منو

چه شامپویی برای چه موهایی مناسب است ؟

خیلی از افراد بارها و بارها جلوی قفسه های فروشگاه های بزرگ ایستاده اند و برای انتخاب شامپوی مناسب سردرگم شده اند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر ملکی به نقل از همشهری آنلاین،دليل اصلي اين مسئله به توليدات متنوع شامپو برمي گردد و روزبه روز هم بر اين تنوع افزوده مي شود و مصرف كننده دقيقا نمي داند كدام محصول را انتخاب كند. رقابت در بازار محصولات شوينده به ويژه شامپو به قدري زياد است كه توليدكنندگان براي معرفي محصولات خود، هزينه هاي زيادي را براي تبليغات مي پردازند كه اين تبليغات در برخي موارد با واقعيت فاصله زيادي دارد. همه اينها مصرف كننده را سردرگم مي كند و تشخيص محصول باكيفيت، چندان كار راحتي نيست.

موی ايرانی ، تركيب بومی
بسياري از افراد تصور مي كنند كه شامپوهاي خارجي به نسبت شامپوهاي ايراني داراي مزيت خاصي هستند درحالي كه اين باور نادرست است و بسياري از شامپوهاي ايراني، قابل رقابت با شامپوهاي خارجي هستند. در انتخاب شامپو بايد به اين نكته توجه داشت كه توليدكنندگان هر كشور با توجه به ويژگي هاي موي افراد ساكن در آن كشور، اقدام به ساخت شامپو مي كنند. در نتيجه ممكن است شامپويي كه براي يك كشور اروپايي با شرايط آب وهوايي خاص و نوع موي متفاوت مصرف كنندگان آنجا كيفيت خوبي دارد، در كشور ما چندان مؤثر نباشد و فرد نتواند همان نتيجه را از آن شامپو بگيرد. علاوه بر اين موارد، نظارتي روي كيفيت شامپوهايي كه به صورت قاچاق وارد كشور مي شوند، وجود ندارد و مي توانند مشكلاتي را براي افراد به وجود بياورند. با توجه به اين موارد، استفاده از شامپوهاي توليد داخل كشور به نسبت شامپوهاي خارجي داراي ارجحيت است.

شامپو برای موهای معمولی
شامپو براي موهاي معمولي در بازار بسيار زياد است فقط بايد به اين نكته توجه كنيد كه اگر نوع موهاي خود را به درستي تشخيص ندهيد اين نوع شامپوها براي تان كاربرد چنداني نخواهند داشت. برخي از افراد موهاي نسبتا چرب يا نسبتا خشك دارند و تصور مي كنند كه موي آنها معمولي است به همين دليل سراغ شامپوهاي مخصوص موهاي معمولي مي روند و به نتيجه دلخواه خود نمي رسند. در ساخت اين نوع شامپوها معمولا تركيبات نرم كننده به نسبت كمتري وجود دارد، ضمن اينكه تركيبات داخل اين نوع شامپوها در حدي نيست كه بتواند چربي زياد كف سر را از بين ببرد. اگر از كيفيت يك محصول خاص اطمينان نداريد، مي توانيد شامپويي را انتخاب كنيد كه بسته بندي كوچكي دارد. براي خريد شامپو به ويژه شامپوهاي معمولي به توصيه اطرافيان چندان توجهي نكنيد چون ممكن است يك شامپو تأثيري كه روي موي يك فرد ديگرمي گذارد را روي موهاي شما نداشته باشد. برخي از افراد تصور مي كنند كه هرچه پول بيشتري براي شامپو بپردازند، كيفيت بيشتري نصيب شان مي شود درحالي كه هميشه اينطور نيست و گاهي ممكن است يك شامپوي ارزان قيمت، كيفيت بيشتري به نسبت يك شامپوي گران قيمت براي شما داشته باشد.

قيمت :
شامپو براي موهاي معمولي با بسته بندي كوچك، با قيمت حدود 2هزار تومان تا 15هزارتومان به فروش مي رسد.

شامپو برای موهای خشک
اگر موهاي شما در گروه موهاي خشك قرار مي گيرد، بايد به سراغ شامپوهايي برويد كه براي اين دسته از موها طراحي شده است. انواع و اقسام شامپو براي موهاي خشك در بازار وجود دارد كه معمولا حاوي مواد نرم كننده هستند كه مي توانند به مو لطافت و نرمي بدهند. البته نبايد اين نكته را از ياد ببريد كه شامپو به تنهايي نمي تواند مشكل خشكي موهاي شما را برطرف كند و بايد از كشيدن سشوار، اتوي مو و رنگ كردن بيش از اندازه موها كه باعث خشكي مي شود، بپرهيزيد. شانه كردن موها در زماني كه موها خيس باشند، مي تواند باعث تشديد خشكي و شكنندگي آنها شود. براي انتخاب اين دسته از شامپوها صرفا به ظاهر آنها توجه نكنيد و تركيبات شامپو را به دقت بخوانيد. براي تأثير بيشتر اين نوع شامپوها، معمولا شركت هاي سازنده، توصيه به خريد ماسك ها يا كرم هاي نرم كننده مو مي كنند. چنانچه قصد خريد اين محصولات را داريد بهتر است نوعي را انتخاب كنيد كه پس از مصرف، نياز به شست و شوي مو دارد چون ماسك ها و كرم هاي مويي كه بعد از حمام مصرف مي شوند، مانع از اكسيژن رساني به ريشه مو مي شوند و به مو آسيب وارد مي كنند.

قيمت :
اين دسته از شامپوها معمولا با قيمت بالاتري در بازار عرضه مي شوند و مي توان با قيمت حدود 5هزار تومان تا 25هزارتومان اين نوع شامپو را خريداري كرد.

شامپو برای موهای چرب
موي اين دسته از افراد به نسبت موهاي خشك، كمتر آسيب پذير است. شامپويي كه براي موهاي چرب انتخاب مي شود بايد بتواند به خوبي چربي تجمع يافته روي پوست سر را از بين ببرد ضمن اينكه به پوست آسيب وارد نكند. اگر موهاي چربي داريد بايد به اين نكته توجه كنيد كه انتخاب شامپوي مناسب به تنهايي چربي موي شما را از بين نمي برد و براي رفع اين مشكل گاهي بايد از متخصص پوست و مو كمك بگيريد. اگر موهايتان چرب است، انتظار معجزه از شامپو را نداشته باشيد و بايد موهاي خود را چندبار در طول هفته بشوييد. افرادي كه موي چرب دارند معمولا همراه با چربي سر، دچار شوره چرب نيز مي شوند به همين دليل اگر شما هم جزو اين دسته از افراد هستيد بايد شامپويي را انتخاب كنيد كه هم بتواند چربي پوست سرتان را كاهش بدهد و هم شوره را از بين ببرد. معمولا براي از بين بردن شوره هاي چرب، به گذشت زمان نياز است و اكثر شامپوها نمي توانند به سرعت شوره چرب را از بين ببرند.

قيمت :
شامپو براي موهاي چرب را مي توانيد با قيمت حدود 3هزار تومان تا 10هزارتومان بخريد.

گول تبليغات را نخوريد
بسياري از افراد تصور مي كنند عبارت شامپوهايي كه روي آنها عبارت ضد ريزش مو يا تقويت كننده درج شده، مي توانند روي روند رشد يا كنترل ريزش مو تأثير بگذارند درحالي كه بسياري از متخصصين با اين مسئله مخالف هستند. بسياري از متخصصين پوست و مو بر اين باورند كه شامپو به تنهايي نمي تواند مانع از ريزش مو يا تقويت رشد آن شود و براي درمان يا كنترل ريزش مو، بايد حتما بدن فرد مورد بررسي قرار بگيرد. گاهي علت ريزش مو به هورمون ها برمي گردد و چاره اي جز دارودرماني و كمك گرفتن از ساير روش هاي درماني وجود ندارد؛ در نتيجه شامپو كمك چنداني نمي كند. بسياري از توليدكنندگان استفاده از تركيبات گياهي را تبديل به بهانه اي براي جذب مشتري كرده اند درحالي كه نقش شامپو هاي گياهي كه بتوانند در رشد يا عدم ريزش مو نقش داشته باشند، هنوز به اثبات نرسيده است. تركيبات گياهي به طور كلي مي توانند تا حدودي به لطافت مو كمك كنند يا مانع از خارش و حساسيت پوست سر شوند. با توجه به موارد يادشده، بهتر است گول تبليغات غيرواقعي را نخوريد و از پرداخت هزينه هاي بالا براي خريد شامپو بپرهيزيد.

دردسرهای شامپوی نامرغوب
شايد خيلي از افراد تصور كنند كه شامپو فقط يک شوينده معمولي است كه مي تواند روي مو تأثير بگذارد، درحالي كه اين باور چندان درست نيست و شامپوي نامناسب حسابي مي تواند براي افراد دردسرساز شود. شامپوي نامناسب كه در آن تركيبات شيميايي نامطلوب به كار رفته است، مي تواند باعث ريزش مو شود.علاوه بر اين، شامپوهاي نامرغوب، در پوست سر شوره به وجود مي آورند؛ شوره هايي كه براي درمان آنها فرد مجبور مي شود بارها و بارها به پزشك متخصص پوست و مو مراجعه كند. يكي از عوارض استفاده از شامپوي نامرغوب، اگزما، خارش و حساسيت شديد پوستي است كه براي درمان آن فرد حتي ممكن است سال ها نياز به مراجعه به پزشك داشته باشد. براي انتخاب شامپو هيچ كسي جز پزشك متخصص پوست و مو، نمي تواند به خوبي شما را راهنمايي كند. اگر تمايل داريد از شامپوهاي خارجي استفاده كنيد، توجه داشته باشيد كه شامپوي مورد نظر حتما برچسب اصالت كالاي سازمان غذاو دارو را داشته باشد. كد روي برچسب را حتما پيامك كنيد تا از اصالت كالا مطمئن شويد. شامپوهاي توليد داخل نيز بايد آرم استاندارد، آرم سازمان غذا و دارو و پروانه بهداشت داشته باشند.

شناخت مو، شناخت شامپو
موی خشک :
موهاي خشك ، ظاهري كدر دارند و زبر و خشك بودن آنها، كاملا با لمس قابل تشخيص است. اين موها به سختي شانه مي شوند و دائما بايد انتظار گره خوردن، شكنندگي و موخوره را براي آنها داشت. افرادي كه موهاي فر دارند، معمولا موهاي شان خشك نيز هست.

موی چرب :
موهاي چرب معمولا ظاهر براقي دارند ولي به مرور با افزايش چربي و عدم شست وشو كدر مي شوند. چرب بودن اين نوع موها كاملا با لمس قابل تشخيص است. افرادي كه موهاي چرب دارند، پس از گذشت چند ساعت از شست و شو باز هم چربي را روي موهاي شان حس مي كنند. كف سر اين دسته از افراد ممكن است دچار خارش شود.

موی معمولی :
موهاي معمولي دردسرهاي ساير موها را ندارند. اين دسته از موها به طور كلي نرم و انعطاف پذير هستند و رنگ آنها شفاف و براق است. افراد با موهاي معمولي، معمولا خارش يا شوره ندارند ضمن اينكه چربي يا خشكي در آنها ويژگي غالب محسوب نمي شود. اين نوع موها در واقع بهترين نوع به حساب مي آيند.


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبطنظرات کاربران درباره این مطلب :

شتاب [ 1396-12-01 ]
قیمت های منصفانه ای قرار دادید مرسی

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
پی آر افلیزر موهای زائدویزیت آنلاینبوتاکسثبت سوالات پزشکی
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
روش‌های درمانی پف و تیرگی زیر چشم

پف زیر چشم (puffy eyes) یا (Bags under eyes) که به نام ورم پری‌‌اربیتال هم شناخته می‌شود به تورم و پف‌کردگی بافت‌های اطراف چشم گفته می‌شود که به دلیل تجمع بیش از حد مایع یا چربی در پوست اطراف چشم اتفاق می‌افتد. درمان پف زیرچشم شامل استفاده از کرم دور چشم، مزوتراپی،جراحی پلک، تزریق ژل و غیره است. ادامه مطلب

اسکلروتراپی چیست؟

علت ایجاد واریس سن، بارداری، سابقه فامیلی و غیره است. تکنیک اسکلروتراپی یک روش درمانی است که برای درمان واریس و رگ‌های عنکبوتی استفاده می‌شود. اسکلروتراپی سرپایی و در مطب پزشک انجام می‌‌شود. اسکلروتراپی به غیر از رگ‌های واریسی به حذف رگ‌های عنکبوتی قفسه سینه، رگ‌های آبی و رگ‌های کوچک استفاده می‌شود. ادامه مطلب

کاربردهای مختلف بوتاکس چیست؟

بوتاکس دارویی تزریقی است که از باکتری سمیِ کلوستریدیوم بوتولینوم تهیه می‌شود که بعضی از پیام‌های شیمیایی اعصاب را مسدود و باعث فلج‌شدن موقتی ماهیچه‌ها می‌شود. کاربردهای زیبایی آن رفع خط اخم، بالاتر بردن نوک بینی و غیره و کاربردهای درمانی آن درمان کمردرد، میگرن، شقاق مقعد، بزرگی پروستات و غیره است. ادامه مطلب

روش‌های مختلف جوانسازی

روش جوانسازی صورت بسته به میزان شلی و افتادگی، انتظارات بیمار، وضعیت اجتماعی و نوع پوست پس از معاینه مشخص می‌شود. کرم‌ها لایه‌برداری پوست، تزريق بوتاكس، مزوتراپى، ميكرونيدلينگ، ليزرهاى غيرتخريبى، ليزرهاى تخريبى، هايفو، تزريق فيلرها، تزريق چربى، نخ‌ها، كشيدن پوست با جراحى ادامه مطلب

سالک و روش‌های درمان اسکار سالک

سالک یا ليشمانيوز جلدی يكی از بيماری‌‌های است با عامل انگلی و مشخصه بارز آن زخم‌هایی آشکار است. شایع‌ترین‌ محل‌ ضایعات‌ که حاشیه‌های نامنظمی دارد و کمی از سطح پوست فرورفته‌تر می‌باشد. درمان سالک به صورت دارویی و موضعی است. جراحی، لیزر، درم ابرژن و غیره برای درمان جای زخم سالک کاربرد دارد. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
نریمانی :

سرکارخانم دکتر کار طبابت با خرید و فروش املاک متفاوته؛لطفا اینقدر به شعور مردم فهیم اصفهان توهین نکنید،حداقل اینقدر تابلو از خودتون تعریف و تمجید نکنید؛به شخصه تا حالا از هیچ مراجعی رضایت از کار شما ندیدم،موفق باشید

راضیه صفری :

دیگه تمام گفتنی هارو همه تو بقیه نظرات گفتن و بنظر من همش هم درسته. دیروز برای اولین بار اومدم ویزیت شدم پیششون اخلاق و حوصله ی عالی و تازه نوبت دهیشون چقددددر نسبت به دکتر های دیگه با نظم و دقیق و راحت از طریق اینترنت بود و وقتی هم که حضوری اومدم مطب اصلا معطل نشدم خیلی عالی بود ممنون از خدمات خوبتون و ارزشی که برای زمان بیماراتون میذارین و معطلشون نمیکنید و انقدر ساده و عالی نوبت میدین.

مریم :

در یک کلام پزشک پوست بی نظیر و متبحر از سال ۹۵ بیمارشون هستم کل کارای پوستیم مطب ایشون انجام دادم و عااااالی بوده پوست چرب و جوش دار و پر از لک داشتم که عالی شده لیزر کیوسوییچ جنسیس فرکشنال میکرو مزوتراپی هم پیششون این مدت انجام دادم که خیلیییی راضی بودم جدیدا هم تزریق داشتم پیششون که دقیق و عااالی بدون هیچ کبودی و نکته مهم اینه که با یک نگاه میگن باید برا این پوست چه کاری انجام بشه

سارا عابدی :

من پیش خانم دکتر لیزر کک و مک انجام دادم خیلی راضیم هم از اخلاق و برخورد خودشون هم پرسنلشون مخصوصا خانم کریمی

مهسا :

این حجم از تعریف و تمجید یکم عجیب و غیر قابل باور نیست؟؟؟

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد