کادر پذیرش و درمانی کلینیک هور
جوانسازی و رفع شلی واژن ، دوکاشت موی طبیعی در سر ، ریش و ابرورفع تعریق زیاد زیر بغل با تزریق بوتاکسروشن سازی واژنلابیاپلاستی بدون بیهوشی

10 روش برای قدردانی و تشکر از همسرتان

گاهی اوقات در زندگی زناشویی، همسر خود را نادیده می گیرید و به اندازه کافی به او توجه نمی کنید؛ او شخصی است که زمانی بخاطر انجام کارهای کوچک، هرروز از او تشکر و قدردانی می کردید و در اولویت زندگی شما بود، اما اکنون به او بی توجه شده اید. چرا امروزه اگر غریبه ای کار کوچکی برای شما انجام دهد، سریعا از او تشکر خواهید کرد اما این کار را در رابطه با همسر خود انجام نمی دهید؟

چیزی که ما به آن بی توجه هستیم این است که در زندگی زناشویی، همه چیز دو طرفه است؛ اگر از همسر خود قدردانی کنید، او نیز این کار را، حتی بیشتر، در قبال شما انجام خواهد داد. تحقیقات نشان داده اند که قدردانی از همسرتان، باعث می شود که عشق و علاقه او به شما بیشتر شود و احساس بهتری پیدا کند.
به علاوه، وابستگی و توجه او نیز به شما افزایش پیدا می کند. محققان قدردانی و تشکر کردن را به عنوان عاملی اصلی در بهبود روابط عاشقانه بین زوجین می دانند. هر روز فرصت جدیدی است تا شما بتوانید به کسی که عاشقش هستید، عشق و علاقه خود را نشان دهید و بخاطر تمام کارهایی که برای شما انجام داده است، از او قدردانی کنید. در اینجا چند نکته برای نشان دادن عشق و علاقه خود به همسرتان و همچنین قدردانی و تشکر از او، بیان خواهد شد:

1. از همسر خود به خاطر توجهاتی که به شما و خانواده می کند، تشکر کنید:
هنگامی که همسرتان کارهای منزل از جمله: شستن ظرف ها، غذا دادن به کودک تان، بیرون بردن زباله، خرید خواروبار و ... را انجام می دهد، تصور نکنید که این کارها وظیفه او هستند و یا فکر نکنید به دلیل این که شما نیمی از کارهای خانه را انجام می دهید، او نیز موظف است که آن ها را انجام دهد. باید از اهمیتی که هر یک از زوجین به کارهای روزانه خانه می دهند قدردانی کرد و از آن ها تشکر به عمل آورد. این کارها وظیفه هیچکدام از آن ها نیست.

2. دلیل قدردانی تان را از آن ها، بیان کنید:
همسر شما خوشحال می شود که بداند چرا از او تشکر و قدردانی می کنید. به علاوه، انگیزه او نیز در انجام کارها افزایش پیدا می کند. برای مثال به او بگوئید: "متشکرم که ظرف ها را شستی، این کار باعث شد که من بتوانم کمی استراحت کنم." و یا این که بگوئید: "لطف کردی که بچه ها را برای بازی به پارک بردی، من وقت بیشتری داشتم تا به کارهای دانشگاهم برسم."

3. در بیان واژه ها برای تشکر کردن از همسر خود، خلاق باشید:
اگر همیشه برای تشکر کردن از همسرتان، به او بگوئید " ممنونم"، این واژه برای او تکراری می شود و معنی و بعد از مدتی جذابیت خود را از دست می دهد. خلاق باشید و به عناوین مختلف از او تشکر کنید.

4. قدردان زمانی که او صرف می کند باشید؛ تنها به نتیجه کار توجه نکنید:
حتی زمانی که همسر شما نمی تواند کاری را به دلخواه شما انجام دهد و یا این که نتوانسته است انتظارات شما را برآورده کند، به خاطر تلاش او و زمانی که برای انجام آن کار صرف کرده است، از او تشکر کنید. برای مثال اگر همسر شما فراموش کرد که یکی از موارد نوشته شده در لیست بلند بالای خرید را بخرد، و یا این که غذا را سوزاند، کاری نکنید که فکر کند زحمات او به هدر رفته است و یا کارهای دیگر او را نادیده گرفته اید. به او بگوئید: " اشکالی نداره عزیزم، ممنون که وقت گذاشتی و تلاش کردی."

5. حتی در شرایط بد، دنبال نکاتی مثبتی برای قدردانی باشید:
اگر همسرتان به شما بگوید که: "من امروز باید بیشتر کار کنم تا پروژه کاری ام را تمام کنم" و یا " مادرم بیمار است و باید این هفته به منزل او بروم و از او پرستاری کنم" قطعا ناراحت خواهید شد؛ اما به جای ناله و شکایت کردن، از او به دلیل این که به شما اطلاع داده و شما را در جریان گذاشته است، تشکر کنید. در این صورت، همسر شما تلاش خواهد کرد که در فرصتی مناسب، نبودش را جبران کند تا شما را راضی و خوشحال کند.

6. یادداشت های سورپرایز کننده ای برای تشکر کردن از او بگذارید:
شما نمی دانید که چقدر این سورپرایز، همسر شما را خوشحال خواهد کرد و تاثیری مثبت روی او می گذارد. این کار، روز او را می سازد و تمام روز با انرژی به کار و فعالیت خود می پردازد. می توانید این یادداشت را در جائی مخفی کنید تا او آن را پیدا کند، و یا این که در مسیرِ رفتن به سرکار، پیام کوتاهی به او بدهید و خیلی ساده از او تشکر کنید.

7. به همسر خود بگوئید که همواره در موفقیت های شما در زندگی دخیل بوده است:
موفقیت ها و دستاورد های خود را در زندگی بشمارید و به همسر خود بگوئید که تاثیر زیادی در آن ها داشته است. این موفقیت ها می توانند مربوط به شغل، زندگی شخصی، کارهای اجتماعی، رشد فکری و ذهنی و ... شما باشد؛ به او یادآوری کنید که تاثیر زیادی در رسیدن به این موفقیت ها داشته اند و برای تک تک آن ها از او تشکر کنید.

8. هم به طور خصوصی و در جمع، از او تشکر و قدردانی کنید:
بعضی اوقات، ممکن است که همسر شما تصور کند در خانه از او قدردانی می شود؛ اما در جمع های عمومی، توجهی به او نمی کنید و کارهای او نادیده گرفته می شود. بعضی از افراد فکر می کنند که نیازی به تشکر کردن از همسرشان در جمع نیست؛ در مقابل بعضی از زوج ها، فقط در جمع از همسران خود تشکر می کنند تا به دیگران نشان دهند که چقدر رابطه خوبی با یکدیگر دارند!، در حالی که در خانه، عکس این امر صادق است و توجهی به یکدیگر نمی کنند. اگر شما در تمام مواقع و در همه مکان ها از همسر خود قدردانی و تشکر کنید، نتیجه مثبت آن را در رابطه خود با او خواهید دید.

9. اگر همسر شما نیاز به کمک شما داشت، هرکاری که می توانید برای او انجام دهید:
وقتی همسر شما ناراحت است و نیاز به توجه شما دارد، ابتکار عمل به خرج دهید و کاری در جهت خوشحال کردن او و نشان دادن اهمیت او در زندگی تان انجام دهید. اگر روزی همسر شما خسته بود و سرحال نبود، کاری کنید که از این حالت بیرون بیاید، برای مثال قبل از این که او از شما بخواهد کارهای خانه را انجام دهید، خودتان برای انجام دادن آن ها داوطلب شوید تا او بتواند چرتی کوتاه بزند و سرحال شود.

10. قدردانی و تشکر کردن از همسر خود را، با انجام کارهای متعدد نشان دهید:
به جای این که همیشه از او تشکر زبانی کنید، گاهی می توانید کارهایی خلاقانه انجام دهید و یا کاری کنید که او خوشحال شود. برای مثال؛ گل مورد علاقه او را برایش بخرید، برای شام با یکدیگر بیرون بروید و یا هدیه ای کوچک برای او بخرید.

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سایت دکتر مریم ملکی
جوانسازی پوست

گفتگو با دكتر مريم ملكى در مورد ماندگارى تزريق چربی

دکتر مریم ملکی هستم متخصص پوست خیلی از افراد سوال می کنند که آیا تزریق چربی ماندگار است یا نه در پاسخ باید گفت که تزریق چربی در اصل نوعی پیوند سلول های چربی است درست مثل پیوند پوست در زمان سوختگی اگر پزشک مهارت کافی را داشته باشد و پوست را سالم برداشته و به طور صحیح پیوند بزند در ا

عمل زيبايي پلك بروش پلاسما جت یا پلکسر

ابروها

ابروها سهم بزرگی در زیبایی یک فرد به ویژه خانمها در صورت را دارا هستند چرا که ابروها در معرض دید هستند و بر زیبایی چشمها نیز اثر بخشند یک فرد بدون ابرو یا با ابروهای کم پشت ممکن است در مورد ظاهر خود احساس بسیار ناخوشایندی داشته باشد علل ریزش ابروها از جمله دلایل ریزش ابروها می توان به موارد زیر

تاثیر بی نظیر لیزر واژن بر روابط زناشویی

اغلب خانم ها بعد از زایمان متوجه تغییراتی در روابط جنسی خود می شوند. فرایند زایمان به طور طبیعی باعث کشیدگی و باز شدن دیواره های واژن می شود؛ به طوری که نوزاد بتواند از کانال زایمان خارج شود. علاوه بر زایمان، افزایش سن نیز باعث نازک شدن دیواره واژن می شود؛ این موضوع مشکلاتی مانند کاهش رطوبت واژن و د