کادر پذیرش و درمانی کلینیک هور
مشاوره تلفنی و تلگرامیروشن سازی واژنکاشت موی طبیعی در سر ، ریش و ابروجوانسازی و رفع شلی واژن ، یکرفع گودی زیر چشم با تزریق ژل و چربی

آلودگى هوا و پوست

آلـودگـی هوا از موضوعاتی است که روز به روز ابعاد بیشتر و پیچیده تری پیدا کرده و اثرات سوء آن بر اعضای مختلف بدن مورد توجه و دقت محققین و پزشکان قرار گرفته است. زمانیکه با آلودگی هوا رو به رو هستیم ، با مشکلاتی در پوست مواجه میشویم که آثار نامطلوب محیطی بر پوست است. این مسئله شامل نشست یکسری اسیدها بر پوست است که به مرور زمان منجر به فعالیتهای اکسیدشدگی میشوند و این تغییرات به بروز چین و چروک و پیری زودهنگام پوست می انجامند.گرچه تأثیر آلودگی هوا بر پوست و مو به شکل علمی در منابع و مراجع پزشکی مورد بررسی قرار نگرفته است ولی متخصصین حوزهی پوست و مو به صورت تجربی دریافته اند که در شرایط اضطراری که میزان سرب موجود در هوا افزایش مییابد، شکایت بیماران نیز از موارد خاصی بیشتر میشود. هوای آلوده دارای ذرات هیدروکربن، گوگرد و ذرات معلق است که مخاط تنفسی و پوست را تحریک میکند و از آنجا که پوست سر، صورت و دستها در تماس مستقیم با هوا هستند، بیشتر از سایر نقاط بدن آسیب میبینند. در کودکان و افراد مسن که پوست لطیف تر و نازکتری دارند، این آسیب بیشتر است.

در هوای آلوده برخی از مشکلات پوستی که از قبل وجود داشته اند، تشدید میشوند و برخی ناراحتیها هم بدون سابقه قبلی به وجود میآیند. افرادی که سابقه حساسیتها و آلرژیهای پوستی دارند، در این شرایط مشکلات بیشتری را تجربه میکنند. به عنوان مثال کسانی که مشکل آتوپی (اکزمای سرشتی) دارند، دچار سرخی پوست، پوسته پوسته شدن کنار بینی و برجستگی گونه ها و سوزش و خارش دورچشم میشوند و خستگی و پف آلودگی دور چشمها نیز از عوارضی است که معمولا در چهرهی این افراد دیده میشود. تیرگی و بسته شدن روزنههای سطح پوست، خشکی پوست، خارش، اکزمای دست و صورت، اکزمای پلک، کهیر، تشدید جوشهای آکنهای صورت، خشکی حاشیهی لبها و بینی و نمایان شدن لکههای تیرهی سطح پوست از سایر مشکلاتی هستند که در شرایط آلودگی هوا نمود بیشتری پیدا میکنند.توصیه میشود در این شرایط روزانه ٢ بار دست و صورت را با آب گرم و صابون شستوشو دهید و بعد از آن حتما مرطوبکننده بزنید. این مسئله مدت زمان تماس با آلایندهها را کاهش میدهد.

افرادی که در معرض تماس با آلودگی هوا قرار دارند، باید بیشتر این امر را رعایت کنند. البته باید گفت شستوشوی بیش از حد هم زمینه را برای خشکی پوست آماده میکند. در هنگام بروز آلودگی هوا توصیه میکنیم افرادی که پوستهای حساس، جوشی و آکنهدار دارند، از لوازم آرایش استفاده نکنند و افرادی هم که از آنها استفاده میکنند، بیش از ٢۴ ساعت آنها را روی صورت نداشته باشند. بهتر است بعد از این مدت پوست را شستوشو دهید و بعد آرایش را تجدید کنید. با افزایش سن، پوست به طور طبیعی رطوبت و خاصیت الاستیکیاش را از دست میدهد. با این حال، عوامل محیطی هم در این روند نقش مهم و سرعتبخشی را ایفا میکنند. این دیگر یک دانش عمومی است و همه میدانیم که باید از پوست در برابر تابش خورشید محافظت کنیم و ضمن کاهش زمان مواجهه با آفتاب، از کرمهای ضدآفتاب هم استفاده کنیم، اما قطعا همه نمیدانند که مواجهه پوست با آلودگی هوا بهخصوص در جوامع شهری بسیار مهم است. آلودگی هوا یکی از عوامل آسیبرسان پوستی است که به علت وجود سموم مختلف و پراکنده میتواند منجر به پیری زودرس پوست بهخصوص در ناحیه صورت، گردن و دستها بشود. آلودگی، ریزگردها، ذرات معلق و آلایندههای هوا میتوانند باعث بسته شدن منافذ پوست شوند، ایجاد آکنه کنند و حالت طبیعی و شاداب پوست را از آن بگیرند. این شکل نفوذ رادیکالهای آزاد میتواند سلولهای پوستی را تخریب کند و تولید کولاژن را هم کاهش دهد. بهتر است این مطلب را بخوانید، ضمن آنکه توصیههای دکتر الهیار طاهری، متخصص پوست، مو و زیبایی را هم در این زمینه برایتان آوردهایم.

تأثیرات آلودگی
هوایی که تنفس میکنیم و در اطرافمان جریان دارد، حاوی آلودگیهای بسیاری است. ذرات معلق، دود سیگار، ریزگردها، دود سوخت و ساز کارخانهها، دود اتومبیلها، گرد و خاک و هر ترکیب مضر دیگری در این هوا پراکنده شده است که وجودشان میتواند سطح رادیکالهای آزاد را در بدن و پوست افزایش دهد. رادیکالهای آزاد همان مولکولهای تثبیتنشدهای هستند که به سلولهای بدن حمله میکنند و به ژنها آسیب میرسانند. این مسئله منجر به پیری، آسیب بافتها و بروز بیماریها خواهد شد. رادیکالهای آزاد همه جا هستند. در هوایی که نفس میکشیم، غذایی که میخوریم، نور آفتاب و البته آلودگی هوا! تحقیقات اخیر نشان میدهد که هر فرد به طور متوسط چیزی معادل ٣٠٠ واحد آلودگی موجود در هوا را میبلعد. این واحد که پیافآر نامیده میشود، چیزی مشابه همان مواد سمی موجود در سیگار است.

آلودگی هوا و پوست
آلودگی یکی از منابع آسیبرسان به پوست است که میتواند توانایی طبیعی پوست را در حفظ ویژگی الاستیکیاش کاهش دهد و تولید کولاژن را هم مختل کند. به همین علت، پوست رفتهرفته لطافت، قدرت کشسانی و استحکام خود را از دست میدهد. وجود این آلودگیها رطوبت پوست را کاهش میدهد و ضمن ایجاد چروک، خشکی و حتی آکنه میتواند یکسری آلرژیهای پوستی و حتی اگزما را هم به دنبال داشته باشد.

مراقبت از پوست در شرایط آلودگی هوا
برای حفظ پوست از آثار نامطلوب آلودگی هوا توصیه میکنیم به موارد زیر دقت کنید.

آنتی اکسیدانها
این ترکیبات که برای دریافتشان باید تغذیه مناسبی داشت، روند اکسیدشدنهای آسیبرسان را در بدن کند میکنند. همچنین فعالیت رادیکالهای آزاد را مختل میکنند. داشتن رژیم غذایی سرشار از آنتیاکسیدانها روشی مناسب برای بهبود شرایط پوست در مقابل آلودگی هواست. میوهها و سبزیجات تازه بهترین منابع آنتیاکسیدانها هستند و بهترینهایشان هم گوجهفرنگی، هویج، کدوحلوایی، سیبزمینی شیرین، فلفل دلمهای و سبزیجات برگدار هستند.

آب
هیدراته ماندن بدن کمک میکند تا سموم به خوبی دفع شوند و پوست سالم بماند.

محصولات بهداشتی
باید از محصولات مراقبتی مناسبی برای پوست استفاده کنید که حاوی عناصر محافظتی همچون ویتامینهای A، C و E باشند.

نظافت
بهتر است با شوینده مناسب و آب گرم صورت و دستان خود را طی روز بعد از مواجهه طولانی مدت با آلودگی در بیرون از خانه شستوشو دهید تا لایه های آلودگی را از پوست پاک کنید و مانع بسته شدن منافذ پوستی شوید.

ضدآفتاب
کاهش ضخامت لایه اوزون ، شدت یووی را در سطح زمین افزایش میدهد و باعث بالا رفتن خطر آفتاب سوختگی و احتمال ابتلا به ملانوما شده است. این مسئله در هر دو فصل گرم و سرد هم وجود دارد. بنابراین، استفاده از ضدآفتاب مناسب راهی برای جلوگیری از فعالیت رادیکالهای آزاد در بدن است که میتواند قدرت تخریبی آلودگیهای محیطی را هم کاهش دهد.

فالو اینستاگرام و تلگرام
جوانسازی پوست

کاشت ابروی طبیعی یا پیوند ابرو

کاشت ابروی طبیعی یا پیوند ابرو بیشتر توسط متخصصین کاشت موی طبیعی انجام می گیرد کاشت ابروی طبیعی یا پیوند ابرو ابرو بیشتر توسط متخصصین کاشت موی طبیعی انجام می گیرد چرا که تشابهات با پروسه کاشت مو دارد روش معمول کاشت ابرو تکنیک اف یو تی می باشد که شامل برداشت موهای پشت سر به صورت یک باریکه چند سانتیمت

ریزش سکه ای ریش در آقایان

یکی از موارد بسیار شایعی که ما در ناحیه ریش و سیبیل و گاهی ابرو می بینیم ریزش موی سکه ای یا آلوپسی آره آتاست ریزش موی سکه ای یک بیماری خود ایمن است که در آن سلول ها ی ایمنی فرد موهای قسمت هایی از بدن را از بین می برند این مشکل به نسبت شایع است و حدود یک تا دو درصد افراد جامعه را درگیر می کند در این

بیماری بوون

بیماری بوون در یک یا چند قسمت کوچک از پوست ایجاد می شود در آن پوست قرمز و پوسته پوسته می شود زمانی اتفاق می افتد که سلول ها غیر طبیعی در لایه خارجی پوست لایه اپیدرم در قسمت های مبتلا شکل می گیرند بوونز سرطان پوست نیست اما گاهی می تواند به سرطان پوست تبدیل می شود به همین دلیل درمان معمولا پیشنهاد می

مصاحبه با دکتر مریم ملکی در رابطه با تزریق ژل

تزریق ژل این روزها به یکی از محبوب ترین خدمات قابل ارائه در کلینیک های پوست مو و زیبایی تبدیل شده است از تریق ژل نه فقط برای داشتن ظاهری جوانتر بلکه داشتن چهره ای زیباتر و جذاب تر نیز استفاده می گردد بگذارید در این قسمت چند نکته مهم را با هم مرور نماییم در مورد لب ها مورد سوال سوال و گاه اعتراض برخ