منو

تزریق چربی در بیکینی یا واژن

تزريق چربی به واژن طبيعى‌ترين، موثرترين و ماندگارترين، روش جوانسازی واژن محسوب می‌شود. دکتر مریم ملکی متخصص پوست و مو در اين مقاله اطلاعات جامعی در مورد تزريق ژل به واژن و تزريق چربی به واژن و لابياماژور، روش انجام و مزايای آن‌ها ارائه می‌دهد.

ساختار واژن

همانند نواحى ديگر بدن، ناحيه تناسلى هم با افزايش سن دچار تغييرات ناشى از سن و پيرى مى‌شود. با گذر زمان، هم كاهش چربى زير پوست و کلاژن ايجاد می‌شود و هم كاهش استروژن را داريم كه باعث می‌شوند لابياماژور، شروع به لاغری، شل شدن و در نتيجه افتادگى، چروک می‌شود. اين تغييرات مى‌تواند به دليل زايمان، يائسگى و يا كاهش وزن زياد نیز رخ دهد.

جوانسازی واژن

تزريق ژل به واژن

امروزه تزريق ژل‌های اسيد هيالورونیک، نظير ژوويدرم يكی از روش‌های موثر جوانسازی واژن به شمار می‌آید. تزريق ژل با بی‌حسی موضعی و كاملا بدون درد در مدت ده دقيقه در محيطى كاملا خصوصی انجام می‌شود و دوره نقاهت خاصی به جز عدم انجام رابطه جنسی تا مدت دو سه روز ندارد. نتايج بلافاصله قابل رويت است ولى ماندگاری ژل تزريق شده تا يک سال است و بر حسب تمايل می‌توان تزريق را تكرار كرد. عارضه احتمالی تزريق ژل تجمع آن و يا ايجاد حساسيت و واكنش آلرژیک است كه ندرتا تخليه آن و يا حل كردن آن، با آنزيم نياز می‌شود. عده‌اى از افراد ترجيح می‌دهند كه از روشى ماندگارتر در اين ناحيه استفاده كنند، ژل‌هاى ماندگار و دائم معمولا به همان نسبت عوارض زيادى دارند و به هيچ‌ وجه در اين ناحيه توصيه نمى‌شوند، براى اين دسته از افراد، روش تزريق چربى كه ماندگارى بسيار طولانى‌تری دارد توصيه مى‌شود.

تزريق چربی به واژن

در سال‌های اخير در كشورهای پيشرفته روش تزريق چربی با چربی گرفته شده از بدن خود فرد در لابياماژور مورد استقبال زيادی قرار گرفته است. ناحيه تناسلی زنان بر اثر عواملی نظير افزايش سن، كاهش وزن و تغييرات هورمونی و بارداری دستخوش تغييرات ناخوشايند ظاهری، نظير چين و چروک، شلی و افتادگی پوست و تيرگی رنگ آن می‌گردد كه يک راه ايمن و موثر تزريق چربی جهت جبران چربی از دست رفته می‌باشد.

انجام تزريق چربی نيز نظير تزريق فيلر با بی‌حسی موضعی و تقريبا بدون درد در كلينیک و به صورت سرپایی انجام می‌شود که حدود يک تا دو ساعت طول می‌كشد و بيمار بلافاصله بعد از عمل مرخص می‌شود. ضمن بهبود و بازگشت حجم از دست رفته در اين ناحيه پس از تزريق چربى شاهد بهبود كيفيت پوست نيز خواهيم بود.

روش تزريق چربی

ابتدا ناحيه مورد نظر، نظير شكم يا ران كه دارای چربی اضافی است مشخص شده و پس از ضدعفونی، محلولی حاوی ليدوكايين و آدرنالين بنام تامی‌سنت به زير پوست تزريق می‌شود. تزريق اين محلول سبب سست شدن چربی می‌شود و كشيده شدن آن توسط سرنگ در مرحله بعدی انجام می‌شود، می‌توان به جاى سرنگ از دستگاه ساكشن، بادى جت يا ليپوماتیک، استفاده كرد ولى دكتر مريم ملكى ترجيح می‌دهد اين كار را با سرنگ و به صورت دستى ‌خارج كند. روش دستی و بدون استفاده از دستگاه آسيب كمترى به سلول‌هاى چربى وارد می‌کند. در ضمن لابياماژور نياز به حجم خيلى زيادى از چربى ندارد و كشيدن چربى آن نيازى به دستگاه ندارد. دكتر مريم ملكى استفاده از دستگاه را فقط براى تزريق چربى به باسن يا ساق پا كه حجم‌ بيشترى از چربى نياز دارند، استفاده می‌كند.
چربی كشيده شده پس از تصفيه و آماده سازی توسط كانولاهای بسيار ظريفی به نواحی لابياماژور و پوبيس (برحسب تمايل بيمار) تزريق می‌شود و معمولا به دلیل جذب چربی در طی چند ماه بعد بین ۳۰ تا ۵۰٪ بیشتر از حجم مورد نیاز چربی تزریق می‌کنیم تا جبران جذب چربی در چند ماه آینده باشد. به همین علت حجم اولیه شاید زیاد خوشایند نباشد. معمولا در نهايت پس از دو تا سه ماه فقط بين ٣٠ تا ٧٠ درصد حجم چربى باقى مى‌ماند و بقيه جذب می‌شود. در صورت تمايل به افزايش حجم بيشتر معمولا شش ماه تا هجده ماه بعد می‌توان تزريق چربى مجدد انجام داد.

مراحل تزریق چربی به واژن

دستورات قبل از تزريق چربی به واژن

١- قطع مصرف داروهای رقيق‌كننده خون نظير بروفن، اسپيرين و ويتامين E از دو هفته قبل از عمل
٢- قطع مصرف الكل و سيگار و دخانيات از دو هفته قبل
٣- استحمام روز قبل و شيو موهای ناحيه تناسلی
٤- مصرف مايعات زياد از دو روز قبل
٥- چون تزريق با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود نيازی به ناشتا بودن ندارد.

دستورات بعد از تزريق چربی به واژن

١- رانندگی تا سه روز مجاز نمی‌باشد.
٢- مصرف آنتی بيوتيک و مسكن تجويزی به صورت منظم
٣- استراحت در منزل تا دو روز بعد از عمل
٤- استحمام ٤٨ ساعت بعد به صورت ايستاده مجاز است.
٥- عدم استفاده از وان و جكوزی تا يک ماه
٦- شروع كار و فعاليت‌های عادی از روز سوم عمل مجاز است.
٧- از ورزش و ارتباط جنسی تا يک هفته خودداری نماييد.
٨- از ايجاد فشار و ماساژ به ناحيه تا يک هفته خوددارى كنيد.
٩- دستشويی رفتن مشكلى ايجاد نمى‌كند.
١٠- بخيه‌اى وجود ندارد و محل ورود كانولاى تزريق چربى از يک سوراخ ريز دو ميلى‌مترى است كه با چسب پوشانده می‌شود و از روز سوم برداشته می‌شود.
١١- استفاده از غذاى كم نمک و مايعات شيرين تا يک هفته بعد از تزريق توصيه می‌شود.
١٢- تا دو هفته بعد از عمل از رژيم كم كالرى خوددارى كنيد.
١٣- پوشيدن گن جهت جلوگيرى از درد و تورم ناحيه برداشت چربى.

عوارض احتمالی تزريق چربی

عوارض تزريق چربى به ناحيه ژنيتال بيشتر شامل تورم و التهاب و شايد مختصرى درد و بندرت كبودى باشد كه موقت بوده و رفع می‌شود. عوارض نادر ديگر شامل عفونت است همچنين گاه به ندرت توده گلوله شده ممكن است در محل تزريق پديد آيد كه معمولا با تزريق كورتون قابل رفع است. در نهايت بايد در نظر داشت كه به دليل ماهيت طبيعى چربى با كاهش شديد وزن حجم ناحيه تزريق شده هم كم خواهد شد.

عوارض احتمالی تزریق چربی به واژن

مزایای روش تزریق چربی

همان طور که می‌دانیم بافت چربی علاوه بر سلول‌های چربی حاوی سلول‌های بنیادی زیادی است که وجود آن‌ها باعث افزایش کلاژن‌سازی و جوانسازی در پوست می‌شود. به دلیل در دسترس بودن چربی در بیشتر بانوان پزشک قادر است در صورت نیاز علاوه بر حجم‌دهی به لابیاماژور، ناحیه پوبیس را نیز تزریق کند و همچنین اگر ترک‎‌های پوستی در این ناحیه وجود دارد در آن‎ها نیز تزریق انجام دهد و به بهتر شدن ظاهر پوست در این قسمت کمک کند.

آیا می‌توان چند عمل زیبایی با هم انجام داد؟

در برخى افراد اگر نياز به عمل لابياپلاستى باشد می‌توان به طور همزمان این عمل را با تزر‌يق چربى در یک جلسه انجام داد. همچنین در یک جلسه می‌توان لیزر تنگی واژن (مونالیزا)، لیزر روش‌سازی و تزریق چربی را با هم انجام داد. حسن آن در اين است كه دوره نقاهت و مراقبت هر دو يكى مى‌شود.

در حال حاضر دكتر مريم ملكى با استفاده از متدهاى خاص خود بهترين راهكار براى جوانسازى ناحيه واژن را تزريق چربى مى‌داند كه معمولا طى يک تا دو جلسه به نتيجه دلخواه مى‌رسد. تنها مشكلى كه تزريق چربى در اين ناحيه نسبت به تزريق ژل دارد اين است كه تزريق ژل نياز به مراقبت يا استراحت ندارد ولى تزريق چربى دوره نقاهت يک هفته‌اى دارد و شايد فرد تا دو سه روز نتواند به سر كار برود ولى كارهاى روزمره را می‌تواند انجام دهد.


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبطنظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
رزرو ویزیت حضوریبوتاکسلیزر موهای زائدپی آر افتزریق فیلر
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
پاپول پیزوژنیک پاشنه پا

پاپول‌های پیزوژنیک پاشنه پا ((Piezogenic pedal papules (PPPs)) در افراد سالم شایع است و بیشتر آن ها علامتی ندارند. ضایعات در اثر فشار ایجاد و باعث فتق چربی کف پا از طریق درم می ‌شوند. درمان این بیماری، اجتناب از ایستادن برای مدت طول، کاهش وزن، پوشیدن جوراب ‌های فشاری (جوراب واریس) و غیره است. ادامه مطلب

نیاسینامید niacinamide چیست؟

نیاسین و نیکوتین‌آمید (نیاسینامید) با هم متفاوت هستند. این دو ماده دو نوع مختلف از ویتامین B3 به‌ حساب می ‌آیند. مزایای نیاسینامید برای پوست شامل محافظت از پوست، سد چربی، برطرف کردن قرمزی و لک‌های پوستی، بستن منافذ باز پوست، درمان تیرگی پوست، آکنه و روزاسه، کاهش چین ‌و چروک‌ و غیره می باشد. ادامه مطلب

مراقبت ‌های روزانه یا روتین پوستی چیست؟

روتین پوستی، همان مراقبت ‌های پوستی است که افراد می توانند در خانه انجام دهند تا پوست شاداب و جوان تری داشته باشند. نوع پوست(خشک، چرب، حساس، مختلط،نرمال) خود را تعیین کنید و براساس آن انواع شوینده، تونر، سرم، مرطوب کننده، میسلار واتر و آبرسان مناسب پوست خود را انتخاب کنید. ادامه مطلب

مقایسه پروفایلو با دیگر پرکننده‌های پوستی

پروفایلو یک روش درمانی ملایم و ظریف است که (برای افرادی که می ‌خواهند فقط کمی جوان ‌تر شوند بدون تغییر چندان در چهره) در نقاطی از صورت تزریق و سپس خود به خود در کل بافت پوست صورت شما پخش می شود. پرکننده پوست به گونه ها، لب ‌ها و غیره تزریق تا برخی ویژگی ها را بهبود بخشد و باعث تغییر چهره می ‌شود. ادامه مطلب

مزایا و معایب روش های زاویه سازی صورت

در واقع عمل زاویه‌ سازی صورت (مادلینگ چهره)، یکی از عمل های زیبایی جهت رفع عیوب چانه و بهبود زوایا و تناسب‌ها در صورت، اصلاح ظاهر بینی، لب و دهان، رفع غبغب است. تزریق ژل، تزریق چربی، تزریق بوتاکس، لیفت با نخ، پروتز، جراحی روش های انجام آن است که مزایا و معایبی دارند. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
مهسا :

سلام من تیکسل انجام دادم و خیلی راضیم مرسی از خانم دکتر عزیزو مهربون

نریمانی :

سرکارخانم دکتر کار طبابت با خرید و فروش املاک متفاوته؛لطفا اینقدر به شعور مردم فهیم اصفهان توهین نکنید،حداقل اینقدر تابلو از خودتون تعریف و تمجید نکنید؛به شخصه تا حالا از هیچ مراجعی رضایت از کار شما ندیدم،موفق باشید

راضیه صفری :

دیگه تمام گفتنی هارو همه تو بقیه نظرات گفتن و بنظر من همش هم درسته. دیروز برای اولین بار اومدم ویزیت شدم پیششون اخلاق و حوصله ی عالی و تازه نوبت دهیشون چقددددر نسبت به دکتر های دیگه با نظم و دقیق و راحت از طریق اینترنت بود و وقتی هم که حضوری اومدم مطب اصلا معطل نشدم خیلی عالی بود ممنون از خدمات خوبتون و ارزشی که برای زمان بیماراتون میذارین و معطلشون نمیکنید و انقدر ساده و عالی نوبت میدین.

مریم :

در یک کلام پزشک پوست بی نظیر و متبحر از سال ۹۵ بیمارشون هستم کل کارای پوستیم مطب ایشون انجام دادم و عااااالی بوده پوست چرب و جوش دار و پر از لک داشتم که عالی شده لیزر کیوسوییچ جنسیس فرکشنال میکرو مزوتراپی هم پیششون این مدت انجام دادم که خیلیییی راضی بودم جدیدا هم تزریق داشتم پیششون که دقیق و عااالی بدون هیچ کبودی و نکته مهم اینه که با یک نگاه میگن باید برا این پوست چه کاری انجام بشه

سارا عابدی :

من پیش خانم دکتر لیزر کک و مک انجام دادم خیلی راضیم هم از اخلاق و برخورد خودشون هم پرسنلشون مخصوصا خانم کریمی

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد