منو

کرم پودر دائم (BB Glow) و عوارض آن

ممکن است شما روزانه زمان زیادی را صرف زدن کرم‌پودر، تجدید کردن آن و شست‌وشوی صورت کنید. چقدر خوب بود اگر همان ‌طور که در تبلیغات شبکه‌های اجتماعی می‌بینیم، می‌توانستیم با داشتن کرم‌پودر دائم (مزووایت)، صورتی همیشه آرایش شده با جلوه‌ای صاف و زیبا داشت. شاید استفاده از کرم‌پودر دائم روی پوست سبب ‌شود پوستی یکدست، بدون لک و آرایشی جذاب داشته باشید اما باید عوارض و خطرات این روش را نیز در نظر داشت و قبل از تصمیم به اقدام تمام جوانب را بررسی کرد. در مقاله زیر دکتر مریم ملکی متخصص پوست و مو، به عوارض و معایب این روش می‌پردازد.

کرم پودر دائم یا BB Glow

شکل 1 کرم پودر دائم یا BB Glow

درمان پوست BB glow چیست؟

BB Glow یک روش زیبایی است که از میکرونیدلینگ برای خال‌کوبی کرم BB، حاوی رنگدانه‌های نیمه‌ دائمی (که اثر انعکاس‌دهنده نور دارد)، در پوست به عنوان نوعی آرایش نیمه دائمی استفاده می‌کند. بنابراین ادعا می‌کند که لکه‌ها را پنهان می‌کند و به شما ظاهر آراسته و بدون آرایش بدهد. به دلیل اثرات جوانسازی میکرونیدلینگ، در حالی که سلول‌های پوستی جدیدی در حال شکل‌گیری هستند، پوست جوان‌تر و منافذ تا حدی کوچک‌تر می‌شوند و به ‌واسطه ورود رنگدانه‌ها به عمق پوست، رنگ انتخاب شده و دلخواه فرد در پوست ایجاد می‌شود. در حالی که این روش چهره‌ای درخشان ایجاد می‌کند، پوشش آن کاملا ناپایدار است و ممکن است نقاط تیره و لک‌ها را به اندازه کافی پنهان نکند.

آیا BB glow ،FDA را تایید کرده است؟

باید توجه داشته باشید که این روش هنوز توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تایید یا تنظیم نشده است.

مشکلات استفاده از BB Cream با میکرونیدل چیست؟

کرم‌های BB پر از مواد تجزیه‌نشدنی هستند که با گذشت زمان و تکرار جلسات توسط میکرونیدل وارد پوست شده و می‌توانند در پوست تجمع پیدا کنند. این روش همچنین در برخی از اجزایی که در سد محافظتی پوست یافت می‌شود مانند اجزای فیزیکی، شیمیایی و ایمنی‌شناختی ایجاد مشکلاتی می‌کند. از طرفی با انجام BB Glow در واقع خود را از مزایای لیزردرمانی در آینده محروم می‌کنید، چون انجام لیزر می‌تواند منجر به اثرات فاجعه‌باری شود، جوهر استفاده شده در این روش‌ با لیزرها با هم واکنش داشته و می‌تواند سبب سوختگی و اسکار شدن پوست شود. جوهر یا رنگدانه‌هایی که وارد پوست شده‌اند، می‌توانند اکسید شود‌ند و به رنگ آبی یا تیره درآیند و منجر به تغییر رنگ در چهره ‌شود که درمان آن اگر غیرممکن نباشد، بسیار دشوار است. به این ترتیب لیزر کیوسویچ (QS) به جای از بین بردن رنگدانه به طور غیرقابل برگشت آن‌ را تیره کرده یا می سوزاند. همچنین شما قادر به انجام هیچ‌ گونه درمان زیبایی با IPL روی صورت خود نخواهید بود زیرا باعث سوختگی پوست صورت شما خواهد شد. افرادی که دارای پوست مستعد آکنه هستند باید در استفاده از این روش محتاط باشند، زیرا میکرونیدلینگ می‌تواند باعث شیوع باکتری‌های آکنه شود.

مشکلات استفاده از BB Cream با میکرونیدل چیست

شکل 2 مشکلات BB Cream با میکرونیدل

BB Glow چگونه انجام می‌شود؟

ابتدا پوست شما تمیز می‌شود و سپس یک ژل لایه‌بردار سبک روی پوست قرار داه می‌شود. به ‌دنبال لایه‌برداری، یک سرم تقویت‌کننده با میکرونیدل در پوست وارد می‌شود تا پوست تغذیه و آبرسانی شود، سپس سرم BB Glow (کرم‌پودر) یا همان رنگدانه‌ای که مطابق تن رنگی پوست انتخاب شده از طریق میکرونیدلینگ در زیر پوست تزریق و پخش می‌شود. پس از آن از یک کرم ترمیم‌‌کننده به مدت چند روز استفاده می‌شود. مدت ۲۴ ساعت صورت نباید شسته شود و مصرف ضدآفتاب ضروری است.
همان ‌طور که می‌دانیم صرف ضربه‌های دستگاه میکرونیدل به پوست سبب تحریک کلاژن‌سازی شده و این روش خاص به ترغیب پوست برای بازسازی و تولید کلاژن بیشتر کمک می‌کند و پوست را کمی جوان‌تر و شفاف‌تر می‌کند و این امر ربطی به رنگدانه‌ای که وارد پوست می‌شود، ندارد. میکرونیدلینگ همچنین یک روش درمانی برای کاهش چین‌وچروک، شفاف کردن و بهتر شدن جای زخم است. بنابراین در واقع این درمان کیفیت پوست شما را بهبود می‌بخشد که همان‌ طور که گفته شد، این موضوع ارتباطی با کرم‌پودری که وارد پوست می‌شود، ندارد.

BB Glow چگونه انجام می شود

شکل 3 BB Glow چگونه انجام می‌شود؟

چند جلسه درمان لازم است و ماندگاری BB Glow آن چگونه است؟

برای به ‌دست آوردن نتایج طولانی مدت که حداکثر 4 ماه طول می‌کشد، توصیه می‌کنند این روش را برای ۳ تا ۴ دوره با فاصله ۲ تا ۳ هفته تکرار کنید.
پس از سری اولیه، نتایج درمان BB Glow شما می‌تواند تا 4 ماه یا بیشتر طول بکشد. با نگهداری مناسب، ماندگاری اثر می‌تواند حتی بیشتر تا ۸ ماه شود.

مزیت‌ها و تاثیر کرم‌پودر دائم

  1. باعث بسته شدن منافذ همچون کرم‌پودرها نمی‌شود.
  2. درخشندگی، روشن‌سازی پوست و جوانسازی
  3. آراستگی بدون نیاز به آرایش
  4. رفع تیرگی آرنج و زانو

عوارض کرم‌پودر دائم

بیشتر خطرات BB Glow مربوط به مواد تجزیه‌ناپذیری است که در ترکیباتی که به پوست تزریق می‌شوند، وجود دارد که در هنگام تزریق رنگدانه‌های کرم‌پودر در زیر پوست می‌تواند برای پوست مشکلات زیادی ایجاد کند زیرا ترکیباتی که در این پودر‌ها وجود دارد دارای ترکیبات سنگین مانند فلزات، آهن، زینک، سرب، جیوه و غیره می‌باشد که برای پوست می‌تواند بسیار سنگین باشد. عوارض استفاده از کرم‌پودر دائم در طولانی مدت آشکار خواهد شد و بدون عوارض بودن این روش ادعایی بیش نیست.

این عوارض شامل موارد زیر:

  1. آلرژی و درماتیت تماسی: این مواد می‌توانند منجر به افزایش خطر ابتلا به آلرژی و درماتیت تماسی شوند. برخی از فرمول‌های استفاده شده در این روش درمانی حاوی ۴۴ ماده است که بسیاری از آن‌ها می‌توانند سبب عوارض جانبی در پوست ‌شوند. عوارض جانبی بالقوه می‌تواند شامل آلرژی پوستی، تحریک و التهابات پوستی قابل توجه باشد که در برخی موارد می‌تواند به یک مشکل مزمن تبدیل شود. از آن جایی که این روش بر روی ناحیه وسیعی از پوست انجام می‌شود، در صورت بروز عوارض و آلرژی، تمام پوست صورت را درگیر می‌کند و کنترل آن هم می‌تواند بسیار هزینه‌بر و مشکل باشد.
  2. تیرگی پس از التهاب (PIH): یکی دیگر از عوارض جدی که ممکن است توسط پیگمنتر مبتدی و غیرحرفه‌ای رخ دهد، تغییر رنگ پوست است. PIH به ویژه در افرادی که رنگ پوست تیره، سبزه، گندمی یا لک‌ساز دارند و معمولا همین ‌گونه افراد تیره یا دارای لک هستند که هدف اصلی برای روش کار با BB Glow هستند که به همین دلیل در معرض خطر ابتلا به PIH می‌باشند. این مشکل معمولا ۲ هفته پس از تزریق اتفاق می‌افتد و اگر سریعا به متخصص پوست مراجعه نکنید، امکان برگشت دوباره‌ی رنگ، مشکل جدی‌تری برای شما خواهد شد.
  3. واکنش جسم خارجی: از خطرناک‌ترین عوارض کرم‌پودر دائم این است که ممکن است بدن شما با رنگ‌ها همانند یک جسم خارجی برخورد کند و به آن واکنش نشان دهد. سپس شما شاهد درد، خونریزی، تاول‌های بزرگ و بر‌جسته خواهید بود که عواقب جبران‌ناپذیری خواهد داشت.
  4. اسکار: اگر هنگام انجام کار، فشار بیش از حد به پوست وارد شود ممکن است باعث عوارض شایعی همچون زخم، خونریزی، تغییر رنگ پوست، خونریزی، ایجاد اسکار، گوشت اضافه و غیره شود.
  5. سرطان: نگران‌کننده‌ترین مشکل این است که در طولانی مدت این روش می‌تواند منجر به سرطان شود و این یک نتیجه نامطلوب است که با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نیست و بروز آن ممکن است سال‌ها طول بکشد.

عوارض کرم پودر دائم BB Glow

شکل 4 عوارض کرم پودر دائم (BB Glow)


انجام BB Glow برای چه افرادی ممنوع است؟

انجام BB Glow برای افراد دارای بیماری‌ دیابت، بیماری‌های پوستی، سرطان پوست، بیماری‌های مختص سیستم ایمنی به ‌هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.
دکتر مریم ملکی در پایان می‌افزاید، فراموش نکنید که این متد را فقط افراد متخصصی که دوره‌های خاص را آموزش دیده‌اند، باید انجام دهند و با این حال نیز امکان ایجاد عواقب جبران‌ناپذیر وجود خواهد داشت. این روش علاوه‌بر همه عوارض جانبی و خطراتی که دارد، در دنیای امروز اینستاگرام واقعا وسوسه‌انگیز است. با این حال BB Glow هنوز مورد تایید FDA نیست و وقتی صحبت از انتخاب بین BB یا عدم انجام BB می‌شود، من کاملا در گروه منع انجام BB هستم، زیرا مزایای آن ارزش هزینه‌ها و عوارض احتمالی را ندارد.

لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبط



نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
رزرو ویزیت حضوریلیزر موهای زائدبوتاکسپی آر افتزریق فیلر
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
بیماری گال یا جرب چیست؟

بیماری گال (جرب یا Scabies) یک بیماری پوستی مسری همراه با خارش شدید است که این خارش جوش های ریز قرمزرنگی را در پوست ایجاد می کند. گال پوسته دار یا نروژی نوعی گال است که در افراد دچار نقص ایمنی، سالخوردگان و غیره رخ دهد ومناطق وسيعی از بدن پوسته‌ پوسته و دلمه دار می شود. ادامه مطلب

9 مزیت ویتامین کا2 (K2) که سلامت و زیبایی را بهبود می بخشد

9 فایده ویتامین K2 که کمتر به آن توجه شده، تنظیم قندخون، سلامت جنسی و باروری، سلامتی قلب و کلیه، استخوان و دندان، جلوگیری از سرطان و غیره است. افرادی که ویتامین D مصرف می کنند بدون K2 نمی توانند از همه مزایای ویتامین D بهره بگیرند. منابع غذایی ویتامین K2 در غذاهای تخمیری و حیوانی یافت می شود. ادامه مطلب

مزوژل چیست و چه کاربردی دارد؟

مواد مزوژل حاوی مواد بازسازی کننده و تغذیه کننده پوست مثل هیالورونیک اسید و غیره هستند که به صاف شدن، شفاف شدن و افزایش قوام پوست کمک می کنند. مزایا آن آبرسانی کردن ناحیه حساس اطراف چشم، کمک به کاهش هاله تیره دور چشم، تغذیه و آبرسانی و غیره است.عوارض مزوژل ناچیز و گذرا است. ادامه مطلب

مورفه آ چیست؟

اسکلروز سیستمیک با اسکلرودرمی منجر به آسیب مستقیم و فیبروز و درگیری ریه ها، قلب، کلیه ها یا دستگاه گوارش می‌شود، در مورفه‌آ سفت شدن قسمت‌های محدودی از پوست است. اسکلرودرما انواع مختلف مورفه‌آ و اسکلروز سیستمیک را در بر می گیرد. درمان مورفه آ موضعی و سیستمیک است. ادامه مطلب

بیماری سودوزانتوما الاستیکوم چیست؟

سودوزانتوما الاستیکوم اختلال ارثی نادر است که شامل تخریب الیاف الاستین که مناطق دیگری از بدن به غیر از پوست صورت را تحت تاثیر قرار دهد. پوست برخی نواحی بدن شل و افتاده شده و پاپول هاو پلاک های زردرنگ قرینه در نواحی گردن، زیربغل، کشاله ران و ناحیه چین آرنج و پشت زانو بروز می کند و درمان قطعی ندارد. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
م ع :

من همه خدماتی توی کلینیک خانم دکتر ملکی استفاده کردم و چیزی که برام خیلی اهمیت داره اینه که دلسوز بیمار هستند و الکی چیزی رو تجویز نمیکنند حتی اگر بدونند موقت و کوتاه مدت اون روش پوست بیمار رو بهبود میده و میتونن رضایت موقتی بیمار رو جلب کنند و همین موضوع باعث شده سالهااااست که هرکار پوستی بخوام انجام بدم فقطو فقط خانم دکتر ملکی و اطمیناندداشتن به پزشک مهمترینه

مهسا :

سلام من تیکسل انجام دادم و خیلی راضیم مرسی از خانم دکتر عزیزو مهربون

نریمانی :

سرکارخانم دکتر کار طبابت با خرید و فروش املاک متفاوته؛لطفا اینقدر به شعور مردم فهیم اصفهان توهین نکنید،حداقل اینقدر تابلو از خودتون تعریف و تمجید نکنید؛به شخصه تا حالا از هیچ مراجعی رضایت از کار شما ندیدم،موفق باشید

راضیه صفری :

دیگه تمام گفتنی هارو همه تو بقیه نظرات گفتن و بنظر من همش هم درسته. دیروز برای اولین بار اومدم ویزیت شدم پیششون اخلاق و حوصله ی عالی و تازه نوبت دهیشون چقددددر نسبت به دکتر های دیگه با نظم و دقیق و راحت از طریق اینترنت بود و وقتی هم که حضوری اومدم مطب اصلا معطل نشدم خیلی عالی بود ممنون از خدمات خوبتون و ارزشی که برای زمان بیماراتون میذارین و معطلشون نمیکنید و انقدر ساده و عالی نوبت میدین.

مریم :

در یک کلام پزشک پوست بی نظیر و متبحر از سال ۹۵ بیمارشون هستم کل کارای پوستیم مطب ایشون انجام دادم و عااااالی بوده پوست چرب و جوش دار و پر از لک داشتم که عالی شده لیزر کیوسوییچ جنسیس فرکشنال میکرو مزوتراپی هم پیششون این مدت انجام دادم که خیلیییی راضی بودم جدیدا هم تزریق داشتم پیششون که دقیق و عااالی بدون هیچ کبودی و نکته مهم اینه که با یک نگاه میگن باید برا این پوست چه کاری انجام بشه

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد