منو

هدف از عمل لابیاپلاستی

تا چندی پیش متاسفانه صحبت در مورد مسائل جنسی و ناحیه تناسلی به عنوان یک تابو بود اما با گذشت زمان وضعیت به تدریج در حال تغییر است زیرا افراد اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده‌اند و راحت‌تر در مورد مسائل‌‌شان صحبت و مشورت می‌کنند. یکی از مهمترین این موارد در خانم‌ها به طور خاص در مورد ناراحتی از اندازه نامطلوب یا غیرقرینگی در لب‌های واژن است. لب‌های بزرگ و آویزان واژن اغلب می‌توانند درد و ناراحتی‌های قابل توجهی در حین فعالیت‌های روزانه به ‌همراه داشته باشند یا در هنگام پوشیدن لباس‌های تنگ، هنگام نزدیکی جنسی، اعتماد‌ به ‌نفس فرد را کم کنند و در نتیجه از لذت جنسی هر دو، چه زن و چه همسرش کاسته شود. به عمل زیبایی که در آن لب‌های واژن اصلاح می‌شوند، لابیاپلاستی گفته می‌شود. دکتر مریم ملکی متخصص پوست، در زیر بیشتر به این موضوع می‌پردازند.

علل ایجاد لابیاهای آویزان و بد شکل:

بعضی از دختر‌ها به صورت ژنتیکی با لابیاهای _لبه‌های اطراف واژن_ بزرگ یا نامتقارن به دنیا می‌آیند. بعضی از خانم‌ها بعد از زایمان یا به دلیل افزایش سن با این مشکل برخورد می‌کنند، اختلالات هورمونی و غیره نیز از دیگر عواملی است که بر روی ظاهر و اندازه لابیا در ناحیه تناسلی خانم ها تاثیرگذار است.

علاوه‌بر این یکی دیگر از دلایل استقبال روزافزون از این جراحی زیبایی این است که افراد در نتیجه دسترسی آسان به عکس‌ها در اینترنت و همچنین روند رو به رشد اشتراک‌گذاری، آگاهی بیشتری نسبت به ظاهر ناحیه تناسلی پیدا کرده‌اند و افراد به دنبال روش‌هایی هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد به ظاهر دلخواه برای ناحیه تناسلی خود دست یابند.

ظاهر بیرونی واژن

ظاهر بیرونی واژن از سه بخش کلی تشکیل شده است:

  1. لب‌های درونی: لابیا مینور
  2. لب‌های بیرونی : لابیا ماژور
  3. کلیتوروس

جراحی زیبایی لابیاپلاستی (Labiaplasty) چیست؟

لابیاپلاستی یکی از جراحی‌های زیبایی و جوانسازی بسیار متداول در سرتاسر دنیا است که برای تغییر و بهبود ظاهر اندام‌های زنانه و به ویژه لابیا (لبه‌های اطراف واژن) و بهبود رابطه جنسی صورت می‌گیرد.

لابیاپلاستی مینور: اگر عمل زیبایی واژن روی لابیای کوچک (لب‌های بدون مو) دستگاه تناسلی انجام شود به آن لابیاپلاستی مینور می‌گویند.
لابیای ماژور: اگر عمل زیباسازی واژن بر روی لابیای بزرگ (لب‌های مودار) دستگاه تناسلی انجام گردد، اصطلاحا به آن جراحی لابیای ماژور می‌گویند.

لابیاپلاستی

شکل 1 لابیاپلاستی

عوارض لابیای شل و آویزان

چه افرادی بیشترین کاندیداهای انجام لابیاپلاستی هستند؟

در گفتگو با پزشک، او به شما خواهد گفت که آیا کاندید مناسبی برای عمل مورد نظر هستید یا خیر. منظور از کاندیدای مناسب برای لابیاپلاستی صرفا کسی نیست که از این یا آن جنبه از ظاهرش ناراضی باشد، بلکه کاندید مناسب کسی است که از نقصی واقعی در ظاهرش ناخوشنود باشد و نه این که در خود عیبی را ببیند که هیچ کس دیگر نمی‌تواند ببیند.

از شما پرسیده می‌شود که می‌خواهید دقیقا به چه چیزی دست پیدا کنید و به شما درباره درمان‌هایی که می‌تواند به شما در نیل به اهداف‌تان کمک کند، اطلاعاتی داده می‌شود. عکس‌های نتایج عمل‌های مشابه به شما نشان داده می‌شود. عکس قبل از عمل لابیاپلاستی بنا بر محدودیت در مطب نگهداری می‌شود.

کاندید مناسب باید وضعیت مناسب جسمانی و عاطفی را برای این درمان داشته باشد و فرایند جراحی لابیاپلاستی، خطرات احتمالی آن، مراقبت‌ها و تعهدات بیمار را به طور کامل درک کند و بپذیرد. باید توجه داشت که عمل لابیاپلاستی با لیزر در لابیاهای بزرگ و همچنین در افراد با سن بالا معمولا نتایج کاملی نخواهند داشت.

