منو

لیفت یا بالا کشیدن ابرو و پیشانی

لیفت یا بالا کشیدن ابرو

ليفت ويا ليفتينگ ابروها یک عمل جراحی زیبایی است كه در آن ابروها بالا كشيده مي شود میتوان با بالا کشیدن ابروها ، باعث شد چشم ها بازتر شوند و پوست های چروکیده و شل صورت ،ازهم باز شده و صاف شوند ودرنهایت ظاهر شخص بسیار جوانتر به نظر رسد .

لیفت ابروچیست؟

عمل جراحی ليفت ابرو که به عنوان بالا کشیدن پیشانی نیز شناخته می شود ، یک راهکار موثر برای بالا بردن ابرو ی فرد برای ایجاد یک ظاهر جوانتر است . این عمل همچنینمی تواند باعث کاهش خطوط بینی و چروک دورچشم شودوعلائم پیری موجود در بخش فوقانی صورت را کم کند .

لیفت ابرو می توان باعث زنده شدن افتادگی یا ازبین رفتن چروک موجود در پیشانی فرد شود و به شما کمک کند ظاهری داشته باشید که کمتر عصبانی ، ناراحت یا خسته به نظر م یرسد .

چه افرادی کاندید مناسب لیفت ابرو می باشند ؟

بیمارانی که شرایط زیر را داشته باشند ، می توانند کاندیداي مناسبی برای جراحی لیفت ابرو وپیشانی باشند :

1-ابروها پايين ترازحد طبیعی باشد که باعث شود صورت فردغمگین یا خسته به نظر برسد يا ابروها قوس زيبایی نداشته باشد .

2-وجودچين و چروك ها يا فقي درناحيه پيشاني

3-وجودچين وچروك ها ي عمودي درفاصله بين ابروها

ليفت ابرو مناسب است يا عمل جراحي پلك فوقاني ؟

بيشاز90 درصد از افرادي كه با شكايت از پوست اضافه در پلك هاي فوقاني مراجعه ميكنند ، مشكل اصلي شان افتادگي (پتوز) ابرو است نه پلك فوقاني و در صورتي كه اين افراد تحت عمل جراحي زيبايی پلك بالا (بلفاروپلاستي فوقاني) و برداشتن پوست اضافه پلك فوقاني قرار گيرند ، افتادگي ابروي آنها بيشتر شده و فاصله ابرو تاچشم كاهش يافته و در نتيجه دچارعلائم پيري ناحيه چشم واطراف چشم ميشوند .

در واقع عمل جراحي مناسب در اكثراين افراد ليفت ابرو است و با بالا بردنا برو با عمل جراحي ، پوست اضافه در پلك فوقاني برطرف ميشود و چشم ها بازتر و زيباتر ميشوند.

چندين تكنيك جهت ليفت ابرو و پيشاني و جود دارد كه انتخاب تكنيك مناسب بستگي به ارتفاع پيشاني و وجود چين و چروك ها يبين ابروها دارد .

تكنيكهاي مختلف جهت ليفت ابرو و پيشاني چیست ؟

چندين تكنيك جهت ليفت ابرو و پيشاني وجود دارد كه انتخاب تكنيك مناسب بستگي به ارتفاع پيشاني و وجود چين وچروك ها يبين ابروها دارد . درافرادي كه پيشاني بلند (ارتفاع پيشانی بيش از7سانتيمتر) دارند ، بهترين تكنيك ، ليفت ابرو از طريق برش Hairline (محل تلاقي پوست مودار سر و پوست بدون مو يپيشاني) است كه در اين روش علاوه بر ليفت ابرو، پوست اضافه پيشاني نيز برداشته ميشود . اين عمل نیازمند ایجاد یک شکاف دربالای سر یا فقط داخل خط رویش مو است (که درصورتی از این روش استفاده میشود که پوست اضافی برداشته شود و هنوز پیشانی فرد بیش ازح دبلند باشد). به این روش همچنین روی کرد کرونا نیزگفته میشود .خط برش به گونه اى است كه در روى آن مو رشد خواهد كرد ،و پس ازگذشت چند ماه كمترين آثارديده خواهد شد ،اين روش برش ،برش تريكوفيتيك نام دارد.

درافرادي كه پيشانی بلند ندارند (ارتفاع پيشاني كمتراز7سانتيمتر) وداراي چين و چروك ناشي از اخم در بين ابروها هستند ، بهترين تكنيك روش آندوسكوپي است كه با دوربين وبرشهاي كوچک درمحلرويش موها درپوست سر انجام ميشودكه علاوه بر ليفت ابرو ، عضلات اخم نيز قطع ميشوند و باعث بهبود هميشگي چين وچروك ها ي ناشي از اخم ميشود .

درافرادي كه پيشاني آنها بلند نيست (ارتفاع پيشاني كمتراز7سانتيمتر) وچين و چروك در بين ابروها ندارند ، ليفت تمپورال (شقيقه) تكنيك مناسبي است كه در اين تكنيك با دو برش درنواحي شقيقه درمحل رويش موها،ليفت قسمت خارجي ابروها انجام ميشود ولي روي عضلات اخم و چين وچروك هاي ناشي ازاين عضلات تاثيري ندارد.

عوارض احتمالی ناشی از لیفت ابرو و پیشانی چیست ؟

درصورتي كه پزشك آشنايي كامل به آناتومي اين ناحيه رانداشته بااشد،اين عمل ممكن است باعث آسيبب به عصب پیشانی و درنتيجه ناتواني در بالا بردن ابروه اشود .

البته اين عارضه معمولا موقتي است و با مرور زمان بهبود مي يابد . ازعوارض ديگر كبود ي وتورم اطراف چشم ها ستكه در چند روز اول ديده مي شود و تا هفته اول خود به خود برطرف مي شود .

همچنين ممكن است ابروها بعد ازعمل بالاتراز حد نرمال به نظر برسند كه اين مسئله نيز موقتي است و تا ماها و لبه محل طبيعي خود برمي گردند.

آیا جراحی لیفت ابرو درد ناک است ؟

درد و ناراحتی بعد از عمل بسیار ناچیز است . احساس سفتی و پُری بعد از عمل طبیعی است ودرد مختصر و سوزش با دارو برطرف می گردد .

آیا جای برش باقی می ماند ؟

جای برش ممکن است بصورت یک خط نازک کمرنگ باقی بماند ،که البته دردرون موها مخفی شده ودیده نخواهد شد .

نحوه انجام عمل لیفت ابرو

لیفت ابرو ميتواند با بيهوشى عمومى و يا بصورت سرپايي انجام شود . در صورت مصرف سيگار و يا داروهاى رقيق كننده خون عمل چند هفته به عقب ميفتد . در نوع جراحى باز بخيه ها در محل رويش مو قرار ميگيرد و حدود ده روز بعد كشيده ميشود ، تورم پيشانى و اطراف چشمها طبيع يست و گاه همراه با مختصر كبودى است كه طى چند روز برطرف ميشود .

لیفت ابرو به چند روزاستراحت نیاز دارید ؟

شما نیاز به یک هفته استراحت در منزل دارید و میتوانید پس از آن به کار و زندگی روز مره خود بازگردید . توجه داشته باشید که فعالیت شدید ، زور زدن ، خم شدن به جلو و بلند کردن اجسام سنگین ممکن است ریسک خون ریزی را افزایش دهد و تا دو هفته اکیدا ممنوع است . ویزیت های مجدد یک هفته ، دو هفته ، یکماه ،سه ماه ، شش ماه و یک سال بعد از عمل انجام میشود .


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبطنظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
رزرو ویزیت حضوریبوتاکسلیزر موهای زائدتزریق فیلرپی آر اف
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
پاپول پیزوژنیک پاشنه پا

پاپول‌های پیزوژنیک پاشنه پا ((Piezogenic pedal papules (PPPs)) در افراد سالم شایع است و بیشتر آن ها علامتی ندارند. ضایعات در اثر فشار ایجاد و باعث فتق چربی کف پا از طریق درم می ‌شوند. درمان این بیماری، اجتناب از ایستادن برای مدت طول، کاهش وزن، پوشیدن جوراب ‌های فشاری (جوراب واریس) و غیره است. ادامه مطلب

نیاسینامید niacinamide چیست؟

نیاسین و نیکوتین‌آمید (نیاسینامید) با هم متفاوت هستند. این دو ماده دو نوع مختلف از ویتامین B3 به‌ حساب می ‌آیند. مزایای نیاسینامید برای پوست شامل محافظت از پوست، سد چربی، برطرف کردن قرمزی و لک‌های پوستی، بستن منافذ باز پوست، درمان تیرگی پوست، آکنه و روزاسه، کاهش چین ‌و چروک‌ و غیره می باشد. ادامه مطلب

مراقبت ‌های روزانه یا روتین پوستی چیست؟

روتین پوستی، همان مراقبت ‌های پوستی است که افراد می توانند در خانه انجام دهند تا پوست شاداب و جوان تری داشته باشند. نوع پوست(خشک، چرب، حساس، مختلط،نرمال) خود را تعیین کنید و براساس آن انواع شوینده، تونر، سرم، مرطوب کننده، میسلار واتر و آبرسان مناسب پوست خود را انتخاب کنید. ادامه مطلب

مقایسه پروفایلو با دیگر پرکننده‌های پوستی

پروفایلو یک روش درمانی ملایم و ظریف است که (برای افرادی که می ‌خواهند فقط کمی جوان ‌تر شوند بدون تغییر چندان در چهره) در نقاطی از صورت تزریق و سپس خود به خود در کل بافت پوست صورت شما پخش می شود. پرکننده پوست به گونه ها، لب ‌ها و غیره تزریق تا برخی ویژگی ها را بهبود بخشد و باعث تغییر چهره می ‌شود. ادامه مطلب

مزایا و معایب روش های زاویه سازی صورت

در واقع عمل زاویه‌ سازی صورت (مادلینگ چهره)، یکی از عمل های زیبایی جهت رفع عیوب چانه و بهبود زوایا و تناسب‌ها در صورت، اصلاح ظاهر بینی، لب و دهان، رفع غبغب است. تزریق ژل، تزریق چربی، تزریق بوتاکس، لیفت با نخ، پروتز، جراحی روش های انجام آن است که مزایا و معایبی دارند. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
مهسا :

سلام من تیکسل انجام دادم و خیلی راضیم مرسی از خانم دکتر عزیزو مهربون

نریمانی :

سرکارخانم دکتر کار طبابت با خرید و فروش املاک متفاوته؛لطفا اینقدر به شعور مردم فهیم اصفهان توهین نکنید،حداقل اینقدر تابلو از خودتون تعریف و تمجید نکنید؛به شخصه تا حالا از هیچ مراجعی رضایت از کار شما ندیدم،موفق باشید

راضیه صفری :

دیگه تمام گفتنی هارو همه تو بقیه نظرات گفتن و بنظر من همش هم درسته. دیروز برای اولین بار اومدم ویزیت شدم پیششون اخلاق و حوصله ی عالی و تازه نوبت دهیشون چقددددر نسبت به دکتر های دیگه با نظم و دقیق و راحت از طریق اینترنت بود و وقتی هم که حضوری اومدم مطب اصلا معطل نشدم خیلی عالی بود ممنون از خدمات خوبتون و ارزشی که برای زمان بیماراتون میذارین و معطلشون نمیکنید و انقدر ساده و عالی نوبت میدین.

مریم :

در یک کلام پزشک پوست بی نظیر و متبحر از سال ۹۵ بیمارشون هستم کل کارای پوستیم مطب ایشون انجام دادم و عااااالی بوده پوست چرب و جوش دار و پر از لک داشتم که عالی شده لیزر کیوسوییچ جنسیس فرکشنال میکرو مزوتراپی هم پیششون این مدت انجام دادم که خیلیییی راضی بودم جدیدا هم تزریق داشتم پیششون که دقیق و عااالی بدون هیچ کبودی و نکته مهم اینه که با یک نگاه میگن باید برا این پوست چه کاری انجام بشه

سارا عابدی :

من پیش خانم دکتر لیزر کک و مک انجام دادم خیلی راضیم هم از اخلاق و برخورد خودشون هم پرسنلشون مخصوصا خانم کریمی

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد