منو

لیزر آندولیفت چیست ؟

بر خلاف همه لیزرهای جوانسازی پوست که تاکنون از روی پوست انجام میشد، در لیزر آندولیفت، همان‌طور که از نامش پیداست، لیزر از زیر پوست تابانده می‌شود و برای جوانسازی و لیفت پوست استفاده می‌شود. دکتر مریم ملکی متخصص پوست و مو در زیر به توضیح این روش بسیار موثر در جوانسازی می‌پردازد.

مقايسه جراحی لیفت با لیزر اندولیفت

به گفته دکتر مریم ملکی، عمل جراحی لیفت صورت به معنی بالا کشيدن اجزا صورت مانند ابروها، گونه‌ها، خط فک، پيشانی و غیره است که با روش جراحی، برش بزرگی در جلوی گوش‌ها در پوست داده می‌شود و با بالا کشیدن لایه‌های زیرین پوست و سپس کشیدن پوست و برداشت پوست اضافی انجام می‌شود. ممکن است در این روش، برای هر یک از اجزا صورت عوارضی ایجاد شود که می‌تواند باعث به هم خوردن حالت طبیعی چهره شود. در حالی که لیزر اندولیفت روشی است که از طریق لیزر، بدون برش پوست، با تحریک شدید بافت کلاژن پوست، شروع می‌شود. اندولیفت بدون جراحی، خونریزی و بیهوشی بوده و با حداقل درد و عوارض همراه است.
احتمال و خطر آسیب‌دیدگی شاخه‌های عصب صورت در اندولیفت بسیار کمتر از سایر روش‌های لیفت می‌باشد.

لیفت صورت با لیزر اندولیفت

روش کار با لیزر اندولیفت

روش کار به این‌گونه است که پس از بی‌حسی موضعی در سطح پوست که با کرم بی‌حس‌کننده و یا با تزریق انجام می‌شود، فیبر بسیار ظریف دستگاه اندولیفت، وارد زیر پوست می‌شود و از طریق آن پرتوهای لیزر به عمق پوست تابانده می‌شود و به این ترتیب لیزر مستقیم به درم (جایی که محل ساخت کلاژن است) می‌رسد و سطح پوست دچار زخم، سوختگی و التهاب نمی‌شود. در نتیجه، چون لیزر مستقیم به بافت هدف (درم) می‌رسد، نسبت به روش‌های لیزر که از روی سطح پوست انجام می‌شوند، تاثیر بسیار بیشتری در کلاژن سازی و جوان‌سازی ایفا می‌کند؛ بنابراین، لیزر اندولیفت روی هر رنگ پوستی قابل انجام است. معمولا روش لیزر آندولیفت را به‌عنوان جایگزین جراحی لیفت پیشنهاد می‌کنند و مزیت آن نسبت به جراحی لیفت این است که عوارض و خطرات عمل جراحی را ندارد.

روش کار لیزر اندولیفت

دکتر مریم ملکی اضافه می‌کند، لیزر اندولیفت می‌تواند روش درمانی مناسب و موثر، برای افرادی باشد که میزان افتادگی پوست کم تا متوسط دارند و یا برای افرادی که میزان افتادگی پوست بیشتری دارند و کاندید جراحی لیفت صورت هستند ولی تمایلی به انجام عمل جراحی ندارند، باشد. در روش آندولیفت با استفاده از یک فیبرِ نوری بسیار نازک به ضخامت (۲۰۰ تا ۳۰۰ میکرون)، گرمایش عمقی از طریق سوراخی بسیار ظریف، به زیر پوست منتقل می‌شود، این کار در مدت کمتر از دو ساعت بدون بیهوشی و به‌صورت سرپایی انجام می‌شود.
این تکنولوژی با تحریک شدید کلاژن‌سازی نه تنها باعث لیفت پوست صورت و کاهش عمق خط خنده، کمک به زاويه سازی فک و سفت شدن بافت گردن و صورت می‌شود، بلکه قادر است در صورت لزوم، چربی اضافی در غبغب یا چربی تجمع کرده در قسمت پایین برخی افراد را نیز از بین برد و این مزیت بسیار مهمی است که نتیجه لیفت غبغب و یک سوم تحتانی صورت را دو چندان می‌کند.
نتیجه‌ی تابش لیزر اندولیفت شامل موارد زیر است:

روش کار لیزر اندولیفت


اثرات لیزر آندولیفت

لیزر آندولیفت بدون جراحی

ماندگاری لیزر آندولیفت

دکتر مریم ملکی تاکید می‌کند، در کل اثرات روش آندولیفت در کشیدن و لیفت پوست نسبت به سایر روش‌ها مثل هایفو و یا نخ لیفت بیشتر است ولی نسبت به جراحی لیفت کمتر است. از طرفی، احتمال آسیب‌دیدگی شاخه‌های عصب صورت در اندولیفت بسیار کمتر از جراح لیفت می‌باشد.
ضمن این که در آندولیفت هیچ برش و بخیه‌ای وجود ندارد. تنها یک جلسه درمانی کفایت می‌کند و دوام و ماندگاری اندولیفت نسبت به سایر روش‌های جوانسازی مانند هایفو یا لیفت با نخ، بسیار بیشتر است و حداقل زمان ماندگاری اندولیفت بین ۱تا ۳سال ولی اگر نیاز به لیفت بیشتری باشد می‌توانیم پس از یک سال تکرار کنیم.اندولیفت بیشتر بر روی صورت و گردن انجام می‌شود؛ اما از آن می‌توان برای لیفت پوست بازوها، پوست دور ناف، داخل ران، زانو و سلولیت هم استفاده کرد. همچنین در درمان برخی انواع اسکارهای عمیق آکنه نیز کاربرد دارد، مخصوصا در آقایانی که اسکار آکنه نسبتا عمیق دارند و به دلیل پوست تیره و یا مراجعه در تابستان امکان لیزر سی او دو نیست، در این افراد در واقع لیزر آندولیفت موثر است.
از زیر پوست با حرکت رفت و برگشت فیبر لیزر نوعی ساب‌سیژن لیزری هم انجام می‌دهد. می‌توان در کنار اندولیفت از سایر روش‌های جوان‌سازی پوست هم استفاده کرد و مشکلی از این بابت وجود ندارد. مثلا همزمان با اندولیفت از روش‌های دیگر جوان‌سازی مانند تزریق چربی، لیزر فرکشنال نیز می‌توان استفاده کرد و به نتایج بهتری دست یافت.
مراقبت‌های بعد از آندولیفت
1. برای کاهش میزان ورماز کمپرس آب یخ استفاده نمایید.
2. از آرایش صورت به مدت 24 ساعت پس از اندوليفت خودداری کنید.
3. در صورت تجویز دارو توسط پزشک، آن را سروقت و به‌طور کامل مصرف نمایید.
مزایای لیزر آندولیفت

عوارض لیزر آندولیفت

دوره نقاهت لیزر آندولیفت
دوره نقاهت این لیزر بسته به محل انجام، شدت انرژی لیزر و عمل‌های دیگر همزمان متفاوت است، از یک روز تا یک هفته ممکن است تورم کم تا متوسط داشته باشد.

رفع غبغب با لیزر اندولیفت


هزینه لیزر آندولیفت

هزینه این عمل به فاکتورهای زیادی بستگی دارد، از جمله محل لیزر و وسعت ناحیه، وجود چربی اضافی جهت تخلیه مثل غبغب، قیمت فیبر مصرفی دستگاه، تجربه پزشک. در کل کار با لیزر آندولیفت بسیار تخصصی و حساس است و فقط توسط عده بسیار اندکی از پزشکان انجام می‌شود.


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبطنظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
رزرو ویزیت حضوریلیزر موهای زائدتزریق فیلربوتاکسپی آر اف
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
راه های درمان چاقی صورت

برخی از افراد از چاقی صورت خود در ناحیه گونه ها یا غبغب رنج می‌برند که از روش های تزریق بوتاکس، مزتراپی، هایفو، آراف، بوکال فت و لیپوساکشن برای رفع چاقی صورت به نسبت اثرگذاری می‌توانند استفاده کنند. دلیل چاقی بیش از حد صورت رژیم غذایی نامناسب، کمبود ورزش، پیری یا شرایط ژنتیکی است. ادامه مطلب

کرم پودر دائم (BB Glow) و عوارض آن

BB Glow یا مزووایت یک روش زیبایی است که از میکرونیدلینگ برای خال‌کوبی کرم BB، به عنوان نوعی آرایش نیمه دائم استفاده می کند. مزیت های این روش درخشندگی، روشن‌سازی پوست، آراستگی بدون نیاز به آرایش، تا حدی کوچک‌تر شدن منافذ و غیره است. اما عوارضی مثل سرطان، اسکار، آلرژی و غیره دارد. ادامه مطلب

چگونه از عوارض ایزوترتینوئین (راکوتان) پیشگیری کنید

از نظر برخی ایزوترتینوئین (راکوتان) یک داروی پر کاربرد برای بیماران مبتلا به آکنه ولگاریس متوسط تا شدید مقاوم به درمان است. از جمله عوارض راکوتان نقص مادرزادی، حساسیت به نور، ترک و حشکی لب، درماتیت یا اگزما، کم پشتی موها، درد عضلانی و غیره است. راه هایی برای مدیریت این عوارض وجود دارد. ادامه مطلب

سندرم خود زشت پنداری

بیماری بادی دیسمورفیک (body-dysmorphic disorder یا BDD) یا سندرم خود‌‌ زشت پنداری، یک اختلال روانی است که در آن فرد احساس می کند اندام او دارای نقصی است که باید آن را پنهان کند. علل زیستی، ژنتیکی، روانی، کمال گرایی و غیره از علل آن است. دارو، روان درمانی و خانواده درمانی راه های درمان آن است. ادامه مطلب

بوکال فت یا برداشتن چربی داخل دهان

برخی مردم از چاق بودن لپ های خود که به دلیل اضافه وزن یا به دلیل عوامل ژنتیکی است، ناراضی هستند. اکثر افراد به دنبال زاویه دار کردن صورت از طریق تخلیه چربی های دهانی که اصطلاحا تخلیه بوکال فت گفته می شود هستند. مزایا این جراحی گونه های برجسته، کانتور و زاویه دار شدن صورت و غیره است. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
م ع :

من همه خدماتی توی کلینیک خانم دکتر ملکی استفاده کردم و چیزی که برام خیلی اهمیت داره اینه که دلسوز بیمار هستند و الکی چیزی رو تجویز نمیکنند حتی اگر بدونند موقت و کوتاه مدت اون روش پوست بیمار رو بهبود میده و میتونن رضایت موقتی بیمار رو جلب کنند و همین موضوع باعث شده سالهااااست که هرکار پوستی بخوام انجام بدم فقطو فقط خانم دکتر ملکی و اطمیناندداشتن به پزشک مهمترینه

مهسا :

سلام من تیکسل انجام دادم و خیلی راضیم مرسی از خانم دکتر عزیزو مهربون

نریمانی :

سرکارخانم دکتر کار طبابت با خرید و فروش املاک متفاوته؛لطفا اینقدر به شعور مردم فهیم اصفهان توهین نکنید،حداقل اینقدر تابلو از خودتون تعریف و تمجید نکنید؛به شخصه تا حالا از هیچ مراجعی رضایت از کار شما ندیدم،موفق باشید

راضیه صفری :

دیگه تمام گفتنی هارو همه تو بقیه نظرات گفتن و بنظر من همش هم درسته. دیروز برای اولین بار اومدم ویزیت شدم پیششون اخلاق و حوصله ی عالی و تازه نوبت دهیشون چقددددر نسبت به دکتر های دیگه با نظم و دقیق و راحت از طریق اینترنت بود و وقتی هم که حضوری اومدم مطب اصلا معطل نشدم خیلی عالی بود ممنون از خدمات خوبتون و ارزشی که برای زمان بیماراتون میذارین و معطلشون نمیکنید و انقدر ساده و عالی نوبت میدین.

مریم :

در یک کلام پزشک پوست بی نظیر و متبحر از سال ۹۵ بیمارشون هستم کل کارای پوستیم مطب ایشون انجام دادم و عااااالی بوده پوست چرب و جوش دار و پر از لک داشتم که عالی شده لیزر کیوسوییچ جنسیس فرکشنال میکرو مزوتراپی هم پیششون این مدت انجام دادم که خیلیییی راضی بودم جدیدا هم تزریق داشتم پیششون که دقیق و عااالی بدون هیچ کبودی و نکته مهم اینه که با یک نگاه میگن باید برا این پوست چه کاری انجام بشه

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد