کادر پذیرش و درمانی کلینیک هور
عکس ها و فیلم های عمل های انجام شدهدکتر ملکیدید تصاویر

آنچه بايد در مورد دستكش بدانيد-قسمت دوم

ویژگی های یک دستکش خوب:
دستکش خوب باید :

از جنس پارچه نخی باشد تا از ایجاد درماتیت های تماسی ومشکلات پوستی در فرد جلو گیری شود بافت متراکمی داشته باشد تا مانع نفوذ اشعه فرابفش نور افتاب ازطریق الیاف پارچه به پوست دست ها شود رنگ روشن مانند سفید داشته باشد تا حرارت کمتری تولید کند ودست ها را گرم نکند .

دستکش توری نپوشید:
دستکش های توری که برخی خانمهای علاقه زیادی به پوشیدن آنها دارند ، بافت تراکم ومناسبی ندارند ومیزان حفاظت آنها از پوست دست در برابر نورآافتاب از نصف هم کمتر است . این دستکش ها بیشتر جنبه تزئینی وزیبایی دارند و پوشیدن آنها برای حفظ دست ها از اشعه های مضر آفتاب نوعی کلاه گذاشتن سر خود است .

9 نکته مهم درباره دستکش:
1. اگر آستین لباس یا مانتوی شما کمی کوتاه است و نمی خواهید اشعه های مضر نور آفتاب آسیبی به پوست دستتان بزند یا رنگ آن را عوض کند ، می توانید از دستکش های ساق بلند استفاده کنید .

2. اگر گوشی تلفن همراه تان لمسی است ونمی توانید در حالی که دستکش به دست دارید ازآن استفاده کنید ، کمی درز کنار انگشت سبابه دستکش راباز کنید تا مشکلی برای استفاده از تلفن همراهتان نداشته باشید .

3. اگربا دست های آلوده مجبور به پوشیدن دستکش هستید حتما به محض رسیدن به منزل دستکشها رابشوئید تا دفعه بعد که می خواهید با دست های تمیز دستکش های خود رابپوشید ، دست هایتان آلوده نشود .

4. دستکش ها در تماس با اشیاء آلوده می شوند .بنابراین از قرار دادن آنها در کمد لباس ها وکنار لباس های تمیز خودداری کنید .به هیچ وجه دستکش های آلوده را داخل جاجورابی یا کنار لباس های زیر نگذارید زیرا باعث انتقال آلودگی وبیماری خواهد شد .

5. حتما هنگام رانندگی در روز های گرما آفتابی سال از دستکش نخی استفاده کنید تا پوست دستتان نسوزد یا در اثر تماس زیاد با نور آفتاب ،خشک وحساس نشود .

6. اگر اگزما دارید یا پوست دست هایتان بیش از حد خشک است ،حتما پیش از پوشیدن دستکش از کرم های نرم کننده با پایه آب یا چربی کمک بگیرید .

7. تماس مستقیم ومداوم با نور آفتاب باعث خشک وشکننده شدن ناخن ها هم می شود .پوشیدن دستکش در روزهای آفتابی علاوه بر محافظت از پوست دست می توانید ناخن های را هم از شراشعه مضر آفتاب دور نگه دارد .

8. از آنجا که معمولا تعریق پوست در روزهای گرم سال بیشتر اتفاق می افتد،بهتر است دستکش های تیره ورنگی دستتان نکنید وفقط دستکش هایی با رنگ های سفید یا کرم برای محافظت از پوست دستتان بپوشید . تعرق زیاد باعث ایجاد تماس بیشتربین پوست دست ورنگ های صنعتی وگاهی نامرغوب وبی کیفیت موجود در دستکش ها می شود وممکن است عوارضی مانند حساسیت ،قرمزی ، التهاب وخارش داشته باشد .

9.بهترین دستکش های تابستانی ، از پارچه نخی وبدترین جنس آنها پارچه های صناعی وپلاستیکی هستند .اگر دستکش هایی از جنس مواد صناعی به دست کنیم ، در ساعت هایی از روز که دستمان بیشتر عرق می کند ، این موارد با پوست بدن در تماس مستقیم قرار می گیرند واحتمال ایجاد واکنش در افرادی که به چنین موادی حساسیت دارند ،دور از انتظار نخواهد بود .

لطفا از عکسهای قبل وبعد بیماران درگالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس:اصفهان- خ چهار باغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی )

تلفن :03116662224

سایت دکتر مریم ملکی
جوانسازی پوست

بیماری هیلی هیلی یا پمفیگوس چیست

بیماری هیلی هیلی یا پمفیگوس خوش خیم فامیلی یک اختلاا ژنتیکی است که موجب تشکیل تاول هایی بر روی پوست می شود در این بیماری کم و زیاد می شود و گاه فرد کاملا نرمال و گاه بشدت درگیر می شود تقریبا دو سوم افراد مبتلا به این بیماری در خانواده سابقه فامیلی را ذکر می کنند و یک سوم ممکن است هیچ سابقه ای از این

عوارض پوستی داروها

تمام داروها می توانند در کنار فوایدی که دارند عوارضی هم داشته باشند بروز واکنش های دارویی نتیجه اجتناب ناپذیر مصرف داروها می باشد میزان شیوع واکنش های پوستی به داروها حدود دو درصد تا سه درصد است و خوشبختانه فقط حدود دو درصد از این موارد شدید بوده و درصد اندکی به مرگ منجر می شوند حدود هشتاد درصد واکن

پسوریازیس یا بیماری صدف

پسوریازیس یا صدف یک بیماری شایع پوستی است که در آن ضایعات ضخیم و قرمز رنگ پوشیده از فلس های نقره ای به وجود می آید اگر چه ممکن است پوست هر بخشی از بدن با این عارضه درگیر شود اما مهم ترین نواحی ای که تحت تاثیر قرار می گیرند عبارتند از پوست سر آرنج ها زانوها و کمر همچنین این اختلال پوستی می تواند در

جوانسازی و زیبای دور چشم

چشم ها یکی از اصلی ترین اجزای چهره هستند که در زیبایی صورت نقش بسیار موثری دارند و هرچه از پوست اطراف آن بیشتر مراقبت شود در جوان به نظر رسیدن شما تاثیر بیشتری خواهد داشت مراقبت از چشم ها یک کار ضروری واجب است که بدون آن نمی توان زیبایی صورت را تضمین کرد زیرا پوست اطراف چشم ها بسیار نازک و حساس است