کادر پذیرش و درمانی کلینیک هور
کاشت موی طبیعی در سر ، ریش و ابروتزریق چربی صورت و دست هاتیکسل و پلکسرتخفیف ویژه لیزر الکس سردرفع شلی پوست با آر اف فرکشنال

چگونه يك كلينيك خوب براى ليزر موهاى زائد انتخاب كنيم ؟

برای انتخاب یک کلینیک ليزر موى زائد خوب به نکات زیر توجه فرمایید:

۱- بپرسید چه کسی بر این روش نظارت دارد.

هر کلینیکی برای اقدامات درمانی که انجام می دهد مثلليزر موهاى زائد بدن، مسئول است. بعضی از کلینیک ها، وجود یک پزشک دارای مجوز را برای انجام این کار یا حتی نظارت بر آن لازم نمی دانند. به دنبال مرکز و کلینیکی باشید که پزشک، مسئولیت درمانی که صورت می گیرد را برعهده می گیرد، حتی اگر یک تکنسین با تجربه این کار را انجام می دهد.قبل از مراجعه به كلينيك از شهرت و اعتبار كلينيك و نتايج ليزر آن در بين مردم پرس و جو كنيد .توصيه ميشود به كلينيكهايي مراجعه كنيد كه دستگاه از خودشان بطور ثابت در كلينيك دارند ، و از مراجعه به كلينكيهايي كه ليزرهاى اجاره اى بصورت هفتگى برايشان مى آورند خوددارى كنيد ، زيرا دستگاههاى ليزر بسيار حساس به جابجايي هستند و اگر مرتب جابجا شوند آسيب ديده و اثر آنها كم ميشود .

۲- متوجه شوید که چه نوع لیزری استفاده می شود

امروز انواع زیادی از لیزرها برای روش های درمانی زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند. بپرسید که آیا کلینیکی که انتخاب کرده اید ابزاری را مورد استفاده قرار می دهد که مورد تایید سازمان غذا و دارو FDA است و ليزرهاى آن از انواع پيشرفته و بروز است ، ساخت كدام كشور است ، چون در ايران از انواع ليزر هاى چينى نيز استفاده ميشود كه علاوه بر نداشتن انرژى و توان كافى عوارضى نيز براى بيمار بدنبال دارند .

١- در مورد تجربه و گواهی نامه ها پرس و جو کنید

افراد عرضه کننده خدمات ليزر موى زائدباید برای نشان دادن گواهینامه هایی که دریافت کرده اند تمایل داشته باشند . از آنها بپرسید که چه مدت است که لیزر موهای زائد را انجام می دهند و تا به حال چند بار این کار را انجام داده اند. متوجه شوید که تکنسین هایی که در روش لیزرموهای زائد مشارکت دارند، خود را با جدیدترین پیشرفت ها در درمان بوسیله لیزر بروزکرده اند یا خیر.

۴- ممكن است قبل از زمان بندی برای لیزر موهای زائد درخواست کنید عکس های قبل و بعد از انجام این عمل به شما نشان داده شود.متاسفانه روى عكسها نميتوان خيلى اطمينان كرد ، زيرا موها را با تيغ ژيلت و يا اپيلاسيون هم ميتوان در عكس بعنوان بعد از ليزر نشان داد .

۵- یک جلسه مشاوره ابتدایی با کلینیک عرضه کننده این خدمات برنامه ریزی کنید

مراجعه به کلینیک یا مطب پزشک این فرصت را برای شما فراهم می کند تا از کلینیک عرضه کننده خدمات لیزرموهای زائد به صورت شخصی سوال بپرسید، با کادر مطب ملاقات کنید و روش مخصوصی که درخواست دارید را دریافت کنید و آن را مورد بررسی قرار دهید.همچنين دستگاه را از نزديك ببينيد و حتى با بيمارانى كه قبلا جلساتى از ليزر را پشت سر گذاشته اند گفتگو داشته باشيد . دقت كنيد كه در تبليغات ممكنست دستگاه ليزر الكساندريت امريكا٢٠١٦ را معرفى كنند ولى در عمل از دستگاه ديگرى استفاده ميكنند.

در جلسه مشاوره اولیه لیستی از سوالات را انتخاب کنید و بپرسید که این لیست شامل تجربه تکنسین، درمانی که دریافت می کنید و نحوه آمادگی برای این روش درمانی می شود. مراقب کلینیک هایی که وعده از بين بردن موى زائدبرای همیشه را می دهند، باشید. بعضى از آنها با قيمتهاى بسيار پايين بيماران زيادى را جذب ميكنند ، و از دستگاههاى بى كيفيت چينى استفاده ميكنند و يك تكنسين بى تجربه و بدون شناخت از ليزر جهت انجام ليزر استخدام ميكنند تا سودهاى كلان ببرند و به اميد نتيجه ، وعده هاى بهبود در جلسات آينده را ميدهند ، غافل از اينكه اگر در جلسه اول فرد ، كاهش موى ناخواسته نداشته باشد به اين معنى است كه با تكرار ليزر هم به نتيجه نخواهد، رسيد مگر اينكه پارامترهاى دستگاه و با خود دستگاه تغيير داده شود .در بسيارى از كلينيكهايي كه با نرخهاى بسيار اندك اقدام به ليزر ميكنند ، تعداد شاتهاى ليزر بسيار كم استفاده ميشود و بنابراين قسمتهايي از پوست زير نور ليزر قرار نميگيرد و موى آن قسمت رشد ميكند وباعث ميشود كه فرد به تعداد جلسات بيشترى نياز پيدا كند . در برخى ديگر از تبليغات ديده ميشود كه بيمارى كه ليزر موى بدن دارد را توصيه به تكرار ليزر به صورت هر ماه يكبار ميكنند و اين روش به هيچ عنوان براى بدن علمى و اصولي نيست ، زيرا سيكل رشد مو در بدن به گونه ايست كه بايد بين دو تا حتى سه ماه فاصله باشد تا بهترين نتيجه در كمترين جلسات بدست آيد .از انجام ليزر با دستگاههاى بى كيفيت و غيراستاندارد و ارزان قيمت بترسيد ، زيرا بدليل نداشتن توان كافى موها از بين نميروند و جلسات زيادى بايد كل بدنتان زير اشعه ليزر قرار بگيرد و اين خود ميتواند در دراز مدت عوارضى را بدنبال داشته باشد .از طرفى ليزر با اينگونه دستگاههاى غير استاندارد ميتواند اثر عكس داشته باشد و بدليل انرژى كم دستگاه سبب "رشد مو " شود و به همين علت است كه گاه ديده ميشود فردى پس از انجام ليزر موهاى زايد دچار رشد مو در نواحى بدون مو شده و يا رشد و ضخامت موهاى قبلى افزايش يافته است .

۶- قیمت این روش درمانی را تعیین کنید

قبل از قرار ويزيت گذاشتن قیمت این روش درمانی را بپرسید. از آنجایی که اغلب روش های درمانی با لیزر بیش از یک جلسه طول می کشند، تخمین هزینه کل جلساتی را که برای بدست آوردن نتایج بهینه نیاز دارید، حساب کنید.

۷- مشخص کنید که هزینه را چگونه پرداخت می کنید

از آنجایی که لیزر موهای زائد یک درمان زیبایی به حساب می آید، به ندرت تحت پوشش بیمه قرار می گیرد. پزشکان و کلینیک ها اغلب شرایط مالی ای را فراهم می کنند تا این روش درمانی برای بیمار مقرون به صرفه تر باشد.

هزينه ليزر نسبت به اپيلاسيون

شايد گمان كنيد كه هزينه هاى ليزر بسيار بالاست و اپيلاسيون ارزانتر است ، ولى با اندكى تامل در مى يابيد كه ليزر به مراتب ارزانتر از اپيلاسيون ماهيانه است . تصور كنيد كه فردى براى انجام اپيلاسيون بايد هر ماه حداقل دو تا سه ساعت وقت براى انجام اين كار درنظر بگيرد كه در طول عمر پنجاه سال ، شش صد جلسه اپيلاسيون نياز است ، اگر هزينه هر جلسه اپيلاسيون را فقط١٠٠،٠٠٠ تومان در نظر بگيريم ، هزينه پنجاه سال ٦٠ مليون تومان خواهد بود. بجز ميزان وقت كه حدود ١٨٠٠ ساعت از عمر گرانبها تلف ميشود ، هيچوقت هم اين شخص بدون مو نيست و هميشه بايد صبر كند موها رشد كند و دوباره اپيلاسيون كند . در حاليه ليزر مو با بهترين دستگاههاىاستاندارد و با كيفيت فقط ٤ تا ٥ جلسه سه ساعته زمان ميبرد و براى يك عمر فرد داراى پوستى لطيف و بدون مو خواهد بود و هزينه ليزر براى كل بدن از شش تا حداكثر هشت مليون تومان تجاوز نخواهد كرد .

رفع موى زايد روى پاهاى خانمى كه توسط تبليغات عوام فريبانه و با دستگاه ارزان قيمت توسط فرد كم تجربه ، انجام شده و منجر به سوختگى و تاولهاى وسيع شده است .

.بجز سوختگى و تاول ، به فاصله زياد بين شاتها دقت كنيد .

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فالو اینستاگرام و تلگرام
دیدن تصاویر

انواع خال (قسمت دوم)

در حدود دو یا سه درصد از جوانان به خال دیسپلاستیک مبتلا هستند خال های دیسپلاستیک معمولا روی تنه دیده می شوند گاهی نزدیک به صد خال در پوست بیمیر مشاهده می شود این خال ها از نوع خال های مرکب هستند قطری بیش از پنج میلیمتر داشته و دارای حاشیه نامنظم هستند رنگ خال یکنواخت نبوده و ممکن است التهاب و خارش ه

انواع خال (قسمت اول)

تجمع خوش خیم سلول های ملانوسیتی در پوست با عنوان خال ملانوسیتی شناخته می شود بر اساس محل قرار گرفتن ملانوسیت ها در پوست خال ها را به سه دسته کلی تقسیم می کنند که عبارتند از خال های پیوسگاهی خال های درمی این سه نوع خال در واقع مراحل مختلف تکامل یک خال ملانوسیتی است اکثریت خال ها اکتسابی هستند و از دو

چرا مردان بسیار جوان کاندیدهای فوری برای پیوند مو نیستند

متخصص پیوند مو حتی ممکن است برای مرد جوانی که نگران ریزش مو است تمایل به انجام هر چه سریع تر پیوند مو دارد به تاخیر انداختن پیوند مو را توصیه کند پزشک ممکن است استفاده از گزرینه های جایگزین پیوند مو را برای بهبود زیبایی تا زمانی که انجام عمل پیوند مو را برای بهبودی زیبایی تا زمانی که انجام عمل پیوند

تاثیرات مضر کلر بر پوست و مو شناکنندگان در استخر

در تابستان با تعداد دفعات زیادی که به استخر می روید باید بدانید که کلر استخر به پوست و موی شما آسیب می رساند تحقیقات نشان می دهد کلر یک ماده شیمیایی است که برای ضد عفونی کردن آب استخر به آن اضافه می کنند اما خوب است بدانید که این کلر می تواند با پوست و موی شما چه کند کلر استخر می تواند پوست مویتان و