لابیاپلاستی با لیزر

در روش جراحی با تیغ جراحی حجم خونریزی زیادتر است و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

دوران نقاهت لابیاپلاستی

در 24 ساعته اول بعد از لابیاپلاستی سوزش و درد هست و شخص دچار تورم می‌شود. بعد از 4 الی 5 روز شخص دچار خارش می‌شود که این به دلیل جوش خوردن زخم‌ها است.

سایر عمل‌هایی که همزمان با لابیاپلاستی می‌توان انجام داد؟

همزمان با لابیاپلاستی می‌توان عمل‌های زیبایی دیگر را هم انجام داد، از جمله در بعضی از خانم‌ها علاوه‌بر بزرگی، شلی و تیرگی لابیای مینور، کلیتوریس هم بزرگ و نمایی ناخوشایند دارد. کلیتوریس عضوی بسیار حساس است و نباید جراحی شود. راه جدید جراحی این نوع لابیاها با تکنیک خاصی است که پوست روی ناحیه کلیتوریس بدون آن که آسیبی به کلیتوریس برسد انجام می‌گردد و از نظر زیبایی نیز به شکل دلخواه درآید. در اغلب این افراد، خود کلیتوریس مشکلی ندارد و این پوست روی کلیتوریس است که ظاهر آن را بزرگ نشان می‌دهد، ضمن این که این پوست معمولا‌ چروکیده هم هست، به این عمل هودپلاستی گفته می‌شود. این عمل به دلیل این که پوست اضافی روی کلیتوریس را کنار می‌زند، بخش بیشتری از کلیتوریس را در معرض تحریک قرار می‌دهد و در نتیجه با بهبود زیادی در کیفیت تحریک جنسی همراه است. همچنین برای رفع تیرگی پوست این ناحیه که شکایت بسیاری از افراد است، می‌توان از روش لیزر یا تیکسل استفاده کرد. در مواردی که لابیا ماژور لاغر و چروکیده شده است از روش تزریق ژل یا تزریق چربی می‌توان همزمان با جراحی لابیاپلاستی استفاده کرد. این کار علاوه‌بر کاهش هزینه‌ها سبب می‌شود شما فقط یک باردوره نقاهت داشته باشید.

عمل‌هایی که همزمان با لابیاپلاستی

شکل 2 عمل‌هایی که همزمان با لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی تحت بی‌هوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی می‌تواند انجام شود که حدود یک ساعت طول کشیده و چنانچه با بی‌حسی موضعی انجام شود نیاز به همراه نداشته و فرد پس از نیم ساعت مرخص است. امروزه روش ارجح انجام آن تحت بی‌حسی موضعی است که کاملا بدون درد بوده و در یک محیط کاملا خصوصی در کلینیک انجام می‌شود و از لحاظ هزینه نیز بسیار مناسب‌تر از بی‌هوشی می‌باشد. بنابراین عوارض بی‌هوشی را نیز به‌ دنبال نخواهد داشت. با روش ليزر نیز می‌توان لابياپلاستى بدون بخيه انجام داد ولی معمولا در همه انواع لابیا قابل انجام نیست.

مزایا بی‌حسی موضعی

شکل 3 مزایا بی‌حسی موضعی

اصلاح کلاهک کلیتوریس

در برخی از خانم‌ها کلاهک کلیتوریس بزرگ بوده یا چروکیدگی بیش از حد دارد. معمولا جراح شما حین عمل زیبایی با شما در مورد اقدام به زیباسازی کلاهک کلیتوریس هم صحبت می‌کند تا در صورت نیاز نتیجه عمل بسیار زیباتر شود. با توجه به این که اصلاح هود کلیتوریس بسیار حساس است شما باید در انتخاب جراح خود برای این عمل اقدام کنید.

پژوهشی در سال ۲۰۰۸ میلادی گزارش کرد که ۳۲ درصد زنانی که تحت این عمل قرار گرفته‌اند برای بهبود نقص کارکردی، ۳۱ درصد با هدف بهبود نقص کارکردی و زیبایی و ۳۷ درصد نیز تنها برای اهداف زیبایی بوده‌ است. طبق پژوهشی در سال ۲۰۱۱ میلادی حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد بیماران از نتیجه عمل خود راضی بوده‌اند. جراحی لابیاپلاستی می‌تواند تا حد زیادی زیبایی ظاهر بیرونی واژن را بهبود بخشد و فرد نسبت به خود احساس بهتری داشته باشد.

جهت آشنایی بیشتر مقالات همه چیز درمورد لابیاپلاستی و جوانسازی واژن را مطالعه فرمایید.

لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03116662224


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبطنظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بوتاکسویزیت آنلاینثبت سوالات پزشکیپی آر افتزریق فیلر
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
رفع شلی پوست - آر اف فركشنال - آر اف سوزنی

برای تحریک بازسازی کلاژن در پوست، روش هایی مثل لیزرها و آر اف فرکشنال موجود است. مزایا آٰر اف عدم ایجاد تغییرات رنگدانه ‌ای و ایجاد سوختگی، دوره نقاهت بسیار کوتاه ۲۴ تا ۴۸ساعته است. ۱۰ کاربرد آر اف فرکشنال شامل سفت کردن پوست، لیفت صورت، غبغب و خط فک، درمان اسکار آکنه و غیره است. ادامه مطلب

روش‌های درمانی پف و تیرگی زیر چشم

پف زیر چشم (puffy eyes) یا (Bags under eyes) که به نام ورم پری‌‌اربیتال هم شناخته می‌شود به تورم و پف‌کردگی بافت‌های اطراف چشم گفته می‌شود که به دلیل تجمع بیش از حد مایع یا چربی در پوست اطراف چشم اتفاق می‌افتد. درمان پف زیرچشم شامل استفاده از کرم دور چشم، مزوتراپی،جراحی پلک، تزریق ژل و غیره است. ادامه مطلب

اسکلروتراپی چیست؟

علت ایجاد واریس سن، بارداری، سابقه فامیلی و غیره است. تکنیک اسکلروتراپی یک روش درمانی است که برای درمان واریس و رگ‌های عنکبوتی استفاده می‌شود. اسکلروتراپی سرپایی و در مطب پزشک انجام می‌‌شود. اسکلروتراپی به غیر از رگ‌های واریسی به حذف رگ‌های عنکبوتی قفسه سینه، رگ‌های آبی و رگ‌های کوچک استفاده می‌شود. ادامه مطلب

کاربردهای مختلف بوتاکس چیست؟

بوتاکس دارویی تزریقی است که از باکتری سمیِ کلوستریدیوم بوتولینوم تهیه می‌شود که بعضی از پیام‌های شیمیایی اعصاب را مسدود و باعث فلج‌شدن موقتی ماهیچه‌ها می‌شود. کاربردهای زیبایی آن رفع خط اخم، بالاتر بردن نوک بینی و غیره و کاربردهای درمانی آن درمان کمردرد، میگرن، شقاق مقعد، بزرگی پروستات و غیره است. ادامه مطلب

روش‌های مختلف جوانسازی

روش جوانسازی صورت بسته به میزان شلی و افتادگی، انتظارات بیمار، وضعیت اجتماعی و نوع پوست پس از معاینه مشخص می‌شود. کرم‌ها لایه‌برداری پوست، تزريق بوتاكس، مزوتراپى، ميكرونيدلينگ، ليزرهاى غيرتخريبى، ليزرهاى تخريبى، هايفو، تزريق فيلرها، تزريق چربى، نخ‌ها، كشيدن پوست با جراحى ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
نریمانی :

سرکارخانم دکتر کار طبابت با خرید و فروش املاک متفاوته؛لطفا اینقدر به شعور مردم فهیم اصفهان توهین نکنید،حداقل اینقدر تابلو از خودتون تعریف و تمجید نکنید؛به شخصه تا حالا از هیچ مراجعی رضایت از کار شما ندیدم،موفق باشید

راضیه صفری :

دیگه تمام گفتنی هارو همه تو بقیه نظرات گفتن و بنظر من همش هم درسته. دیروز برای اولین بار اومدم ویزیت شدم پیششون اخلاق و حوصله ی عالی و تازه نوبت دهیشون چقددددر نسبت به دکتر های دیگه با نظم و دقیق و راحت از طریق اینترنت بود و وقتی هم که حضوری اومدم مطب اصلا معطل نشدم خیلی عالی بود ممنون از خدمات خوبتون و ارزشی که برای زمان بیماراتون میذارین و معطلشون نمیکنید و انقدر ساده و عالی نوبت میدین.

مریم :

در یک کلام پزشک پوست بی نظیر و متبحر از سال ۹۵ بیمارشون هستم کل کارای پوستیم مطب ایشون انجام دادم و عااااالی بوده پوست چرب و جوش دار و پر از لک داشتم که عالی شده لیزر کیوسوییچ جنسیس فرکشنال میکرو مزوتراپی هم پیششون این مدت انجام دادم که خیلیییی راضی بودم جدیدا هم تزریق داشتم پیششون که دقیق و عااالی بدون هیچ کبودی و نکته مهم اینه که با یک نگاه میگن باید برا این پوست چه کاری انجام بشه

سارا عابدی :

من پیش خانم دکتر لیزر کک و مک انجام دادم خیلی راضیم هم از اخلاق و برخورد خودشون هم پرسنلشون مخصوصا خانم کریمی

مهسا :

این حجم از تعریف و تمجید یکم عجیب و غیر قابل باور نیست؟؟؟

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد