کادر پذیرش و درمانی کلینیک هور
جوانسازی و رفع شلی واژن ، یکرفع کامل غبغب در یک جلسهزیبایی بینی بدون جراحیجوانسازی و رفع شلی واژن ، دوروشن سازی واژن

١٢٧ نفر قربانی تزریق ژل تاریخ مصرف گذشته

١٢سال جهنمی گذشت. ١٢سالی که در بیمارستانها سرگردان بود. حالا ١٢سال است که با ماسک و عینک آفتابی زندگی می کند. مادری که سال ٨٣ با پرداخت ٣٦٠هزارتومان به تزریق ژل و بوتاکس داد. سالها می گذرد اما حالا ١٥ عمل جراحی انجام داده تا بتواند صورت گذشته خود را باز یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر مریم ملکی به نقل از روزنامه شهروند، بارها تا پای مرگ رفته و آن لحظه آخر، همان دقیقه هایی که تنها چند قدم تا خط پایان فاصله داشت، جان دوباره گرفته. هنوز بغض دارد. بغضی دیرینه. هنوز نتوانسته صورت جوانش را بازپس گیرد. به زحمت نفس می کشد. مادر بیماری که صدای خسخس نفس هایش، هر دلی را به درد می آورد.

٤٢سال داشت که به همراه دوستش به مطب پزشک زیبایی رفت. آن روز قرار بود نیلوفر تنها قربانی لیست سیاه این پزشک زیبایی باشد اما در یک لحظه همه چیز تغییر کرد. همراه نیلوفر مادر ٤٢ساله ای بود که با اصرارهای پزشک جراح او را ترغیب می کرد تا تن به یک زیبایی مصنوعی دهد. حمیده نمی خواست در صف این رقابت بی پایان باشد اما در صف انتظار نشست تا بیمار بعدی او باشد. شاید می خواست از دوستش پیشی بگیرد و گوی سبقت را برباید اما دیری نپایید که همه چیز تغییر کرد.
جویندگان زیبایی هر راهی را در مسیر زیبا بودن آزمایش می کنند. حمیده و نیلوفر هم یکی از هزاران نفری هستند که پا در این مسیر گذاشتند اما حالا پس از ١٢سال طول و دراز هنوز می جنگند.

هنوز آثار یکبار تن دادن به تزریق بوتاکس و ژل درصورتشان مشهود است. ماسک می زنند و عینک، تا پنهان کنند صورت زیبای دهه٤٠ زندگیشان را. پزشک شان فراری شده. هربار حکم جلب می گیرند. می خواهند بدانند گناهشان چه بوده اما هیچ ردپایی از او نیست. از پزشکی که آنها را بارها تا مرز مرگ برده و آورده است. حمیده میگوید: با نیلوفر به مطب آقای دکتر رفتیم. به طور تصادفی در صف قربانیان این عمل زیبایی قرار گرفتم. از همان روز همه زندگی ام را باختم. جوانی و زیبایی ام را از دست دادم.

حالا درگوشه این خانه افتادم. آرزوهایم همه رنگ باخت. پزشک معالج موادی به صورت ما تزریق کرد که تاریخ گذشته بود. مواد درصورتمان مثل مار می خزید. چند روز پس از این جراحی رفتم تا مواد را از صورتم بیرون بکشد اما عفونت کرد. هنوز درد آمپول بزرگی را که داخل گونه ها و پوست صورتم کرد، فراموش نمی کنم. صورتم درد دارد درد ١٢ساله. وقتی برای شکایت نزد خودش رفتم، ٣٠ قرص دگزا به من داد. با تزریق قرصها بود که اوضاع بدتر شد.
پس از آن بود که سرگردان بیمارستانها شدم. تزریق ژلها تنها عفونت برایم به یادگار گذاشت. از آنجا بود که پایم به دادسرای امور پزشکی باز شد. در این رفت وآمدها بود که متوجه شدم من تنها قربانی این پزشک زیبایی نشده ام. ١٢٧ زن و مرد همراه من بودند.

پا به پای من برای پیگیری شکایت شان به دادسرا می آمدند. همه صورتها بد فرم و ناجور بود. گریه های شاکیان، فضای دادسرا همه و همه باعث می شد ترغیب شوم تا حقم را از این پزشک بگیرم. یکی از شاکیان زن جوانی بود که از کانادا آمده بود. به خاطر هزینه های کم جراحی زیبایی در ایران، آمده بود ژل تزریق کند و برود اما در دام زیبایی افتاده بود که برگشتی نداشت.

لبهایش به حدی بزرگ شده بود که هیچ پوششی جز ماسک سفید رنگ نداشت، حتی جراحی هایی که در کانادا انجام داده بود تا لبهای طبیعی اش را بازیابد، فایدهای نداشت. ٣سال در بیمارستان بستری شدم. تیم متخصص هر روز معاینه ام می کرد. ٩٠میلیون هزینه کردم برای ١٥بار جراحی های مختلف. جراحی هایی که هربار ٥ساعت بیهوش بودم تا بتوانند عفونت ها را از صورتم تخلیه کنند، اما هنوز درخانه هستم. ٣ پسر و یک دختر دارم. نوه ام هرگز صورتم را ندیده است، پنهان می کنم اشتباه روزهای جوانی ام را با ماسک و عینک.

نمی خواهم ببینند چه بر سرخودم آوردم. روزهای نخست ٣ماه در بیمارستان بستری شدم تا عفونت صورتم را خارج کنند. چشمها، گونه ها، لبها و تمام صورتم عفونت بود. پوست سرم را پاره کردند تا بتوانند عفونت ها را بیرون بکشند، اما فایدهای نداشت جا خوش کرده بودند. هر روز ضعیف تر می شدم. مبتلا به دیابت شدم و عوارض هزارساله روی بدن رخنه کرد. ناخن هایم خشک شد تا جایی که دیگر رشد نمی کند.

وقتی برای طرح شکایت به دادسرای جرایم پزشکی می رفتم، متوجه شدم خانواده ٣ زن در میان شاکی ها وجود دارند که بر اثر تزریق این ژلهای تاریخ مصرف گذشته مرده اند. جانهایی که به پای جراحی زیبایی داده بودند. می ترسیدم اما می خواستم فقط یکبار دیگر پزشک زیبایی ام را ببینم و تنها این سوال را بپرسم، چرا؟
چرا وقتی می دانست این ژلها تاریخ مصرف گذشته اند، برای بیمار بعدی تزریق میکرد؟ چرا این صف شکایت را هر روز طولانی تر میکرد؟ ٣سال تمام در بیمارستان بستری شدم. ٣سالی که از خانواده ام دور ماندم.

٣سالی که با دستهای خودم زندگی ام را سیاه کردم، اما حالا فراموشی گرفتم. فراموش می کنم چه باید بگویم و چه باید به یاد بی اورم. در زنده ماندن مُردم. حالا پس از گذشت این سالها حکم جلب این پزشک فراری صادر شده است اما او به صورت پنهانی در مطبی دور از چشم همه درحال تزریق ژل است، تا زندگی جویندگان زیبایی را با اشتباهش به خطر بیندازد. او به ١٠میلیارد تومان جریمه نقدی و ١٠سال زندان محکوم شده اما هنوز دستگیر نشده است.
اما نیلوفر که یکی دیگر از قربانیان جراحی زیبایی است، میگوید: «کاشت پروتز، تزریق ژل، بوتاکس، همه روزه در چهره زنان و حتی مردان در خیابان ها به چشم می خورد. زنان و مردان جوان ایرانی دوست دارند زیبا باشند و درواقع می توان گفت، به نوعی بحران زیبا بودن و نگرانی از مورد پسند واقع نشدن دامن جوانان را گرفته است، اما زیبایی مصنوعی به هیچ وجه ارزشمند نیست.

زیبایی به سیرت آدم هاست. زیبایی را درصورت افراد جستجو نکنید. او هم پس از جراحی بوتاکس مجبور شد تا تن به جراحی های پی درپی اش در آمریکا بدهد، می گوید: «از زمانی که به مطب این پزشک پا گذاشتم، جوانی ام تمام شد. زیبایی ام سوخت و سرنوشتم سیاه شد. همسرم مرا ترک کرد و من تنها ماندم با صورتی نا زیبا. افسردگی گرفتم تا مدتها از خانه بیرون نمی آمدم تا اینکه تصمیم گرفتم همه چیز را تغییر دهم، اما تغییر نکرد در آخر من ماندم با دردی طول و دراز.
ای کاش دوباره به دنیا می آمدم تا اشتباه دوران جوانی ام را تکرار نمی کردم. حالا سالهاست که برای جراحی های زیبایی به خارج از کشور می روم. هزینه های درمانم سر به فلک کشیده. دیگر توانایی پرداخت این همه جراحی زیبایی را ندارم، اما حالا تنها زنده ام به خاطر یک اشتباه. اشتباه پزشکی که حالا فراری است.

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فالو اینستاگرام و تلگرام
جوانسازی پوست

اقدماتی برای پیشگیری از انتقال شپش سر

در مدارس دخترانه بر نداشتن مقنعه در مدرسه و اینکه پالتو های خود را جداگانه در یک نایلون کنار خود بگذارند و از چوب لباسی کلاس استفاده نکنند معاینه مکرر توسط مربی بهداشت کوتاه کردن موها تقریبا تراشیدن موها کوتااه بودن موی سر استحمام و شانه کردن مرتب شانه کردن سر با شانه دندانه ریز آغشته به سرکه باعث ج

نکات اساسی در ایجاد بهترین خط مو

خط مو به عنوان دمرز بالایی چهره باید در مکانی رسم گردد که وجودش به صورت نامحسوس فریم صورت را ایجاد کند نه اینکه باعث باعث شود کادر صورت به هم بخورد و غیر طبیعی گردد و موی کاشت شده به چشم بیاید لذا از پایین آوردن بیش از حد خط مو باید پرهیز گردد اگر شما ناحیه کوچکی را با تراکم بیشتری کاشت کنید بیمار ب

درماتیت دور دهانی ( قسمت دوم )

درمان موضعی یا سیستمی ضد التهابی مشابه آنچه در درمان روزاسه انجام می شود مورد استفاده قرار می گیرد درمان فتو دینامیک برای درماتیت دور دهانی مفید می باشد اگر چه هنوز پژوهش های زیادی در این زمینه انجام نشده است در مطالعات کنترل شده کوچک مشخص شده است پرازیکوانتل موضعی تا حد قابل توجهی علائم درماتیت دو

درماتیت دور دهانی ( قسمت اول )

علاِئم درماتیت دور دهانی ممکن است شامل احساس سوزش و مور مور شدن باشد اما احساس خارش به ندرت تجربه می شود اغلب با مصرف بلند مدت استروئیدهای موضعی برای مشکلات پوستی خفیفی و یا حتی مشکلات پوستی تشخیص داده نشده درماتیت دور دهانی اتفاق می افتد درماتیت دور دهانی معمولا وضعیتی مزمن است درماتیت دور دهانی م