌گذارد. علاوه‌براین، این درمان کاملا بی‌خطر، راحت و بدون دوره‌ی بهبودی یا عوارض جانبی قابل توجه است. معمولا برای بدست آوردن نتیجه جلسات متعددی از آراف نیاز می‌باشد.
مزایای رادیوفرکوئنسی این است که درمان و رفع چاقی صورت تقریبا بدون درد و راحت می‌باشد. تنها طی حدود ۳۰ دقیقه در مطب انجام می‌شود و برای بیشتر بیماران مقرون‌به‌صرفه است. نتایج آن ثابت و یکنواخت بوده و بیماران نه تنها رفع چاقی صورت خود را تجربه می‌کنند، بلکه شبیه به آن چه که در لیپوساکشن حاصل می‌شود، صورتی خوش‌فرم خواهند داشت. بیماران متوجه لاغری صورت خود و جذابیت بیشتر آن می‌گردند. بسته به میزان چاقی صورت تکرار جلسات درمانی ضروری است.

آراف برای رفع چاقی صورت

شکل 5 آراف برای رفع چاقی صورت


تخلیه چربی دهانی (بوکال فت) برای درمان چاقی صورت

برخی از صورت‌های گرد یا پف کرده ممکن است ناشی از وجود چربی دهانی باشند. این چربی‌ها در زیر استخوان گونه وجود داشته و باعث افزایش حجم صورت در قسمت پایین صورت می‌شوند. وجود بیش از حد چربی دهانی منجر به ایجاد لپ‌های گوشتی و فربه می‌گردد. حذف چربی دهانی که کوچک کردن لپ نامیده می‌شود، با از بین بردن چربی‌های اضافی دهان باعث لاغر شدن صورت در قسمت تحتانی خواهد شد. نتیجه‌ی آن کاهش ملایم حجم صورت می‌باشد که سبب می‌شود، خطوط طبیعی استخوان گونه آشکار شود.

لیپوساکشن صورت برای درمان چاقی صورت

گاهی برخی از افراد کلا در هر دو ناحیه پایین صورت و غبغب تجمع چربی زیر پوستی زیادی دارند و باعث می‌شود صورتشان را چاق و مسن‌ نشان دهد. این گونه افراد با جراحی بوکال فت به تنهایی به نتیجه دلخواه نمی‌رسند. در این گونه افراد بهتر است از روش لیپوساکشن چربی زیرپوستی استفاده کرد، به شکلی که خارج کردن چربی‌های اضافه زیرپوستی در این نواحی سبب می‌شود خط فکی مشخص‌تر شود و صورت از حالت گرد به حالت مثلثی تبدیل شود، گونه ها آشکار می‌شوند و زیبایی دوچندان می‌شود.
لیپوساکشن گونه، سلول‌های چربی را به صورت دائمی از صورت شما خارج می‌کند. همچنین می‌تواند ناحیه را شکل دهد یا باعث کانتورینگ صورت شود. این روش می‌تواند صورت را باریک کرده و منجر به نمایه یا خط فک مشخص‌تری شود. لیپوساکشن صورت به روشی مشابه لیپوساکشن در سایر قسمت‌های بدن انجام می‌شود. گاهی اوقات همراه با سایر روش‌های زیبایی مانند آندولیفت (آندولیفت همزمان با لیپوساکشن در افراد سنین بالاتر انجام می‌شود تا از شل شدن پوست پس از تخلیه چربی جلوگیری شود) یا جراحی بوکال فت، انجام می‌شود.
لیپوساکشن برای رفع چاقی صورت

شکل 6 لیپوساکشن برای رفع چاقی صورت

انجام لیپوساکشن روی گونه‌های شما با روش‌هایی مانند جراحی باکال فت متفاوت است. در حالی که هر دو شامل برداشتن چربی از صورت است. لیپکتومی باکال برداشتن بافت چربی عمقی و خاصی در گونه است که پد چربی باکال نامیده می‌شود ولی لیپوساکشن چربی زیر کل پوست ناحیه مورد نظر را خارج می‌کند.

روش کار لیپوساکشن چگونه است؟

لیپوساکشن گونه یک عمل سرپایی است. این بدان معنی است که بعد از اتمام کار می‌توانید به خانه بروید. به طور معمول حدود یک تا دو ساعت طول می‌کشد.
پزشک از مارک برای نشان دادن ناحیه‌ای که تحت درمان است استفاده می‌کند و علامت‌گذاری می‌کند. سپس به شما بی‌حسی موضعی تزریق می‌شود.
محلول نمکی همراه با داروهای ضددرد و اپی‌نفرین به ناحیه تزریق می‌شود. این امر باعث سفت و متورم شدن ناحیه می‌شود و به پزشک اجازه می‌دهد تا چربی را با سهولت بیشتری از بدن خارج کند.
پزشک شما سوراخ کوچکی به اندازه ۲ میلی‌متر در پوست ایجاد می‌کند، سپس آن‌ها از یک کانولای ظریف که به سرنگ متصل است جهت کشیدن چربی استفاده می‌شود یا از دستگاه مکش متصل به کانول برای از خارج کردن چربی گونه استفاده می‌شود.
گاه در مواردی که پوست فرد شل باشد یا الاستسیته کافی نداشته باشد پزشک از لیزر جهت لیفت پوست استفاده می‌کند. یک فیبر لیزر کوچک به زیر پوست وارد می‌شود. انرژی حاصل از لیزر برای هم تجزیه چربی کار می‌کند و هم با تحریک کلاژن‌سازی سبب سفت شدن و جمع شدن پوست شل ‌می‌شود.
بعد از انجام این عمل احتمالا احساس درد و تورم در صورت و اطراف آن خواهید داشت. این به مرور زمان کاهش یافته و با داروهای بدون نسخه قابل کنترل است.
همچنین در دوران نقاهت از شما خواسته می‌شود لباس فشرده یا گن مخصوص بپوشید که روی سر شما قرار می‌گیرد و فک و گردن شما را می‌پوشاند.
می‌توانید انتظار داشته باشید که زمان بهبودی کامل 3 تا 4 هفته طول بکشد. بعد از آن گونه‌های شما باید ظاهری لاغرتر و ظریف‌تر داشته باشند.
با توجه به حجم چربی برداشت شده، بین یک تا سه ماه بعد نتیجه نهایی قابل مشاهده است.
روش های درمان چاقی صورت

شکل 7 روش‌های درمان چاقی صورت

در روش‌های گفته شده بالا روش لیپوساکشن با یا بدون آندولیفت و روش جراحی بوکال فت بیشترین تاثیر را در رفع چاقی صورت‌ دارند و سایر روش‌ها مانند هایفو، آراف، مزوتراپی و تزریق بوتاکس به‌ ترتیب از نظر میزان اثر در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند. به همین علت برای انتخاب بهترین یا مناسب‌ترین روش رفع چاقی صورت باید به پزشک متخصص متبحر در یک کلینیک مجهز مراجعه کنید که از امکانات و تجهیزات کافی برخوردار باشد.
در پایان دکتر ملکی می‌افزاید، باید توجه داشت که عمل لیپوساکشن در صورت چه با لیزر و چه بدون لیزر نیاز به مهارت زیادی دارد و در صورت نداشتن تجربه و مهارت کافی می‌تواند عوارض ناهمواری، غیرقرینگی یا اسکار را به ‌همراه داشته باشد. برای اصلاح فرم صورت‌های چاق گاهی نیز لازم است به دلیل کوچک بودن یا عقب بودن چانه، تزریق فیلر در چانه انجام شود تا فرم چهره حالت طبیعی و زیباتری به خود بگیرد یا حتی در برخی ممکن است، تزریق مختصری فیلر در بالای گونه به تعادل و هارمونی صورت کمک کند.

لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبطنظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
رزرو ویزیت حضوریتزریق فیلرلیزر موهای زائدپی آر افبوتاکس
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
بیماری گال یا جرب چیست؟

بیماری گال (جرب یا Scabies) یک بیماری پوستی مسری همراه با خارش شدید است که این خارش جوش های ریز قرمزرنگی را در پوست ایجاد می کند. گال پوسته دار یا نروژی نوعی گال است که در افراد دچار نقص ایمنی، سالخوردگان و غیره رخ دهد ومناطق وسيعی از بدن پوسته‌ پوسته و دلمه دار می شود. ادامه مطلب

9 مزیت ویتامین کا2 (K2) که سلامت و زیبایی را بهبود می بخشد

9 فایده ویتامین K2 که کمتر به آن توجه شده، تنظیم قندخون، سلامت جنسی و باروری، سلامتی قلب و کلیه، استخوان و دندان، جلوگیری از سرطان و غیره است. افرادی که ویتامین D مصرف می کنند بدون K2 نمی توانند از همه مزایای ویتامین D بهره بگیرند. منابع غذایی ویتامین K2 در غذاهای تخمیری و حیوانی یافت می شود. ادامه مطلب

مزوژل چیست و چه کاربردی دارد؟

مواد مزوژل حاوی مواد بازسازی کننده و تغذیه کننده پوست مثل هیالورونیک اسید و غیره هستند که به صاف شدن، شفاف شدن و افزایش قوام پوست کمک می کنند. مزایا آن آبرسانی کردن ناحیه حساس اطراف چشم، کمک به کاهش هاله تیره دور چشم، تغذیه و آبرسانی و غیره است.عوارض مزوژل ناچیز و گذرا است. ادامه مطلب

مورفه آ چیست؟

اسکلروز سیستمیک با اسکلرودرمی منجر به آسیب مستقیم و فیبروز و درگیری ریه ها، قلب، کلیه ها یا دستگاه گوارش می‌شود، در مورفه‌آ سفت شدن قسمت‌های محدودی از پوست است. اسکلرودرما انواع مختلف مورفه‌آ و اسکلروز سیستمیک را در بر می گیرد. درمان مورفه آ موضعی و سیستمیک است. ادامه مطلب

بیماری سودوزانتوما الاستیکوم چیست؟

سودوزانتوما الاستیکوم اختلال ارثی نادر است که شامل تخریب الیاف الاستین که مناطق دیگری از بدن به غیر از پوست صورت را تحت تاثیر قرار دهد. پوست برخی نواحی بدن شل و افتاده شده و پاپول هاو پلاک های زردرنگ قرینه در نواحی گردن، زیربغل، کشاله ران و ناحیه چین آرنج و پشت زانو بروز می کند و درمان قطعی ندارد. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
م ع :

من همه خدماتی توی کلینیک خانم دکتر ملکی استفاده کردم و چیزی که برام خیلی اهمیت داره اینه که دلسوز بیمار هستند و الکی چیزی رو تجویز نمیکنند حتی اگر بدونند موقت و کوتاه مدت اون روش پوست بیمار رو بهبود میده و میتونن رضایت موقتی بیمار رو جلب کنند و همین موضوع باعث شده سالهااااست که هرکار پوستی بخوام انجام بدم فقطو فقط خانم دکتر ملکی و اطمیناندداشتن به پزشک مهمترینه

مهسا :

سلام من تیکسل انجام دادم و خیلی راضیم مرسی از خانم دکتر عزیزو مهربون

نریمانی :

سرکارخانم دکتر کار طبابت با خرید و فروش املاک متفاوته؛لطفا اینقدر به شعور مردم فهیم اصفهان توهین نکنید،حداقل اینقدر تابلو از خودتون تعریف و تمجید نکنید؛به شخصه تا حالا از هیچ مراجعی رضایت از کار شما ندیدم،موفق باشید

راضیه صفری :

دیگه تمام گفتنی هارو همه تو بقیه نظرات گفتن و بنظر من همش هم درسته. دیروز برای اولین بار اومدم ویزیت شدم پیششون اخلاق و حوصله ی عالی و تازه نوبت دهیشون چقددددر نسبت به دکتر های دیگه با نظم و دقیق و راحت از طریق اینترنت بود و وقتی هم که حضوری اومدم مطب اصلا معطل نشدم خیلی عالی بود ممنون از خدمات خوبتون و ارزشی که برای زمان بیماراتون میذارین و معطلشون نمیکنید و انقدر ساده و عالی نوبت میدین.

مریم :

در یک کلام پزشک پوست بی نظیر و متبحر از سال ۹۵ بیمارشون هستم کل کارای پوستیم مطب ایشون انجام دادم و عااااالی بوده پوست چرب و جوش دار و پر از لک داشتم که عالی شده لیزر کیوسوییچ جنسیس فرکشنال میکرو مزوتراپی هم پیششون این مدت انجام دادم که خیلیییی راضی بودم جدیدا هم تزریق داشتم پیششون که دقیق و عااالی بدون هیچ کبودی و نکته مهم اینه که با یک نگاه میگن باید برا این پوست چه کاری انجام بشه

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد