منو

مزایا و معایب روش های زاویه سازی صورت

گرایش به زیبایی در همه افراد چه زن و چه مرد وجود دارد و داشتن ظاهری بهتر باعث بالا رفتن اعتماد به ‌نفس در آن‌ها می‌شود. از سوی دیگر وجود هر گونه عیبی در صورت باعث کاهش اعتماد به ‌نفس در افراد می‌شود. به همین دلیل عمل‌های زیبایی که در ناحیه صورت انجام می‌شود، همیشه محبوبت ویژه‌ای در بین خانم‌ها و آقایان داشته است.
در واقع عمل زاویه‌سازی صورت (مادلینگ چهره)، یکی از عمل‌های زیبایی جهت رفع عیوب چانه و حالت دادن به صورت است که توسط متخصصین پوست و مو انجام می‌شود. معیارهای زیبایی فک و چانه در جوامع مختلف متفاوت است. به همین علت نمی‌توان یک نوع و مدل چانه و زاویه صورت را به همه افراد تعمیم داد. با دکتر مریم ملکی متخصص پوست و مو تا پایان این مقاله همراه باشید.
زاویه سازی صورت

شکل ۱ زاویه‌سازی صورت

زاویه‌سازی صورت (مادلینگ چهره) باعث زیبایی، جوانسازی، بهبود زوایا و تناسب‌ها در صورت، اصلاح ظاهر بینی در رخ و نیم‌رخ، اصلاح ظاهر لب و دهان، رفع غبغب و حالت دادن به چانه می‌شود. در عمل زاویه‌سازی صورت (مادلینگ چهره)، حالت صورت پس از عمل به شکل V می‌شود زیرا این حالت صورت در سراسر دنیا بسیار پرطرفدار است. در زاویه‌سازی صورت (مادلینگ چهره) نواحی از صورت که نقشی کلیدی در زیبایی صورت دارند برجسته‌تر می‌شوند تا تناسب آن‌ها با سایر اجزای صورت بیشتر شود. این نقاط می‌تواند زاویه فک، خط فک، گونه و چانه باشد که با روش‌های مختلفی که برای زاویه‌سازی صورت انجام می‌شود، این اجزا در تناسب با هم برجسته شده و حالت زیبایی به صورت می‌دهند. در واقع زاویه‌سازی صورت عملی است که در آن ظاهر فک کشیده‌تر شده و برجسته‌سازی گونه و چانه نیز ممکن است انجام ‌شود. کوچکی چانه می‌تواند شکل صورت را برهم بزند، با مادلینگ قسمت پایینی صورت عریض‌تر یا پهن‌تر می‌شود و در بهبودی وضعیت زیبایی صورت بسیار موثر خواهد بود.

ساختار صورت

شکل ۲ ساختار صورت

زاویه‌سازی فک و صورت برای کدام نوع صورت مناسب است؟

اصولا این عمل برای همه قابل انجام نیست و افرادی با ویژگی‌های زیر می توانند گزینه مناسبی برای این عمل باشند.

 1. افراد دارای فک عریض و پهن
 2. افراد دارای فک مربعی شکل
 3. افراد با صورت گرد
 4. افراد دارای چانه دایره‌ای شکل
 5. افرادی که خط فک آن‌ها زاویه ندارد.
 6. افراد دارای گونه‌های چاق
 7. افراد دارای گونه‌های لاغر
 8. خانم‌هایی که فک آن‌ها حالت مردانه دارد.

زاویه‌سازی فک و صورت برای کدام نوع صورت مناسب نیست؟

 1. افرادی که صورت خیلی چاق دارند.
 2. افرادی که دچار افتادگی پوست هستند.
 3. افرادی که فک پایینی بسیار کوچکی دارند.
 4. افرادی که صورت گرد و چاق دارند.
 5. افرادی که گردن چاقی دارند.
 6. افرادی که قسمت بالای صورتشان نسبت به پایینی صورتشان باریک‌تر و کوچک‌تر است.
 7. افرای که کوچکی چانه دارند یا چانه عقب دارند.

همچنین با استفاده از فیلر‌ها حتی می‌توا‌ن انتظار از بین رفتن چین‌وچروک‌های سایر نواحی گونه و صورت را داشت.

مزایای زاویه‌سازی صورت

 1. متناسب و موزون‌تر شدن حالت صورت
 2. جذابیت و برجسته شدن اجزای مختلف صورت
 3. کانتور کردن و پوشاندن عارضه‌هایی مانند کوتاهی فک
 4. از بین رفتن گردی صورت
 5. برطرف شدن لاغری بیش از حد صورت
 6. بهبود ظاهر صورت از نمای نیم‌رخ
 7. تناسب فک با سایر اجزای صورت

روش‌های مختلف زاویه‌سازی

به ‌طور کلی زاویه‌سازی فک، مجموعه اقداماتی است که در نهایت به بهبود ناهنجاری‌های موجود در فک یا زیباسازی آن منجر می‌شود. این ناهنجاری‌ها می‌تواند به علت کمبود اسکلت، گردی صورت، کوتاه بودن اندازه هندسی فک و غیره باشد. بازگردانی حجم از دست رفته صورت یا اختلالات مادرزادی به منظور زیبایی، هدف زاویه‌سازی فک و صورت می‌باشد. زاویه‌سازی صورت به روش‌های مختلفی می‌تواند انجام شود و بستگی به حالت صورت فرد و نظر پزشک متخصص پوست و مو دارد.

 1. تزریق ژل
 2. تزریق چربی
 3. تزریق بوتاکس
 4. لیفت با نخ
 5. پروتز
 6. جراحی

پزشک در مراجعه اول حالت صورت و گردن، ساختار فک و صورت بیمار را مورد بررسی قرار می‌دهد. سپس در روز انجام زاویه‌سازی طرح اولیه را مطابق تکنیک‌های زیبایی و تناسب‌ها روی صورت علامت می‌زند.
زاویه‌سازی فک با تزریق ژل، چربی یا حتی بوتاکس، روش‌هایی غیرتهاجمی و کم‌ دردسر هستند، دوره‌ی نقاهت ندارند و تقریبا بی‌خطرند.
روش ‌های مختلف زاویه ‌سازی صورت

شکل ۳ روش‌های مختلف زاویه‌سازی صورت


برای زاویه‌سازی فک و صورت، تزریق ژل یا چربی کدام بهتر است؟

جهت تصمیم‌گیری بهتر مزایای دو روش تزریق چربی و تزریق ژل برای زاویه‌سازی فک را مختصر آورده‌ایم، هر چند پیشنهاد ما به شما پیروی از تصمیم پزشک برای شما می‌باشد. بهترین گزینه و مناسب‌ترین روش زاویه‌سازی فک را با خیال راحت به پزشک متخصص خود بسپارید.

زاویه‌سازی صورت با تزریق ژل

به دلیل وجود ژل‌های نامرغوب در بازار، قبل از زاویه‌سازی صورت با تزریق ژل، حتما در مورد سابقه پزشک مورد نظر تحقیق نمایید زیرا در صورت استفاده از ژل‌های نامرغوب عوارض جبران‌ناپذیری به صورت وارد می‌شود.
بهترین نوع ژل اسید هیالورونیک است که با بدن سازگار است. از معایب تزریق ژل می‌توان به عدم تقارن در صورت پس از تزریق، عفونت، کبودی و ورم اشاره نمود.
در این روش‌ها، چربی یا ژل به درون بافت نرم صورت تزریق می‌شود تا برخی اجزای صورت مثل چانه یا گونه‌ها برجسته شوند، انحنای اجزای صورت به تعادل برسند، حجم از دست رفته به دلیل پیری جبران شود، چین‌وچروک‌های ظریف برطرف و فرو‌رفتگی‌های پوستی پر شوند. به کمک زاویه‌سازی فک می‌توانیم مرز بین صورت و گردن را بهبود ببخشیم تا غبغب یا افتادگی چانه به چشم نیاید. حتی با روش مادلینگ می‌توان کاری کرد که ‌چانه ظریف‌تر و باریک‌تر به نظر برسد.

ژل‌ها معمولا یک تا سه سال ماندگاری دارند. یعنی برای حفظ نتیجه به تزریق دوباره نیاز خواهید داشت. البته ژل‌های جدیدتر ماندگاری بیشتری حتی تا ۵ سال هم دارند.

عوارض زاویه‌سازی صورت با تزریق ژل

 1. بعضی افراد ممکن است به محتویات ژل‌ها آلرژی داشته باشند.
 2. ممکن است تقارن در اولین تزریق حاصل نشود و فرد پس از دو هفته نیازمند به مراجعه دوباره و تصحیح تقارن صورت شود.
 3. ماندگاری این درمان موقت است و باید هر شش ماه تا ۱۸ ماه تکرار شود.
 4. کبودی و تورم صورت ممکن است تا چند روز باقی بماند.
 5. ممکن است از ژل و مواد غیراستاندارد در مراکز غیرمعتبر استفاده شود.

زاویه‌سازی صورت با تزریق چربی

تزریق چربی یکی دیگر از روش‌های زاویه‌دار کردن صورت است. این روش کمی سخت‌تر از تزریق ژل است زیرا در ابتدا چربی از دیگر نقاط بدن بنا بر ترجیح فرد و نظر پزشک به مقدار لازم برداشته می‌شود که این کار با کانولا‌های مخصوص و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. این روش نسبت به دیگر روش‌ها دوام بیشتری دارد و تا چندین سال حفظ می‌شود. تزریق چربی کاملا با صورت شما سازگار است زیرا چربی به صورت بسیار طبیعی از بدن شما استخراج می‌گردد. چربی معمولا از قسمت‌های درونی ران، پهلوها یا شکم به صلاح‌‌‌‌‌‌‌دید پزشک برداشته می‌شود.
چربی پس از فرآوری و جداسازی به قسمت‌هایی از صورت مثل گونه‌ها که حجم خود را از دست داده‌اند تزریق می‌شود و سبب بهبود خط فک و ایجاد تناسب بهتر با دیگر اجزای صورت می‌شود. نتیجه حاصل از این درمان بسیار طبیعی است و آلرژی به همراه ندارد زیرا چربی از بدن خود فرد برداشته شده است.
اگرچه تزریق چربی نسبت به تزریق ژل دردسر بیشتری دارد و نسبت به تزریق ژل تهاجمی‌تر است (چرا که برای تهیه چربی باید از شکم یا پهلوها چربی استخراج کنیم که این خود درد و نقاهت خاص خود را دارد) ولی ماندگاری تزریق چربی در کل بیشتر از تزریق ژل است که این خود هم می‌تواند خوب باشد و هم بد. به طور کلی تزریق چربی را زمانی ترجیح می‌دهیم که بخواهیم چند بخش مختلف از صورت را درمان کنیم. مثلا اگر صورت کلا لاغر باشد و لازم باشد برای زاویه‌سازی چانه و گونه‌ها را هم برجسته کنیم احتمالا تزریق چربی مناسب‌تر است، ولی اگر برای زاویه‌سازی در حد ۲ سی‌سی ژل در هر طرف کافی باشد، ارزش ندارد که دردسرهای این عمل را تحمل کنید.

عوارض و معایب زاویه‌سازی با تزریق چربی

در مورد ژل‌های از جنس هیالورونیک اسید می‌توانیم با تزریق آنزیم هیالورونیداز ژل تزریق شده را سریع تجزیه کنیم و تغییرات را به حالت اول برگردانیم. برای ژل الانسه و کلسیم هیدروکسی آپاتیت آنزیم تجزیه‌کننده ‌وجود ندارد ولی این ژل به مرور زمان جذب پوست می‌شود و صورت شما به حالت اول بر خواهد گشت. پس تزریق ژل یک درمان موقتی است و اگر از نتایج رضایت نداشتید، قابل برگشت به حالت قبل است. اما در مورد تزریق چربی، این‌ گونه نیست و تزریق چربی یک روش دائمی برای زاویه‌سازی فک و حجیم‌سازی صورت و بدن محسوب می‌شود. دقیقا نمی‌توان گفت که چربی چقدر دوام می‌آورد ولی در مورد صورت در بسیاری از موارد نتایج تزریق چربی دائمی است بنابراین برخلاف تزریق ژل اگر از نتیجه تزریق چربی خوشتان نیامد به ‌آسانی قابل از بین بردن نیست.

برای کسانی که می‌خواهند زاویه و خط فک‌شان دقیقا مشابه الگوی خاصی بشود، تزریق ژل بسیار مناسب‌تر است زیرا نتیجه‌ی تزریق مثلا دو سی‌سی ژل در چانه را می‌توان به طور دقیق پیش‌بینی کرد ولی در مورد تزریق چربی این‌ گونه نیست و عوامل زیادی وجود دارد که می‌تواند روی نتایج تاثیرگذار باشد مثل تکنیک‌های تزریق یا ژنتیک و وضعیت سلامت عمومی هر فرد.
چون در روش تزریق چربی نمی‌توانیم نتایج تزریق را دقیقا پیش‌بینی کنیم، گاهی لازم می‌شود تزریق چربی را در دو یا حتی سه جلسه با فاصله‌ی چند ماه انجام دهیم تا به نتیجه دلخواه برسیم. حتی ممکن است گاه لازم شود برای متقارن‌سازی و رسیدن به زاویه‌ی ایده‌آل فک، از تزریق ژل نیز علاوه‌بر تزریق چربی کمک بگیریم چون همان‌ طور که گفتیم نتایج تزریق ژل قابل پیش‌بینی‌ و مشخص است.
می‌توانیم محل و مقدار تزریق‌ها را به شکلی طراحی کنیم که دقیقا اهداف شما برآورده شوند و زاویه‌ی فک‌تان همان چیزی شود که همیشه آرزویش را داشته‌اید. بسته به سلیقه هر فرد تغییرات ناشی از تزریق ژل یا چربی می‌توانند بسیار ظریف و طبیعی باشند یا می‌توان تغییراتی عمده و شگفت‌انگیز در صورت فرد ایجاد کرد.
بنابراین روش‌های تزریقی می‌توانند دائمی یا موقت باشند، برخلاف روش‌های جراحی مانند پروتز چانه یا پروتز فک که حتما دائمی هستند و در صورت عدم رضایت ایجاد هر تغییری در آن‌ها مستلزم جراحی دوم است.
توجه داشته باشید که زاویه‌سازی فک با تزریق چربی و ژل ممکن است به اندازه‌ای که شما می‌خواهید چشمگیر نباشد. در واقع هدف ما از روش‌های تزریقی بیشتر از ایجاد تغییرات چشمگیر، ایجاد جوانسازی نچرال و طبیعی است.

زاویه‌سازی صورت با تزریق بوتاکس

در این روش پس از بررسی شکل صورت، بوتاکس را برای کوچک کردن برخی عضلات صورت به چند ناحیه پوست تزریق می‌نمایند. ماندگاری بوتاکس سه تا شش ماه است و برای حفظ نتایج باید تزریق تکرار شود. بوتاکس سبب استراحت ماهیچه می‌شود. معمولا عضلاتی که باعث جویدن یا دندان قروچه می‌شوند شکل مربعی برای صورت به وجود می‌آورند که با این روش می‌توان شکل مربعی صورت را بهبود بخشید. این روش در آسیای شرقی که صورت‌های پهن و عضله ماسیتر بزرگی دارند کاربرد بیشتری دارد.

عوارض زاویه‌دار کردن صورت با تزریق بوتاکس

زاویه‌سازی صورت با جراحی

زاویه‌سازی صورت با جراحی این روش بیشتر برای ناهنجاری‌های مادرزادی یا تغییرات شدید به کار می‌رود و با برش دادن بخشی از استخوان همراه است. این عمل بیشترین ماندگاری را دارد ولی مانند دیگر روش‌های جراحی عوارض بیشتری نسبت به روش‌های غیرجراحی دارد. در روش جراحی بیمار در اتاق عمل بی‌هوش می‌شود. سپس پزشک معالج اندازه فک را کوچک‌تر می‌نماید و این کار با برش دادن بخشی از استخوان فک با مته و اره مخصوص انجام می‌شود. همچنین در صورتی که این قسمت عضلاتی حجیم داشته باشد، پزشک قسمت‌هایی از این عضله را بیرون کشیده و آن قسمت را بخیه می‌زند.

عوارض و معایب زاویه‌سازی با جراحی

زاویه‌سازی صورت با نخ

در این روش با نخ‌های مخصوصی از جنس نخ بخیه که از نقاط مشخص شده وارد پوست می‌شوند و سر دیگر این نخ‌‌ها در ناحیه دیگر زیر پوست کشیده می‌شود، لیفت مناطقی از پوست اتفاق می‌افتد.‌ زاویه‌سازی، لیفت گونه و خط فک علاوه‌بر ظاهری جوان سبب شکل‌دهی به سایر قسمت‌های صورت نیز می‌شود. این نخ‌ها زیر پوست پنهان هستند و با گذر زمان جذب می‌شوند. در پی جذب این نخ‌‌ها کلاژن و الاستین بیشتری ساخته می‌شود که سبب جوانسازی پوست و سفت شدن پوست نیز می‌شود. این درمان بین ۱۲ ماه تا ۲۴ ماه ماندگاری دارد و میزان ماندگاری آن بسته به تعداد نخ، نوع نخ و مراقبت‌های بعد از لیفت با نخ دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیفت با نخ به مقاله‌ی لیفت با نخ در همین سایت مراجعه کنید.

زاویه سازی صورت با نخ

شکل ۴ زاویه‌سازی صورت با نخ

زاویه‌سازی با نخ برای چه افرادی بهتر است؟

دکتر مریم ملکی از روش نخ بیشتر در افراد بالا ۴۰ سال که دچار مختصر افتادگی پوست در ناحیه خط فکی شده‌اند، استفاده می‌کند و گاه ممکن است برای کسب نتایج بهتر مجبور به استفاده همزمان از تزریق ژل نیز باشد و اصولا روش لیفت با نخ را در سن‌های پایین‌تر انجام نمی‌دهد.

تزریق چربی برای چه افرادی بهتر است؟

تزریق چربی برای کسانی که در کل یا بخش‌های عمده‌ی صورت دچار کاهش حجم شده‌اند، بسیار مناسب است. افرادی مثل ورزشکاران، اشخاص لاغر یا کسانی که به تازگی مقدار زیادی وزن کم کرده‌اند، کاندیدای بسیاری خوبی برای زاویه‌سازی فک با تزریق چربی هستند.

تزریق ژل برای چه افرادی بهتر است؟

تزریق ژل برای کسانی ایده‌آل است که کاهش حجم شدیدی در صورتشان ندارند و تزریق ۲ تا ۴ سی‌سی ژل برای زاویه‌سازی کافی است. همچنین اگر برجستگی چشمگیر مشابه با ایمپلنت‌های چانه مد نظرتان است، احتمالا تزریق ژل برای شما انتخاب بهتری است. زاویه‌سازی صورت با فیلر عموما برای افرادی که صورت‌های کوچک و گردی دارند و نیاز به برجسته‌سازی زوایای صورت دارند، پیشنهاد می شود.

سن مناسب تزریق چربی، ژل و نخ

شکل ۵ در چه افرادی تزریق چربی، ژل و نخ کاربرد دارند.

سن مناسب برای انجام زاویه‌سازی چقدر است؟

باید توجه داشت که انجام زاویه‌سازی توسط جراحی انجام نمی‌شود و با تزریق ژل یا چربی به صورت انجام می‌پذیرد. بنابراین مسئله سن خیلی مهم نیست و تقریبا از سن ۱۸ سالگی به بعد می‌توان برای زاویه‌سازی صورت اقدام کرد.
در نظر داشته باشید، روش‌های کم‌ دردسر تزریقی جایگزینی مناسب برای روش‌های پردردسر و پرهزینه‌ی جراحی هستند. با استفاده از تزریق ژل یا چربی می‌توانیم اثرات بلند مدت یا حتی دائمی، مشابه با جراحی فک یا ایمپلنت چانه ایجاد کنیم.
عوارض روش های مختلف زاویه سازی صورت

شکل ۶ عوارض روش‌های مختلف زاویه‌سازی

هزینه زاویه‌سازی صورت (مادلینگ چهره)

هزینه زاویه‌سازی صورت (مادلینگ چهره) براساس عوامل گوناگونی تعیین می‌شود. یکی از عوامل خیلی مهم روشی است که برای این کار از آن استفاده می‌شود. هر یک از روش‌های ذکر شده هزینه‌ای متفاوت دارند. همچنین تجربه پزشک معالج نیز در برآورد هزینه عمل بسیار مهم است. اما به دلیل حساسیت این عمل پیشنهاد می‌شود که برای این کار به یک پزشک با تجربه و متخصص در این زمینه مراجعه نمایید و گول تبلیغاتی که بعضا قیمت‌های کمتری را پیشنهاد می‌دهند، نخورید. زیرا با کوچک‌ترین سهل‌انگاری در عمل از سوی پزشک ممکن است صدمات جبران‌ناپذیری به صورت وارد شود.
دکتر مریم ملکی همچنین اضافه می‌کند، روش کانتورینگ و زاویه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سازی برای هر صورتی ضروری نیست و الزاما فرد را زیباتر نمی‌کند.

لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبطنظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیزر موهای زائدبوتاکستزریق فیلرپی آر افرزرو ویزیت حضوری
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
پاپول پیزوژنیک پاشنه پا

پاپول‌های پیزوژنیک پاشنه پا ((Piezogenic pedal papules (PPPs)) در افراد سالم شایع است و بیشتر آن ها علامتی ندارند. ضایعات در اثر فشار ایجاد و باعث فتق چربی کف پا از طریق درم می ‌شوند. درمان این بیماری، اجتناب از ایستادن برای مدت طول، کاهش وزن، پوشیدن جوراب ‌های فشاری (جوراب واریس) و غیره است. ادامه مطلب

نیاسینامید niacinamide چیست؟

نیاسین و نیکوتین‌آمید (نیاسینامید) با هم متفاوت هستند. این دو ماده دو نوع مختلف از ویتامین B3 به‌ حساب می ‌آیند. مزایای نیاسینامید برای پوست شامل محافظت از پوست، سد چربی، برطرف کردن قرمزی و لک‌های پوستی، بستن منافذ باز پوست، درمان تیرگی پوست، آکنه و روزاسه، کاهش چین ‌و چروک‌ و غیره می باشد. ادامه مطلب

مراقبت ‌های روزانه یا روتین پوستی چیست؟

روتین پوستی، همان مراقبت ‌های پوستی است که افراد می توانند در خانه انجام دهند تا پوست شاداب و جوان تری داشته باشند. نوع پوست(خشک، چرب، حساس، مختلط،نرمال) خود را تعیین کنید و براساس آن انواع شوینده، تونر، سرم، مرطوب کننده، میسلار واتر و آبرسان مناسب پوست خود را انتخاب کنید. ادامه مطلب

مقایسه پروفایلو با دیگر پرکننده‌های پوستی

پروفایلو یک روش درمانی ملایم و ظریف است که (برای افرادی که می ‌خواهند فقط کمی جوان ‌تر شوند بدون تغییر چندان در چهره) در نقاطی از صورت تزریق و سپس خود به خود در کل بافت پوست صورت شما پخش می شود. پرکننده پوست به گونه ها، لب ‌ها و غیره تزریق تا برخی ویژگی ها را بهبود بخشد و باعث تغییر چهره می ‌شود. ادامه مطلب

مزایا و معایب روش های زاویه سازی صورت

در واقع عمل زاویه‌ سازی صورت (مادلینگ چهره)، یکی از عمل های زیبایی جهت رفع عیوب چانه و بهبود زوایا و تناسب‌ها در صورت، اصلاح ظاهر بینی، لب و دهان، رفع غبغب است. تزریق ژل، تزریق چربی، تزریق بوتاکس، لیفت با نخ، پروتز، جراحی روش های انجام آن است که مزایا و معایبی دارند. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
مهسا :

سلام من تیکسل انجام دادم و خیلی راضیم مرسی از خانم دکتر عزیزو مهربون

نریمانی :

سرکارخانم دکتر کار طبابت با خرید و فروش املاک متفاوته؛لطفا اینقدر به شعور مردم فهیم اصفهان توهین نکنید،حداقل اینقدر تابلو از خودتون تعریف و تمجید نکنید؛به شخصه تا حالا از هیچ مراجعی رضایت از کار شما ندیدم،موفق باشید

راضیه صفری :

دیگه تمام گفتنی هارو همه تو بقیه نظرات گفتن و بنظر من همش هم درسته. دیروز برای اولین بار اومدم ویزیت شدم پیششون اخلاق و حوصله ی عالی و تازه نوبت دهیشون چقددددر نسبت به دکتر های دیگه با نظم و دقیق و راحت از طریق اینترنت بود و وقتی هم که حضوری اومدم مطب اصلا معطل نشدم خیلی عالی بود ممنون از خدمات خوبتون و ارزشی که برای زمان بیماراتون میذارین و معطلشون نمیکنید و انقدر ساده و عالی نوبت میدین.

مریم :

در یک کلام پزشک پوست بی نظیر و متبحر از سال ۹۵ بیمارشون هستم کل کارای پوستیم مطب ایشون انجام دادم و عااااالی بوده پوست چرب و جوش دار و پر از لک داشتم که عالی شده لیزر کیوسوییچ جنسیس فرکشنال میکرو مزوتراپی هم پیششون این مدت انجام دادم که خیلیییی راضی بودم جدیدا هم تزریق داشتم پیششون که دقیق و عااالی بدون هیچ کبودی و نکته مهم اینه که با یک نگاه میگن باید برا این پوست چه کاری انجام بشه

سارا عابدی :

من پیش خانم دکتر لیزر کک و مک انجام دادم خیلی راضیم هم از اخلاق و برخورد خودشون هم پرسنلشون مخصوصا خانم کریمی

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد